• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A csobogó

No, adós vagyok a BO utáni képekkel...
Úgy tűnik -kopp kopp élő fára itt a nyakam végén- a hatás a várt lett: a növények nem sínylették meg de a fonál alga eltűnt. Még egyszer: kopp-kopp
16496877549_b1908d3de7_b.jpg

16657076046_0003d583b3_b.jpg

amit az elején össze hisztizett a bolbitis, nem gondoltam, hogy négy hónap alatt ilyen lesz: apránként az összes eredeti levelét le kellett csípnem, de azért hajtott ha lassan is, aztán régi levél nulla, új levél meg így fest:
16495427388_802c6c7884_b.jpg

a pogo helferi és a bonsai kicsit kifakult, de majd a fény-táp-CO2 trió alakít rajtuk is:
16496871789_a743d5e072_b.jpg

...mint a lagziban amikor a vonatozás beindul:
16681994452_577cfaf163_b.jpg

a sakuráktól balra azt a mohát kegyetlenül megnyírtam, mert hatalmas bokor volt, jobbra viszont egy jó kis aláfutó parvula mini-MC kombó:
16475724387_4bf13fc4ca_b.jpg

itt kicsit jobban látszik: (csigám -főleg hólyag- az sajna rengeteg, de a csipeszt bevetem ellenük:mad:)
16495607570_5f1bca5f47_b.jpg

Az @Evereka -féle nagyok valamelyike átöltözött: tőlük jobbra az eldobott kabát is látszik, fölöttük a szintén drasztikusan visszavágott tripartita japan:
16495420718_98d420fc61_b.jpg


Nemsokára rakom össze a CO2 cuccot és legalább kipróbálhatom ezt is:
ADA PS-SCG Speed Controller-G CO2 tűszelep most csak 9 900,00 Ft - Green Aqua
Már rátettem a csőre, jól összenyomtam, úgy tűnik, rendesen tartja. Remélem a tömítéssel sem lesz gond.
Képek majd ha mennek már a bubik a difuzorból:woot:
 
No, adós vagyok a BO utáni képekkel...
Úgy tűnik -kopp kopp élő fára itt a nyakam végén- a hatás a várt lett: a növények nem sínylették meg de a fonál alga eltűnt. Még egyszer: kopp-kopp
amit az elején össze hisztizett a bolbitis, nem gondoltam, hogy négy hónap alatt ilyen lesz: apránként az összes eredeti levelét le kellett csípnem, de azért hajtott ha lassan is, aztán régi levél nulla, új levél meg így fest:
Nemsokára rakom össze a CO2 cuccot és legalább kipróbálhatom ezt is:
ADA PS-SCG Speed Controller-G CO2 tűszelep most csak 9 900,00 Ft - Green Aqua
Már rátettem a csőre, jól összenyomtam, úgy tűnik, rendesen tartja. Remélem a tömítéssel sem lesz gond.
Képek majd ha mennek már a bubik a difuzorból:woot:

Hoppá(y)
Eddig CO2 adagolásod nem is volt?
 
De, volt citromsavas.
Ez az első ilyen próbálkozásom. Vettem nem sok pénzért egy "kezdő" készletet, aztán a difuzort lecseréltem egy -szerintem- nem csak esztétikusabb, de jobbra is (Japán diffúzor - Nano (magas nyakkal) most csak 3 490,00 Ft - Green Aqua aztán mivel az adagolással gondjaim voltak, rászántam magam egy tűszelepre(ADA PS-SCG Speed Controller-G CO2 tűszelep most csak 9 900,00 Ft - Green Aqua , amit ma délután kezdtem beüzemelni.
Többe került, mint az eddigi cucc összesen, de ha sikerül megoldani vele azt, hogy egyenletes legyen a CO2 ellátás, akkor megérte és nem kell sokkot kapjak, hogy fekszenek a lakók a túladagolástól:mad: és ráment két otom:cry:, a nagy amnot meg a parkettáról dobom vissza a black mollyval együtt...:( Szerintem ismerős -sajnos- többünknek az érzés.
No meg azzal sincs remélhetőleg gond, hogy miért kék a DC, most meg miért sárga..:mad:
Szerk: akkor két kép:
a kicsike:
16499672940_00dc844d7d_b.jpg

elsőre az egyik oldalára nem megfelelően sikerült rögzítenem a csövet, de észrevettem időben, így megigazítottam és vízbe merítve nem bubizott már a tűszelep, így indulhatott a mandula:)
16067121503_6560e14266_b.jpg

Nem akarok ajtóstól rontani a házba, ezért egy-két napot rászánok a CO2 szint beállítására.
 
Utoljára módosított:
Alakul a DC színe:) Pár perce lekapcsoltam a világítást.
Itt tartunk:
16500425338_9c8f795ec5_b.jpg

Szerintem holnapra tökéletes lesz. A mágnesszelep eddig (y)
@viktorlantos az egy hónappal ezelőtt beszéltek úgy néz ki, beválnak (kopp-kopp), már csak azt bánom, hogy a BO-val annyit hezitáltam. Köszönöm a rám szánt idődet!
szerk:
a sok folt nem az üveg koszossága miatt van, hanem a mindenhol áramló CO2 bubik azok:)
 
Patent állapotban vannak a zőccségek innen nézve. ;) (y) Most nem fogom a füvet átfésülni.:D

Ui.: Tegnap it is született megint egy raklap kis gold :)
 
A black out előtt csúnyán algás volt a parvula: a szálak töve körben csupa alga volt. Nem akarom elkiabálni, de most úgy tűnik, hogy rendben van.
A takarító brigád remélem most majd rendben tartja már (két oto, két óriás és négy normál méretű amano, három black molly, két féléből két-két db sziámi algázó és színnek néhány sakura)

Ha a halas szobámban kész leszek az új állvánnyal és a rajta lévő két akváriummal, akkor lesz nálam is egy saját akvájuk a goldoknak, de a japán kékeknek is. Egymás mellett ráadásul, szépen megvilágítva, növényekkel, egy érdekes kísérlettel -számomra- szűrés ügyben.
Majd mutatom;)
 
Itt az oldalon hirdette meg egy kollega bőséges üzemanyaggal (több, mint 1 kg volt mindkettőből) 8000 pénzért.:)
A tűászelep a GA-ból van, az kicsit húzósabb volt, de eddig jól muzsikál
 
Itt az oldalon hirdette meg egy kollega bőséges üzemanyaggal (több, mint 1 kg volt mindkettőből) 8000 pénzért.:)
A tűászelep a GA-ból van, az kicsit húzósabb volt, de eddig jól muzsikál
Az remek ,köszi.Én egyenőre jegelem az enyémet (túl nagy falat) a tengerim ehez képest smafu:D
 
Az akvát szétszedtem, lejárt az ideje, az utolsó képekhez képest többet nem hoztam ki belőle.
Kérem a modikat, tegyék át a lezárt naplók közé.
 
Nos, akkor ezt-azt pár fotóban:
a pénteki GA-s túra kézzel fogható része:
15273881650_4bfdc8d85b_b.jpg

...a köveken még agyalok, mit, milyent, hogyan...
a választéknak a halas szobában várakozó része:
15273960628_a7d951b96d_b.jpg

15273961668_8c04bf9f11_b.jpg

A másodikon a teljes kupacot nem is tudtam megörökíteni. A teraszon van még kb fele ennyi kő, ezek az akváriumok átrendezése közben kerültek ki, ezért "ittragadtak"...
Azzal a szép fehér fával még szerintem kezdek valamit előbb-utóbb.
Üvegeshez holnap mehetek, aztán ha levágta az üveget, én pedig beragasztottam, FBS kicsit már megkötött, akkor a legozás indul.
Majd segítséget, véleményeket kérni fogok.

azokért a kőhalmokért most komolyan irigyellek :)
 
A Nagy Küküllőből lehet gyűjteni, én is Zetelaka környékén gyűjtöttem.:)
(a fekete alapon fehér csíkosakat)
 
Back
Oldal tetejére