• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 200 literes újrakezdés

Nagyon alacsony a vas mennyisége a vízben még a Green Aqua Micro/Macro mellett is. Szerintetek adagoljak hozzá pluszban EasyLife Ferro-t? Ha igen akkor mennyit, mert a gyári dózis semmit nem ért korábban. Amikor emeltem 5 ml/200 liter/nap értékre, akkor kezdett megjelenni mérhető mennyiségben?
 
Azért ez a hal fagyasztás kicsapta a biztosítékomat... Miért nem kerestél rá neten, hogy hogyan kell csinálni?! Pecás leírta, így nekem már nem kell. Egyébként a fagyasztás cseppet sem humánus, hanem a tenyésztők használják, mert nagy mennyiségű halnál gyors és hatásos. De ha egy db halat akarsz átsegíteni a túlvilágra, egy éles késsel fejezd le. Hidd el, ennél gyorsabb és humánusabb nincs.
 
Azért ez a hal fagyasztás kicsapta a biztosítékomat... Miért nem kerestél rá neten, hogy hogyan kell csinálni?! Pecás leírta, így nekem már nem kell. Egyébként a fagyasztás cseppet sem humánus, hanem a tenyésztők használják, mert nagy mennyiségű halnál gyors és hatásos. De ha egy db halat akarsz átsegíteni a túlvilágra, egy éles késsel fejezd le. Hidd el, ennél gyorsabb és humánusabb nincs.
horgászatban sem fagyasztjuk a snecit, pucolás előtt a pontyot (jó, nyilván az otot nem esszük meg, de agyoncsapni tényleg gyorsabb) :)
 
Miért nem kerestél rá neten, hogy hogyan kell csinálni?! Pecás leírta, így nekem már nem kell.
Most már tudom. A legjobb szándékkal tettem, amit tettem, nem kínozni akartam a halat, ezt gondolom lehet sejteni...

ha egy db halat akarsz átsegíteni a túlvilágra, egy éles késsel fejezd le
Bocs, de ez nekem a háziállatok esetében túl durva megoldás. Horgászatnál vagy étkezési célra vásárolt halnál más a helyzet, de őket nem nevelgetem, gondozom előtte...
 
Nem tudom, hogy másnál hogyan működik a külső DIY reaktor, de szerintem az enyémmel valami nagyon nincs rendben. Ha 2-3 bubi/mp-re van állítva a tűszelep, akkor 6-8 óra működés után is csak világosabb zöld a DC, meg sem közelíti a lime színt. Ma állítottam rajta és kvázi folyamatosak a buborékok és így ~3 óra alatt elérte a DC a lime színt. Nem a takarékosabb működés lenne a reaktor egyik előnye? Szerintetek mi lehet a baj?

Készítettem egy videót a buborékszámlálóról.
 
A reaktort mutasd inkább. Amúgy simán lehet áramlás gond, nálam is az volt korábban. 3 hónapig tököltem vele, utána kivettem a DC-t, semmi szükség rá :D
 
A reaktort mutasd inkább. Amúgy simán lehet áramlás gond, nálam is az volt korábban. 3 hónapig tököltem vele, utána kivettem a DC-t, semmi szükség rá :D
Itt tettem már fel képet róla: 200 literes újrakezdés
Működés közben nincs benne buborék és csak nagyon picit "csobog". Csukott szekrényajtónál nem is hallani. Ami furcsa, hogy amíg difi volt, addig ugyanezen a hosszúságú csövön szép egyenletesek voltak a bubik.Ami plusz a rendszerben (a reaktoron kívül) azok a kék cső darabok és a közbeiktatott csap. Mit javasolsz, hova tegyem a DC-t? Most a lilly-vel azonos rövid oldal "mértani" közepén van.
 
Itt tettem már fel képet róla: 200 literes újrakezdés
Működés közben nincs benne buborék és csak nagyon picit "csobog". Csukott szekrényajtónál nem is hallani. Ami furcsa, hogy amíg difi volt, addig ugyanezen a hosszúságú csövön szép egyenletesek voltak a bubik.Ami plusz a rendszerben (a reaktoron kívül) azok a kék cső darabok és a közbeiktatott csap. Mit javasolsz, hova tegyem a DC-t? Most a lilly-vel azonos rövid oldal "mértani" közepén van.

Nem fog csobogni, mert a háló megakadályozza. Nekem is ilyen van, nincs benne háló, de nem csobog, mert csak pár bubi kergetőzik benne, nincs gáztér, ahol a víz csobbanhatna. 200 literre a 2-3 bubi kevés is lehet akár. Továbbá tedd át a DC-t a szemközti oldalra pár napra, lehet hogy egyszerűen "elfogy" a gáz, mire visszaérne a DC-hez. Azt még megemlítem, hogy szerintem nem kell a CO2-t túlmisztifikálni, 15-20 mg/l bőven elégséges, az meg a kb. türkiz szín az indikátornál. Tehát lazulj el, adj a növényeknek CO2-t, tápot, és figyeld a fejlődésüket. (Bár ezen az időszakon én is átmentem, szóval megértem, hogy zavar a DC színe :) )

Esetleg egy videót vagy képet csinálhatsz a vízfelszínről, az még érdekes lehet.
 
Nem fog csobogni, mert a háló megakadályozza. Nekem is ilyen van, nincs benne háló, de nem csobog, mert csak pár bubi kergetőzik benne, nincs gáztér, ahol a víz csobbanhatna. 200 literre a 2-3 bubi kevés is lehet akár. Továbbá tedd át a DC-t a szemközti oldalra pár napra, lehet hogy egyszerűen "elfogy" a gáz, mire visszaérne a DC-hez. Azt még megemlítem, hogy szerintem nem kell a CO2-t túlmisztifikálni, 15-20 mg/l bőven elégséges, az meg a kb. türkiz szín az indikátornál. Tehát lazulj el, adj a növényeknek CO2-t, tápot, és figyeld a fejlődésüket. (Bár ezen az időszakon én is átmentem, szóval megértem, hogy zavar a DC színe :) )

Esetleg egy videót vagy képet csinálhatsz a vízfelszínről, az még érdekes lehet.

Reggel átteszem a javasolt helyre a DC-t és kipróbálom úgy. Leginkább az alga miatt aggódom, hogy nehogy az elégtelen CO2 szint miatt ellepjen.

A vízfelszín szinte nem is mozdul és minden délutánra ki is alakul a surface scum. Tervben van egy skimmer beszerzése, addig pedig a lillyt szoktam felemelni délutánonként 10 percre, amíg eltűnik az olajos hártya.
 
Reggel átteszem a javasolt helyre a DC-t és kipróbálom úgy. Leginkább az alga miatt aggódom, hogy nehogy az elégtelen CO2 szint miatt ellepjen.

A vízfelszín szinte nem is mozdul és minden délutánra ki is alakul a surface scum. Tervben van egy skimmer beszerzése, addig pedig a lillyt szoktam felemelni délutánonként 10 percre, amíg eltűnik az olajos hártya.

A CO2 nem algagátló szer :) Van itt a fórumon olyan hobbitárs, akinél a CO2 mellett algásodik/ott az akva, nélküle nem. Szóval először nézzük meg, hogy nem áramlási kérdéseket kell-e megválaszolni előbb! Majd számolj be! :)
 
A CO2 nem algagátló szer :) Van itt a fórumon olyan hobbitárs, akinél a CO2 mellett algásodik/ott az akva, nélküle nem. Szóval először nézzük meg, hogy nem áramlási kérdéseket kell-e megválaszolni előbb! Majd számolj be! :)
Feltétlenül jelentkezem majd :)
 
Én több dolgot is megnéznék. Úgy tűnik, mintha nem lenne egyenletes a gázadagolás. Nem szivárog valahol a rendszer? Ezt amúgy is végig kéne nézned a reaktorig. Állítottál a tűszelepen, mikor elindítottad a reaktort? Előtte is ilyen egyenetlenül jöttek a buborékok? Lehet, hogy a visszacsapó szelep, vagy a tűszelep hibás, a bubiszámláló valószínűleg nem, de amúgy nem egyformák, így az 1 bubi/sec nem minden típusnál ugyanannyi gázt jelent.. Nem látom, hogy hol van a visszacsapó, szerintem azt a bubiszámláló alá tedd 1-2 cm-el, akkor kevesebb folyadék folyik le a csőbe. Ha állítgatod a tűszelepet, akkor kisebb nyitás esetén lassabban már egyenletesen jönnek a bubik? Nekem a 160 literhez meg kb. 2 bubi/sec sebességgel és lime a dc, de nincs háló a reaktorban, így néha kijön 1-2 nagyobb bubi a lilyn, majd legközelebb teszek bele. Én levettem a nyomást is 1 barra, de tudom, hogy ez Neked nem fog menni a reduktorod miatt.
 
Nem szivárog valahol a rendszer?
Múlt héten néztem mosogatószer habbal, de nem láttam szivárgást. A héten veszek szivárgás ellenőrző spray-t. Van esetleg javaslat, hogy milyet vegyek vagy bármilyen jó, ami gázhoz van?

Nem látom, hogy hol van a visszacsapó, szerintem azt a bubiszámláló alá tedd 1-2 cm-el, akkor kevesebb folyadék folyik le a csőbe.
A reaktor miatt nem látszik a visszafolyásgátló. ADA van beépítve és direkt rá is néztem ma reggel, hogy nem rossz irányba kötöttem-e be véletlenül, de nem.

Ha állítgatod a tűszelepet, akkor kisebb nyitás esetén lassabban már egyenletesen jönnek a bubik?
Ha nagyon visszaveszem a bubiszámot (kb. 1 bubi/sec), akkor szép egyenletesen jönnek.

Én levettem a nyomást is 1 barra, de tudom, hogy ez Neked nem fog menni a reduktorod miatt.
Van a reduktor tetején egy imbuszkulccsal állítható csavar, de nem tudom mire való. @viktorlantos talán tudja, hogy mire jó az a csavar, én nem mertem tekergetni.
 
Nem tudom mi lelte az amanokat, de az elmúlt pár éjszaka 1-1 közülük megpróbálkozott az emers létre való átszokással. Sajnos mindegyikük sikertelenül próbált asszimilálódni. :( Azért sem értem, mert semmi lényegi változás nem történt a blackout megszüntetése óta. Lehet, hogy a blackout után "újra be kell őket szoktatni"?
 
Nem tudom mi lelte az amanokat, de az elmúlt pár éjszaka 1-1 közülük megpróbálkozott az emers létre való átszokással. Sajnos mindegyikük sikertelenül próbált asszimilálódni. :( Azért sem értem, mert semmi lényegi változás nem történt a blackout megszüntetése óta. Lehet, hogy a blackout után "újra be kell őket szoktatni"?
Ez könnyen lehet, de mérj ph-t is, és próbáld meg lefedni az akit valamivel pár napig.
 
Back
Oldal tetejére