• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 200 literes újrakezdés

Bár nem biztos, hogy segít, de a kimenő nyomást nyugodtan visszaveheted, mert a reaktorhoz nem kell ennyi. A lily alatt van az ecset, vagy ahova a vizet nyomja? Utóbbi esetben ahova megy a víz, ott csak talaj van, vagy növény? Esetleg egy dekorral meg lehetne óvni ott a talajt a keveredéstől. A zöldségek ellen meg csökkentsd a világítás idejét vagy emeld fel a pilácsot. Zöld por ellen hatásos lehet még a tápozás csökkentése is, én is ezt teszem a nagyban, visszavettem 5ml-re (160l).

Sajnos a GW CO2 reduktor nyomáscsökkentő és mágnesszelep most csak 29 900,00 Ft - Green Aqua Green Aqua -en nem állítható a kimenő nyomás.

Ecsetet csak a lilly alatt találtam a leveleken, amiket igyekeztem egytől-egyig levagdosni. Ahol fordul ott "csak" zöldül a kő. Az szerintem GDA lesz.

Korábban (Növényes - 200 literes újrakezdés | Page 6 | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community írtam róla, hogy hogyan működik a világításom. Még így is sok lenne? Ha hazaérek, akkor emelek egy kicsit a lámpán, hogy kb. 20-22 cm-re legyenek a fénycsövek a felszíntől.

A tápozást szerinted/szerintetek mennyire vegyem vissza? 6-7 ml/200 liter/nap megfelelő lenne?
 
Sajnos a GW CO2 reduktor nyomáscsökkentő és mágnesszelep most csak 29 900,00 Ft - Green Aqua Green Aqua -en nem állítható a kimenő nyomás.

Ecsetet csak a lilly alatt találtam a leveleken, amiket igyekeztem egytől-egyig levagdosni. Ahol fordul ott "csak" zöldül a kő. Az szerintem GDA lesz.

Korábban (Növényes - 200 literes újrakezdés | Page 6 | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community írtam róla, hogy hogyan működik a világításom. Még így is sok lenne? Ha hazaérek, akkor emelek egy kicsit a lámpán, hogy kb. 20-22 cm-re legyenek a fénycsövek a felszíntől.

A tápozást szerinted/szerintetek mennyire vegyem vissza? 6-7 ml/200 liter/nap megfelelő lenne?
Miután még fiatal az aksid, nagyon sok a világításod szerintem. Én max. 7 órát világítanék összesen, ráadásul nem is mind a 6 csővel, mert ha jól számoltam az már 240W. Szerintem kettőt nem kellene felkapcsolni egyelőre. Vagy próbáld meg felemelni. Mivel jön a zöld alga, biztos sok a pilács, esetleg kevés a foszfát. Az ecset simán lehet a co2 ingadozástól, a reaktort beüzemelted, szedd le, amit tudsz és várj két hetet. Ha visszajön, akkor mást kell megpróbálni (lily irány változtatás, áramlás visszafogása).
Tápozást egyelőre inkább ne változtasd, mert akkor nem tudni, mi volt az ok. Egyszerre csak egyet (lámpa) a co2 már úgyis megváltozott :)
 
Hetvegere blackout co2 ne legyen erre a par napra
@pepe0419; @viktorlantos köszi a tanácsokat.

2 órája a GA-ban is a világítást tanácsolták elsőnek változtatni :) Sajna már Budapesten vagyok és időzítő kapcsolja a világítást, de majd ha hazaértem, akkor kap egy pár napos blackout-ot az aki CO2 nélkül és visszább állítom a tanacsoltaknak megfelelően a világítást.

@viktorlantos külön köszönöm, hogy az IAPLC fotózás mellett az én kérdésemre is szakítottál idő ;)
 
Vasárnap este értünk haza, így hétfő reggel az első dolgom volt a lejárt reklámújságokból tapétát készíteni az akváriumra és megkezdeni az 5 naposra tervezett blackout-ot. Ez alatt sem CO2, sem tápozás nem lesz, a halak meg 2 naponta kapnak csak enni. Remélem segít a problémát még a csírájában elfojtani. Nem szeretnék vegyszerhez fordulni. Ha vége a blackout-nak, akkor csak fokozatosan kapcsolnám vissza a lámpákat és a tápozást? Én az alábbi módszerre gondoltam:
  • 1-7 nap:
  • 7-14 nap:
    • 1 pár fénycső menne 13:00 - 19:00 óra között (6 óra / 78 W / 0,39 W/liter)
    • 1 pár fénycső menne 13:30 - 18:30 óra között (5 óra / 78 W / 0,78 W/liter)
    • Green Aqua Micro / Green Aqua Macro / EL Carbo: 85 % (8,5 ml/nap/200 liter)
  • 15 naptól, ha nincs alga:
    • 1 pár fénycső menne 13:00 - 19:00 óra között (6 óra / 78 W / 0,39 W/liter)
    • 1 pár fénycső menne 13:30 - 18:30 óra között (5 óra / 78 W / 0,78 W/liter)
    • 1 pár fénycső menne 14:00 - 18:00 óra között (4 óra / 78 W / 1,17 W/liter)
    • Green Aqua Micro / Green Aqua Macro / EL Carbo: 100 % (10 ml/nap/200 liter)
A CO2 beoldás reaktoron keresztül történik 11:00 - 18:00 óra között. Ha időközben ismét megjelenik az alga, akkor emelném csak feljebb a lámpát 5-6 cm-rel. A blackout után csinálok egy nagy (kb. 60-70%-os) vízcserét RO vízzel, feltéve, hogy addig helyreállítja a rendes vízszolgáltatást a vízmű. Most kb. 1 bar a nyomás, amivel az RO el sem indul...

Jah és ma a kíváncsiság kedvéért este csinálok egy teljes vízelemzést és egy fotót az akvárium eddigi "legszínesebb" arcáról :D
 
Tegnap este megcsináltam a tervezett vízteszteket. Utoljára 8 napja volt vízcsere és 2 napja nem megy a CO2 és a tápozás sem a blackout miatt. Szóval a mért paraméterek a következők:
KH: 6,0
GH: 7,0
pH: 7,2
NO3: 10,0 mg/l
NO2: 0,1 mg/l
PO4: 0,2 mg/l
CO2: 11 mg/l (táblázattal számított)
Fe: 0,1 mg/l

És egy kép a blackout-os akváriumról a "kacagás" kedvéért.
blackout by Balázs Ilk, on Flickr
 
Tegnap este megcsináltam a tervezett vízteszteket. Utoljára 8 napja volt vízcsere és 2 napja nem megy a CO2 és a tápozás sem a blackout miatt. Szóval a mért paraméterek a következők:
KH: 6,0
GH: 7,0
pH: 7,2
NO3: 10,0 mg/l
NO2: 0,1 mg/l
PO4: 0,2 mg/l
CO2: 11 mg/l (táblázattal számított)
Fe: 0,1 mg/l

És egy kép a blackout-os akváriumról a "kacagás" kedvéért.
blackout by Balázs Ilk, on Flickr
:) Egy réteg újság van rajta?
 
Szerintem azon átszűrődik a fény, és így nem hatásos. Úgy olvastam, hogy semmi fény ne jusson be, méregetni, etetni is csak sötétben szabad. :)
Sajnos a szűrőnél nem tudom 100%-ig lezárni a tetejét, de máshol elég "sötétnek" tűnt a szitu. Pont azon gondolkodtam, hogy milyen hosszú legyen az elsötétítés 3-4-5 teljes nap? Szeretném, ha az alga elpusztulna, de a növények még nem károsodnának. Este azért ragasztok még egy réteg "szép irodalmat" az akváriumra :)
 
Kedves Szakértők! Szerintetek ma este már levehetem a sötétítést az akváriumról vagy még 1 napot hagyjam fent és szombaton egy 50 %-os vízcserével egybekötve szedjem le? A keddi bejegyzésemben felvázolt lépcsőzetes világítás visszakapcsolást és tápozást jól gondoltam, vagy felesleges ennyire túlbonyolítani?
 
Kedves Szakértők! Szerintetek ma este már levehetem a sötétítést az akváriumról vagy még 1 napot hagyjam fent és szombaton egy 50 %-os vízcserével egybekötve szedjem le? A keddi bejegyzésemben felvázolt lépcsőzetes világítás visszakapcsolást és tápozást jól gondoltam, vagy felesleges ennyire túlbonyolítani?
Bár a kérdés nem hozzám szólt ;), de szerintem maradjon még ma, ha nem tudsz vizet cserélni azonnal. A világítást meg szerintem ne 6 órával kezd, az elején elég a 4 óra is.
Black out alga kezelés - Tom Barr | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
 
Itt olvastam a fórumon, hogy ez így kíméletesebb és humánusabb, mint szimplán lehúzni a WC-n. Hipotermiás lesz és jobb létre szenderül...

Lehet már írta valaki előttem, de nem fagyóba kell rakni, célszerűbb egy már fagyóból kivett pohár vízbe (jeges vízbe) belerakni az élőlényt. Hamarabb "elalszik", míg víz+fagyó kombóba azért hosszabb a folyamat, ha hirtelen megy a jeges vízbe akkor 4-5mp....

Jah @Pecás is írta :)
 
Lehet már írta valaki előttem, de nem fagyóba kell rakni, célszerűbb egy már fagyóból kivett pohár vízbe (jeges vízbe) belerakni az élőlényt. Hamarabb "elalszik", míg víz+fagyó kombóba azért hosszabb a folyamat, ha hirtelen megy a jeges vízbe akkor 4-5mp....
@Pecás már írta korábban és legközelebb így fogok eljárni.
 
Bár a kérdés nem hozzám szólt ;), de szerintem maradjon még ma, ha nem tudsz vizet cserélni azonnal. A világítást meg szerintem ne 6 órával kezd, az elején elég a 4 óra is.
Black out alga kezelés - Tom Barr | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
Köszi a választ. A topikban olvasottak szerint, akkor a tápozás mehet rögtön 100 %-kal, de a fényben kicsit bizonytalan vagyok. Az mindenesetre egyértelmű, hogy a korábbi elképzelésen módosítani kell. Az olvasottak szerint kezdek napi 4 órával és 4x39 W-tal, ami 0,78 W/liter és ezt emelem hetente 0,5 órát, amíg el nem érem a napi 8 órát. Ha elértem a napi 8 órát a 156 W teljesítménnyel, akkor kapcsoljam a +2x39 W-ot szintén napi 4 óráról indítva a kiegészítő világítást és fokozatosan emelve. Jól gondolom?

A másik kérdés, amiben a topik alapján elbizonytalanodtam, az a vízcsere kérdése. Vasárnap mindenképpen esedékes lenne, így szerintem előrehozom szombatra és megejtem. Szerintetek?
 
Tegnap reggel leszedtem a sötétítést és lekapartam a GDA-t a front üvegről, utána csináltam egy 50 %-os vízcserét (70 liter RO + 30 liter csapvíz). A csapvíz miatt adtam hozzá 1 kupak Seachem Prime-ot is.

Sajnos a blackout alatt 2 otom is távozott az élők sorából :( A többiek úgy néz ki, hogy jól vannak. Sőt! Vízcsere közben az üvegek függőleges illesztésénél 3 sarokban is találtam ikrákat (szerintem). Pici fehéres pöttyöcskék valami átlátszó kocsonyás anyagban. Melyik állatom lehetett a "tettes"?

A növények közül az MC-t egy kicsit megviselte az 5 napos fénymegvonás, míg az alternanthera-nak például nagyon jót tett. Nőtt egy nagyot és szép élénk színűek lettek a levelei. A stem-ek viszont nagyon megnyurgultak, de most nem nyírtam vissza őket. Nem akartam nekik egy újabb sokkot okozni. Majd jövő vasárnap megmetszem őket és ledugom a "nyesedéket", hogy sűrűsödjenek a bokraim. Az anubias levelekről még nem tűnt el teljesen a GSA, de jobb lett egy kicsivel a helyzet. A BBA szinte teljesen eltűnt, már csak 1-2 pici, szürkés pamacs maradt a lilly alatti moha csúcsain.

Délután majd dobok fel képeket a jelenlegi állapotról.

Mértem víz értékeket a vízcsere előtt és a vízcsere + tápozás után is:

vízcsere előtt vízcsere után
KH:
6,0 6,0
GH: 6,0 5,5
pH: 7,4 7,0
NO3: 15,0 mg/l 10,0 mg/l
NO2: 0,05 mg/l 0,05 mg/l
PO4: 0,2 mg/l 0,4 mg/l
CO2: 10 mg/l 17 mg/l
Fe: <0,02 mg/l <0,02 mg/l
 
3 sarokban is találtam ikrákat (szerintem). Pici fehéres pöttyöcskék valami átlátszó kocsonyás anyagban. Melyik állatom lehetett a "tettes"?

Nem lehet, hogy csak valami csigapete, anno nekem is volt ilyen, de szerencsére most sikerült elkerülni a csigák behozatalát. Elsötétítésre különben tudom javasolni a 120 literes szemetesbe való fekete zsákot, minden nagy áruházban kapni. Azon semmi fény nem szűrődik be, jó nagy is és vízálló. Nem is vágom szét, úgy használtam duplán, ahogyan letekerem a tekercsről, ha meg már nem kell, fel lehet használni arra amire gyártották
;)
 
Nem lehet, hogy csak valami csigapete, anno nekem is volt ilyen, de szerencsére most sikerült elkerülni a csigák behozatalát. Elsötétítésre különben tudom javasolni a 120 literes szemetesbe való fekete zsákot, minden nagy áruházban kapni. Azon semmi fény nem szűrődik be, jó nagy is és vízálló. Nem is vágom szét, úgy használtam duplán, ahogyan letekerem a tekercsről, ha meg már nem kell, fel lehet használni arra amire gyártották
;)
3 Helena csigám van és egyre kevesebb behurcolt pici csiga. Remélem az előbbi petéi :)
 
Back
Oldal tetejére