• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Rocky shore

Sziasztok!

Először is szeretnék Boldog Új évet kívánni mindenkinek! :)
Eltelt három hét, az akvárium egész jó állapotban van, pár mérés után a garnélák is visszakerültek vasárnap az akváriumba, nagyon jól érzik magukat, esznek, csavarognak, túrják a növényeket és csinálják nekem a melót :D Ammónia szint bőven már az egészséges szint alá került, az arányok is igazán jól billegnek a helyükre, tökéletes a víz állapota. Átáltam a 3-4 napi vízcserére már, ha mniden jól megy akkor a hétvégétől visszatérek a heti egyhez, még meglátom hogy lesz idő és energia jövő héttől.
Szépen gyökerezik a gyep növényzet, egyelőre még nem kezdtek el lesárgulni mint az előző berendezésben illetve csak egy-két helyen.
Barátkozom vele folyamatosan, de egyelőre a kövekre moha vagy hasonló dolgok ragasztása még mindig ne mjutott el a gondolataimig, lehet egyszer PS elé kell üljek és ráilleszteni virtuálisan pár növényt már amennyiben ilyesmi menni fog, nem vagyok nagy guru a photoshop terén :D
Barna alga volt egy kevés, ma letakarítottam, de úgy nézem már nem fog visszatérni, ezen a téren is sikerült már átlendülni.
Szóval minden rendben. :) Készítettem az első 16 napról fotót, azt összeillesztettem egy gifre, hogy miként alakultak az állapotok, de még nem sikerült megetetnem az oldallal :D

DSC_3555-Edit.jpg

DSC_3552-Edit.jpg
 
Sziasztok!

Először is szeretnék Boldog Új évet kívánni mindenkinek! :)
Eltelt három hét, az akvárium egész jó állapotban van, pár mérés után a garnélák is visszakerültek vasárnap az akváriumba, nagyon jól érzik magukat, esznek, csavarognak, túrják a növényeket és csinálják nekem a melót :D Ammónia szint bőven már az egészséges szint alá került, az arányok is igazán jól billegnek a helyükre, tökéletes a víz állapota. Átáltam a 3-4 napi vízcserére már, ha mniden jól megy akkor a hétvégétől visszatérek a heti egyhez, még meglátom hogy lesz idő és energia jövő héttől.
Szépen gyökerezik a gyep növényzet, egyelőre még nem kezdtek el lesárgulni mint az előző berendezésben illetve csak egy-két helyen.
Barátkozom vele folyamatosan, de egyelőre a kövekre moha vagy hasonló dolgok ragasztása még mindig ne mjutott el a gondolataimig, lehet egyszer PS elé kell üljek és ráilleszteni virtuálisan pár növényt már amennyiben ilyesmi menni fog, nem vagyok nagy guru a photoshop terén :D
Barna alga volt egy kevés, ma letakarítottam, de úgy nézem már nem fog visszatérni, ezen a téren is sikerült már átlendülni.
Szóval minden rendben. :)
Készítettem az első 16 napról fotót, azt összeillesztettem egy gifre, hogy miként alakultak az állapotok :)

View attachment 179617

648ezgif.com_animated_gif.gif
Nekem azt írja, hogy törölve lett a gif.
 
Sziasztok!

Először is szeretnék Boldog Új évet kívánni mindenkinek! :)
Eltelt három hét, az akvárium egész jó állapotban van, pár mérés után a garnélák is visszakerültek vasárnap az akváriumba, nagyon jól érzik magukat, esznek, csavarognak, túrják a növényeket és csinálják nekem a melót :D Ammónia szint bőven már az egészséges szint alá került, az arányok is igazán jól billegnek a helyükre, tökéletes a víz állapota. Átáltam a 3-4 napi vízcserére már, ha mniden jól megy akkor a hétvégétől visszatérek a heti egyhez, még meglátom hogy lesz idő és energia jövő héttől.
Szépen gyökerezik a gyep növényzet, egyelőre még nem kezdtek el lesárgulni mint az előző berendezésben illetve csak egy-két helyen.
Barátkozom vele folyamatosan, de egyelőre a kövekre moha vagy hasonló dolgok ragasztása még mindig ne mjutott el a gondolataimig, lehet egyszer PS elé kell üljek és ráilleszteni virtuálisan pár növényt már amennyiben ilyesmi menni fog, nem vagyok nagy guru a photoshop terén :D
Barna alga volt egy kevés, ma letakarítottam, de úgy nézem már nem fog visszatérni, ezen a téren is sikerült már átlendülni.
Szóval minden rendben. :) Készítettem az első 16 napról fotót, azt összeillesztettem egy gifre, hogy miként alakultak az állapotok, de még nem sikerült megetetnem az oldallal :D

View attachment 179617

View attachment 179619
Elhiszem, hogy nem akarsz mohát. Én is szenvedtem vele. Mindenhol is nőtt már a végén 😬
Fissidens amit még sikerült kordában tartani. Esetleg az jól mutatna néhány repedésben a köveken.
 
Szuper az akva, nagyon szépen alakul!
Moha ügyben esetleg a Riccardia chamedryfolia?! Az szerintem nagyon szépen mutat a köveken és talán kezelhetőbb :)

 
Elhiszem, hogy nem akarsz mohát. Én is szenvedtem vele. Mindenhol is nőtt már a végén 😬
Fissidens amit még sikerült kordában tartani. Esetleg az jól mutatna néhány repedésben a köveken.
Szuper az akva, nagyon szépen alakul!
Moha ügyben esetleg a Riccardia chamedryfolia?! Az szerintem nagyon szépen mutat a köveken és talán kezelhetőbb :)


Köszönöm szépen :)
Hát moha ügyben nem nagyon akarok elbillenni az oké jöhet oldalra :D Egyelőre szerintem így fog maradni aztán majd ha néhány hónap múlva megunom a látványt akkor megtuningolom esetleg :D
 
Három hét eltelt, a növények láthatóan gyökereznek, készülnek az új hajtásaik is szép számmal, de még kell biztosan ugyanennyi, hogy benőjék a nekik szánt helyet. Egyelőre meglepő módon nem olvadt el semmi, nem akar semmi rothadni sem, fehéredni, szóval valami jól történik, remélhetőleg így is marad.
A garnélák nagyon jól érzik magukat, úszkálnak, jönnek mennek, a pálcikás kajára nagyon rákaptak, folyamatosan csipegetik és egy általában mindig rajta van. Három nap alatt lecsupasztják rendesen. Amano garnélák hiányában viszont ők a takarító csapat is, a barna algát szépen kitisztították azért, attól függetlenül hogy leírások szerint nem a kedvencük. Csak hatan vannak, de remélem van köztük legalább egy lány, hogy hátha tudnak sokasodni picit. :)
Remélem minden rendben marad, egyre jobban tetszik az összkép, még szépen bezöldül a gyep és besűrűsödik akkor fog igazán tetszeni :)

53446113591_4239bd1b54_h.jpg

53445190122_b52115ab78_h.jpg

53446249348_bfccabbba4_h.jpg
 
Sziasztok.
Sajnos egy ideje nem naplóztam, körülbelül katasztrófa az év eleje. Sikerült egy nagyot esnem két hete, ami következtében megzúzódott a felkarizmom ami mozgatja az alkart, az egész csuklóm, lapockám és néhány bordám. Két hete kényszerpihenőn vagyok, a karbantartások is fél kézzel történtek, de mindennek örömére a tavaly diagnosztizált fülzúgás/csengés, szaknéven valami tinnitus vagy mi a bánat egy hete felerősödött iszonyat morajlássá a magas frekvenciás sípolás mellett, szóval lassan elmebeteg is leszek éjjel nappal azt hallgatni és alig aludni tőle :D Na de ennyit rólam, valahogy megoldódnak majd a gondok remélhetőleg. :)
Az akvárium rendben fut, szalad, a fű picit lassan sűrűsödik, fotón jól mutat már, de még elég ritkás, kell még idő neki, de legalább az idén nem sárgult el és újranőtt hanem szépen egyben maradt és fejlődött :) Látszólag minden növény egyben van és jól érzi magát, talán egyedül a homokba ültetett minuta barnul és sápadt gondolom kissé tápanyaghiányban szenved. Alga szerencsére nincs, legalábbis még nem találkoztam semelyik változatával a minimális barna algán kívül ami viszonylag gyorsan visszavonult.
A Wio homok elég jó, mintha nehezebb fajsúlya lenne mint a la plata homoknak, nehezebben is lehet véletlenül felszívni vízcsere közben, jobban bírja kicsit a strapát. Egy igazi lassú, stresszmentes akváriumot sikerült összehozni, semmi növénymetszés, komolyabb karbantartások és miegymás, nem sikerült talán annyira rosszul. :)
Garnélák jól elvannak, szerencsére nem hullott el egy sem beköltözés óta, mind a 6db megvan még, egyelőre elég nagy étvággyal is bírnak, összevásároltam egy rakás fajta-féle tápot és kiegészítő tápokat az évek alatt a sok kísérlet miatt, hogy mit szerethetnek meg mit nem, ez most is megy, mindig mást kapnak és ami ott marad az megy félre talonba majd egy másik generációnak aki hátha majd megeszi :)
Meg is mutatom természetesen mint mindig a jelenlegi látványt. A fűtő nagyon belerondít a látványba, de lassan kikerülhet már, ha elmennek a nagy hidegek.

53483212439_afb070e7fe_h.jpg

53482008352_280a18c571_h.jpg

53482911911_6980e961fe_h.jpg

53483212459_8a6988758c_h.jpg
 
diagnosztizált fülzúgás/csengés, szaknéven valami tinnitus vagy mi a bánat egy hete felerősödött iszonyat morajlássá a magas frekvenciás sípolás mellett, szóval lassan elmebeteg is leszek éjjel nappal azt hallgatni és alig aludni tőle :D Na de ennyit rólam, valahogy megoldódnak majd a gondok remélhetőleg.
nekem évek óta, zúg, volt idő, 1-2 év elteltével, hogy elmúlt. Mára már mindkét fülem nyomja. az egyik 4000Hz a másik 6000Hz-en... azt tudom neked javasolni, hogy megszokd és ne csavarodj be, hogy a YB-n hallgass csobogó patakos relax zenéket (fejhallgatóval), elég hamar elfogja majd nyomni a figyelmed róla. :)
És kívánok mielőbbi felépülést! :)👍
 
Utoljára módosított:
Azért még ilyen "rokin" is brutálisan jó kis fotók készültek erről a patika akváriumról :love: 📸
Igyekeztem, ilyen kézzel még a dslr is nehéz volt erre a pár percre ameddig elkészültek, rendesen lezsibbadt de sikerült :D

nekem évek óta, zúg, volt idő, 1-2 év elteltével, hogy elmúlt. Mára már mindkét fülem nyomja. az egyik 4000Hz a mási 6000Hz-en... azt tudom neked javasolni, hogy megszokd és ne csavarodj be, hogy a YB-n hallgass csobogó patakos relax zenéket (fejhallgatóval), elég hamar elfogja majd nyomni a figyelmed róla. :)
És kívánok mielőbbi felépülést! :)👍

Két éve tart nálam is már, a magas frekihez már viszonylag hozzászoktam, az újonnan hozzátársult mély dübörgéssel egyelőre nem tudok mit kezdeni, csütörtökön megyek vissza a dokihoz hogy hátha, bár nem fűzök nagy reményeket hozzá. :) A jobb nekem 8000 Mhz a bal pedig sajnos már 3000Mhz-en aztán 8000Mhz-en pedig már 60dB hallásveszteség van, hogy enné meg a fene, ott már egyáltalán nem hallottam amit bejátszottak, 31 évesen :D Sokáig nem tervezem a szemetelést ezen a világon, de a hátralevő idő azért még elég hosszú ilyen dolgokkal együttélésre :D TV, iylesmi mindig megy a háttérben ami elnyomja, ha csend van akkor zavaró igen :) Egy biztos, ha lesz fiam, biztos nem Tamás lesz, úgy néz ki itt a név kötelezi a dolgot :D
 
Sziasztok.
Az előtérbe a homokba szeretnék ültetni egy-két staut és bonsait, szerintetek kéne tegyek alá valami talaj kapszulát esetleg? mennyire bírja a homokba ültetést? Nincs valami nagy vastagság a homokból, max 2-3 cm aztán a kapszula nem tudom mennyire borítaná meg az akváriumot. :) Tropica kapszulám van itthon, meg van még maradék abból amit az amazonia V2-höz adnak a kis granulátumok, bár azok nem tudom mennyire alkalmasak utólagos tápkapszuláknak.
 
Sziasztok.
Az előtérbe a homokba szeretnék ültetni egy-két staut és bonsait, szerintetek kéne tegyek alá valami talaj kapszulát esetleg? mennyire bírja a homokba ültetést? Nincs valami nagy vastagság a homokból, max 2-3 cm aztán a kapszula nem tudom mennyire borítaná meg az akváriumot. :) Tropica kapszulám van itthon, meg van még maradék abból amit az amazonia V2-höz adnak a kis granulátumok, bár azok nem tudom mennyire alkalmasak utólagos tápkapszuláknak.
Staunak nem ártana. A Tropicát ajánlanám inkább, mert az lassított beoldással rendelkezik. Nem okozhat bajt a túl sok kiszabaduló táp.
 
Igyekeztem, ilyen kézzel még a dslr is nehéz volt erre a pár percre ameddig elkészültek, rendesen lezsibbadt de sikerült :D



Két éve tart nálam is már, a magas frekihez már viszonylag hozzászoktam, az újonnan hozzátársult mély dübörgéssel egyelőre nem tudok mit kezdeni, csütörtökön megyek vissza a dokihoz hogy hátha, bár nem fűzök nagy reményeket hozzá. :) A jobb nekem 8000 Mhz a bal pedig sajnos már 3000Mhz-en aztán 8000Mhz-en pedig már 60dB hallásveszteség van, hogy enné meg a fene, ott már egyáltalán nem hallottam amit bejátszottak, 31 évesen :D Sokáig nem tervezem a szemetelést ezen a világon, de a hátralevő idő azért még elég hosszú ilyen dolgokkal együttélésre :D TV, iylesmi mindig megy a háttérben ami elnyomja, ha csend van akkor zavaró igen :) Egy biztos, ha lesz fiam, biztos nem Tamás lesz, úgy néz ki itt a név kötelezi a dolgot :D
Sajnos a korral párhuzamosan romlik a látásunk és hallásunk. Bár 30 évesen ez valóban korai. :(

O.T.
Ha már @Alg86 elkezdte az okítást nyelvészkedés témában (szerintem jogosan), akkor hadd jegyezzek meg én is valamit a fentiekkel kapcsolatban:
3000MHz = 3GHz, 8000MHz = 8GHz. Ez a mikrohullámú sáv. Ha valóban itt érzékelnél, akkor nem is kellene mobiltelefont használnod, mert egyenesben hallanád a világ összes műholdas és földi mikrohullámú forgalmát telefon nélkül is, és látnád világ összes TV csatornáját TV nélkül is. Wi-Fi sem kellene otthonra, mert a fejedben megjelenne minden, ami a neten jön-megy. :)
A hallás kb. 50Hz és 10.000Hz (50Hz - 10kHz) közé tehető nagyságrendileg.
Tehát a Te esetedben, amelyik frekvenciákat említettél, az 3000Hz (3kHz) illetve 8000Hz (8kHz) lenne helyesen. 🙏
 
Utoljára módosított:
Szép az akvárium.

A fülcsengés témához: Sok oka lehet, de érdemes a tartást is megnézni. Ha sokat ülsz gép előtt, akkor előfordulhat, hogy az állkapcsod macerál egy kis izmot, ami meg a füledet. Hülyén hangzik, de nekem pl. emiatt fájt irdatlanul a fülem. (Nem orvos diagnosztizálta mondjuk, hanem magam jöttem rá. Mozgásszervi maceráim miatt kénytelen voltam sok mindenben fejleszteni magam, miután anno az orvos a térdfájásomra bemondta, hogy szedjek rá fájdalomcsillapítót...)
 
Kezdetektől követem a naplót. Régóta szerettem volna hozzászólni, de nyomós okom volt rá, hogy ne tegyem. Már a hardscape-nél egyfajta disszonancia-érzésem volt, hogy látok egy nagyon profi iwagumit, amiben közben vannak olyan szemet szúró "hibák", amikről nem hiszem el, hogy te nem látod őket :)
Pedig akár meg is tudtam volna őket fogalmazni. Utólag meg is teszem:
1. az egész scape egy picit el van csúszva balra az akváriumban - és nem kifogás, hogy a jobb szélső/első kő ennyit engedett, hiszen
2. a jobb szélső/első kő egy picit nagy/hosszú (mert forgatással beljebb lehetne húzni) és/vagy eleve forgatnám fél 5-ről 4 órára - ha ez így érthető(?) :)
3. az első kis kövek közül a kisebbek túl jellegtelenek és nem jó helyeken vannak (ne egyforma távolságra legyen egymástól a három és ne is osszák négy egyenlő részre az előteret)

Ám ugyanakkor természetesen beláttam, hogy ha ilyen jót csináltál, akkor valamit jobban tudsz, vagy jobban ráérzel. Éreztem azt is, hogy talán pont ezek azok a dolgok, amik sokat hozzátesznek a látványhoz, mert pont ezek a "hibák" okozzák azt a borzongást, ami igazán jóvá tesz egy akváriumot. Véletlenül sem akartam elültetni rossz bogarat a füledbe, gondoltam, lássuk idővel meg tudom-e szokni.

Jelentem, megszoktam. :) Bár még mindig feláll a szőr a hátamon attól, hogy el van csúszva, de már nem rossz érzésként élem ezt meg, hanem mint a jó pálinka... karcol mint állat, de kell az a karc a finom íz mellé.
A 3-as kritikám szerintem úgyis befészkelte magát, de az úgyis olyan, amin pillanatok alatt tudsz is változtatni, ha akarsz, szóval tartom.

És hogy mondjak valami építő jellegűt is (igazából emiatt írok most):
Nagyon patika emiatt a homokos előtér miatt, szerintem én is így tartanám. De versenyekre talán kérne még egy adag zöldet a látvány. Hátulra ugyebár semmit! Tehát mondjuk mohákat tudok elképzelni, szigorúan csak az első közepes kövek tövéhez, kvázi bokrokként/páfrányként eladva fissit/karácsonyt. Ezesetben maradna a könnyen tisztán tartható homok is.
De igazából én inkább valami olyat tudnék elképzelni, ahol érvényesül azért a fehér is, mondjuk végig a frontnál, de egyébként meg zöld az előtér. Pl. HC-vel. Valahogy így:
 

Attachments

  • DSC_3552-Edited.jpg
    DSC_3552-Edited.jpg
    120.3 KB · Megtekintések: 11
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére