• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 200 literes újrakezdés

Nincs véletlenül ötletetek, hogy honnan tudnék kálium-foszfátot venni? Szeretném kipróbálni, de ezért nem akarok 200 gr-ot megvenni a GA-ban, mert abban sem vagyok biztos, hogy ez a jobb megoldás vagy megvenni az Easy-Life Fosfo-t? Elvileg kálium-phosphoricum néven patikaszer lenne, de eddig egy patikában sem sikerült szereznem. Muszáj lenne emelnem a foszfát szintemet, mert 1 felé nem nagyon tudom GA tápokkal vinni, a nitrát meg 30 körüli, azaz marhára nincs meg az 1:10 -hez arány. Az Anubiasokon pedig bőven van GSA, nah meg az üvegeken is meg-megjelenik. Egyáltalán jól tudom az 1:10 arányt?
 
nem akarok 200 gr-ot megvenni a GA-ban

Szerintem nem nagy költség (minden máshoz mérten), de ha nem fér bele a költségvetésedbe és hajlandó vagy eljönni érte, szívesen kisegítelek egy kisebb mennyiséggel (ajándékba). Gondolom, 18-án lesz esedékes a dolog :) De gondolj arra is, hogy a 200g ára kb. 20-25 km autós kitérő üzemanyag árával egyenértékű...
Ha gondolod, hajlandó vagyok levélként is feladni néhány grammot, ez esetben is türelmesnek kell lenned ;)
 
Igazából nem tudom, hogy egyáltalán mennyi kellene. Nem vagyok túl erős kémiából, de próbálom kiszámolni, mert lehet, hogy a 200 gr is elfogyna pillanatok alatt.

@Jopet, @viktorlantos köszönöm a felajánlásokat.
 
Ezt kötve hiszem.
Ha nem is pillanatok alatt, de értelmes időn belül. A cél, hogy 1,5-2 körüli értékre (aztán majd a gyakorlat megmutatja a valójában helyes értéket) emeljem a foszfát szintet.

EasyLife Fosfo-val ez heti 40 ml/200 liter adagolást jelentene 1 ppm emeléshez. Azaz 12 hétre elég kb. 1 flakon, ami kicsit drágának tűnik elsőre. Feltéve, hogy jól számoltam fejben, a játszótéren, gyerekfelügyelet közben.

Foszfát porral gondolom jóval költséghatékonyabb a dolog...
 
Ha csinálsz a porból oldatot(azt hiszem a topicjában találsz rá arányt),és abból adagolsz napi szinten akkor be fog állni.Én csak 10 ml-eket adagoltam az 1 ppm eléréséhez.A másik verzió ,hogy valami lehúzza a po4-et, ez esetben folyamatosan kell majd adagolnod.Nálam is ez volt a tényállás.;)
 
Nem tudom mi lehet. Amíg csak Carbo + Profito volt, addig mérhetetlen volt a szint. GA tápokra történt átállás után lett 0,5-0,8.
 
Mert a profitoban nincs foszfát :) Amúgy 1 ppm körül kellene lennie, tehát nem túl sok hiányzik.
Tudom, hogy a Profito-ban nincs. Hogy mennyi hiányzik, az változó, mert hol több, hol kevesebb van a vízben :) Azt nem tudom pontosan, hogy mi veszi fel, de a Manado-ra gyanakszom.
 
Viktor beelőzött :) De próbáld ki, hogy felviszed 1 ppm köré, de mérd mellette a nitrátot is. És ha úgy sem tűnik el, akkor más a gond.
Amúgy én azt vettem észre, hogy amióta meleg van, egész nap le van engedve a redőny a szobában (egész lakásban), csak 4 után húzom fel (keleti ablak van a szobán), és mintha nem lenne olyan erős a GSA és a GDA képződés.
 
Nem nagyon világos a szoba ahol az akvárium van? Mert ha emiatt van jelen azt foszfáttal nem nagyon tudod megoldani.
Az év többi időszakában is volt? Ha nem akkor még 2 hónap és ismét eltűnik.
A szoba keleti tájolású és csak délelőtt 10-ig érné fény az akváriumot, de nem éri, mert a teraszon redőny van, és az mindig le van húzva délelőtt. Annyi fény van délelőtt a szobában (félhomály), ami a terasz alsó részét borító fehér drótüvegen beszűrődik, de az sem közvetlenül éri az akváriumot. Az érdekes, hogy a GSA/GDA ráadásul egy, a fény felől árnyékolt részén alakul ki az anubias leveleken. Amíg nem volt reggelente leengedve a redőny, addig tényleg erősebb volt az alga képződés, de a blackout és árnyékolás bevezetése óta a nagy része eltűnt, csak a GSA/GDA maradt.

De próbáld ki, hogy felviszed 1 ppm köré, de mérd mellette a nitrátot is. És ha úgy sem tűnik el, akkor más a gond.
Ezt akarom kipróbálni és ezért sem akartam kezdésnek 200 gr-ot megvenni.
 
Pont erről van szó :) Én a nagyban fele makrót adagoltam, és szerintem segített a zöld por ellen. Bár se nitrátot se foszfátot nem mértem mostanában. Majd este megteszem :)
Lehet, hogy megpróbálkozom vele, csak félek, hogy akkor meg tápanyag hiány lesz...
 
Back
Oldal tetejére