• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Rocky shore

Sziasztok.

Nos, az akvárium életében az is elérkezett, hogy pici garnéláknak adott életet egy benne élő anyuka. :D Eddig csak a hét elején láttam kettő pici egyedet, azóta sem mutatkoztak még, nem tudom hány lehet és hogy élnek-e még, de látszólag már egész jól kapirgáltak, remélem pár hét és látni fogom még mindkettőt és akár még többet is. Nagy öröm nekem mindig ha kis növendéket látok amik itt, ezek a körülmények között "születnek". Nem minden a berendezés tervezés, növényesítés, növény állapotok és vízparaméterek folytonos lesése, az élőlények legalább olyan fontos, hogy jól érezzék magukat. :)
A néhány hete az előtérbe ültetett növények szintúgy jól érzik magukat, az eriocaulon polarisok virágokat hoznak már, a bonsait már egyszer nyírtam, következőnek már a staukat is szükséges lesz, ezeket alacsonyan szeretném tartani és keretek között.
Hamarosan a homokot is egy nagyobb tisztításnak kell alávetnem és pótlásnak is egy-két helyen, de most néhány hétig amíg a garnélák nem nőnek meg, csak óvatos vízcserék és tisztítás megy, szigorú figyelem kíséretében.
Azért a fotók nem maradnak el nálam. :)

53577520665_2b46e5e318_h.jpg
53576214157_6c67a09947_h.jpg53577075666_1ee31ea207_h.jpg
53577401689_549dbb1bed_h.jpg
 
NAK Kupa 3. hely!
Csodálatos eredményben részesült a berendezésem, nem számoltam vele, hogy erre a helyre be fog férni. :) De nagy a boldogság, Főleg, hogy az Út az ismeretlenbe... scape-m ami több mint egy évig futott teljes pompájában a 2. helyezést érte el.
Köszönünk mindent @NagyViktor és a szponzoroknak, hogy lehetővé tettétek ezt az eseményt és sok szép alkotást láthattunk, illetve tehetséges akvakertészek fedhették fel magukat! :)

DSC_3708-Edit.jpg

Hoztam pár közelibb fotót ezen alkalomból :)

53600236111_ab89d593a2_h.jpg
53600574489_2bdfe8208d_h.jpg
53600574494_6b3a87564b_h.jpg
 
Giga gratula @ftamas0201 nagyon szép eredmény(eke)t értél el.
Remélem, jövőre is indulsz.

Köszönöm szépen. :)
Háát addig még sok víz lefolyik a hazai folyóinkon, meglátjuk mi lesz még addig :D Illetve, hogy miként fognak változni a szabályok, dobogósok indulhatnak-e stb.. ez majd még kiderül, na meg még egyszer ezekkel az akváriumokkal nem tervezek, szóval ez is kérdéses még hogy ez meddig fog futni gond nélkül, lesz-e átrendezés. :)

Még jó, hogy nem hagytad abba a hobbit! ;) Emlékszem, amikor hullámvölgyben voltál. Remélem ez a szép eredmény lendületet ad.

A lendület megvan most, ahogy mondod. :) Szeretem ezt a méretet, nem hittem volna, hogy egyszer ilyen méretű akváriumom lesz (legalábbis fő akváriumként, mert a nagy mellett mindig tervben volt valami 30x30 vagy hasonló méretű kocka dolog a földszintre), mert a nagyok tetszettek, de ez elég nagy kihívásokat jelent, illetve a költségeket tekintve azért jelentősen könnyebb fenntartani ami számomra fontos mostanság :)
 
Sziasztok.

A NAK kupán elért helyezésekhez kapott kuponok egyike felhasználásra került, méghozzá egy garnélákat tenyésztő emberkénél, gyönyörű red riliket hoztam, illetve hozzájuk eleségeket. :)
Sajnos a PRL kicsinyeket nem látom azóta sem hogy kb egy hónappal ezelőtt láttam kettőt, azóta sem. Szűrőt is kitakarítottam, átnéztem hogy hátha beszívta őket, de abban sem találtam, szóval valószínűleg nem sikerült a beilleszkedés nekik ezen a világon. De újra van egy petés egyén, remélem most nagyobb szerencsém lesz :) Akitől jöttek a red rilik, azt mondta az emberke, hogy ők nem fognak összepárosodni, így nem lehetnek vadas garnélák, szívből remélem hogy ez így is lesz :D

53634677957_8ec876ad5c_h.jpg
53635780528_3dd445748d_h.jpg
 
Sziasztok.

A NAK kupán elért helyezésekhez kapott kuponok egyike felhasználásra került, méghozzá egy garnélákat tenyésztő emberkénél, gyönyörű red riliket hoztam, illetve hozzájuk eleségeket. :)
Sajnos a PRL kicsinyeket nem látom azóta sem hogy kb egy hónappal ezelőtt láttam kettőt, azóta sem. Szűrőt is kitakarítottam, átnéztem hogy hátha beszívta őket, de abban sem találtam, szóval valószínűleg nem sikerült a beilleszkedés nekik ezen a világon. De újra van egy petés egyén, remélem most nagyobb szerencsém lesz :) Akitől jöttek a red rilik, azt mondta az emberke, hogy ők nem fognak összepárosodni, így nem lehetnek vadas garnélák, szívből remélem hogy ez így is lesz :D

View attachment 181380
View attachment 181381
Hallod-e ez nem is red rili, hanem egyenesen Arsenal garnéla. :love:
Clipboard0111111111111111.jpg
 
Back
Oldal tetejére