• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 200 literes újrakezdés

pH nem változott. Este 6.8; reggel 7.0. Ma megpróbálok vágatni rá üveg tetőt, de lehet, hogy megint a frissentartó fólia lesz a megoldás.
utóbbi olcsóbb, 1-2 napig az is elég, felesleges egy nagy táblát vágatni, utána hova teszed?! :) De plexi is jó ám, olcsóbb az üvegnél.
Lehet, hogy a hirtelen fény miatt ugrálnak ki, megijednek felkapcsoláskor, napokig sötétben voltak.
 
Hoztam egy friss képet az akváriumról (bocsi a technikáért és a koszos csövekért. Hétvégén talán lesz időm jobb képet is csinálni.):

45 naposan
by Balázs Ilk, on Flickr

Szombaton muszáj volt vennem egy skimmert, mert iszonyatosan olajosodott hetek óta a felszín. Ami érdekes, hogy csütörtökön este "lefóliáztam" az akvárium tetejét, hogy az amanok ne ugráljanak ki. Mire vasárnap hazaértünk, gyönyörű tiszta lett a vízfelszín. (Ekkor még nem volt benne a skimmer.) A skimmert úgy állítottam be, hogy 7:00-21:00 óráig 2 óránként működik 15-15 percet. Szerintem ennyi elég, azóta kristálytiszta a felszín.

Vasárnap megvolt az esedékes vízcsere 78 liter RO vízzel. Tegnap este mértem vízparamétereket is. A foszfát a JBL teszt szerint már magas, viszont a vas végre mérhető. Valahol olvastam, hogy 1:10 a PO4-NO3 megfelelő aránya. Igaz ez? Ha nem, akkor mennyi a javasolt érték? Azt tudom, hogy minden akvárium egyedi, így a megfelelő arányra is csak javaslatot lehet tenni.

hőm.: 25 °C (azt hiszem kelleni fog a ventilátor, nem elég a klíma 14:00-20:00 között...)
KH: 5,0
GH: 5,0
pH: 6,8
NO3: 15,0 mg/l
NO2: 0,05 mg/l
PO4: 0,8 mg/l
CO2: 22 mg/l (táblázattal számított)
Fe: 0,2 mg/l


A CO2 szint beállításával még mindig nyűglődök kicsit. Valahogy a DC vagy sárga lesz, vagy zöld marad. Még pakolgatom kicsit ide-oda, utána meg állítgatok. Most épp a DC a lilly pipe-pal szemközti falon van.
 
A héten nem sok minden történt az akváriummal. A nagy melegben (a délutánonként klimatizált szoba ellenére) a hét közepén kb. 10 liter RO vízzel után kellett töltenem. Pénteken vettem próbaképp 1 zacskó tőzeget és a feleségem kiszuperált harisnyájába belekötve, betettem az akváriumba. Mivel van a szűrőben Seachem Purigen, így nem színezte meg nagyon a vizet, épphogy csak látszik a különbség. Kíváncsi vagyok, hogy a nagynyomású CO2-vel elért 6,8-as pH-t meddig viszi még le néhány nap alatt. A cél a 6,0 körüli vagy kicsivel az alatti pH lenne, hogy jöhessen pár CBS/CRS. 2 hét utána, tegnap végre sikerült Kaposváron vennem néhány oto-t, így az akváriumban lévő 4 mellé bekerült még újabb 4. Ma még lesz egy ~50%-os RO vizes vízcsere, amihez a héten apránként összegyűjtöttem a feleségem segítségével a szükséges vízmennyiség nagy részét. Most már csak az utolsó 10 liter elkészültét várom.
 
Hoztam egy friss képet az akváriumról (bocsi a technikáért és a koszos csövekért. Hétvégén talán lesz időm jobb képet is csinálni.):

45 naposan
by Balázs Ilk, on Flickr

Szombaton muszáj volt vennem egy skimmert, mert iszonyatosan olajosodott hetek óta a felszín. Ami érdekes, hogy csütörtökön este "lefóliáztam" az akvárium tetejét, hogy az amanok ne ugráljanak ki. Mire vasárnap hazaértünk, gyönyörű tiszta lett a vízfelszín. (Ekkor még nem volt benne a skimmer.) A skimmert úgy állítottam be, hogy 7:00-21:00 óráig 2 óránként működik 15-15 percet. Szerintem ennyi elég, azóta kristálytiszta a felszín.

Vasárnap megvolt az esedékes vízcsere 78 liter RO vízzel. Tegnap este mértem vízparamétereket is. A foszfát a JBL teszt szerint már magas, viszont a vas végre mérhető. Valahol olvastam, hogy 1:10 a PO4-NO3 megfelelő aránya. Igaz ez? Ha nem, akkor mennyi a javasolt érték? Azt tudom, hogy minden akvárium egyedi, így a megfelelő arányra is csak javaslatot lehet tenni.

hőm.: 25 °C (azt hiszem kelleni fog a ventilátor, nem elég a klíma 14:00-20:00 között...)
KH: 5,0
GH: 5,0
pH: 6,8
NO3: 15,0 mg/l
NO2: 0,05 mg/l
PO4: 0,8 mg/l
CO2: 22 mg/l (táblázattal számított)
Fe: 0,2 mg/l


A CO2 szint beállításával még mindig nyűglődök kicsit. Valahogy a DC vagy sárga lesz, vagy zöld marad. Még pakolgatom kicsit ide-oda, utána meg állítgatok. Most épp a DC a lilly pipe-pal szemközti falon van.

Jól eltaláltad a fókuszpontokat! A hátsó ágas-bogas gyökér és elöl a vörös növény szinte vonzza a tekintetet!
 
Mivel hétvégén nem vagyunk otthon és vasárnap is csak este fogunk hazaérni, ezért a szokásos vasárnapi vízcsere helyett pénteken megejtettem az esedékes vízcserét. Közben alaposan kiporszívóztam a talajt. Ez Manado-nál annyira nem is volt egyszerű. Simán kiszívtam néhány helyen az aljzatot a Montecarlo alól. Most majd piszkálhatom vissza a gyep alá a talajt :( Alaposan megmetszettem a stemeket és az Alternanthera reinickii mini is kapott egy kis ollót. A Rotala rotundifolia és az Alternanthera reinickii mini hamarosan egy kolléga új akváriumába fog bekerülni.

Friss kép is lesz, de majd számítógépről. Tapatalk-kal nem sikerül...
 
Utoljára módosított:
Eszelős ez a harisnya. Egy picit idegenül hat :) Mintha valakit felakasztottál volna :)
Próbálgatom, hogy CO2-vel és tőzeggel meddig tudom lehúzni a pH-t, de sajnos egyelőre ez az "europet"-es (ha jól emlékszem) tőzeg nem sokat ér, azon kívül, hogy megszínezte és teleszemetelte a vizet.
 
Próbálgatom, hogy CO2-vel és tőzeggel meddig tudom lehúzni a pH-t, de sajnos egyelőre ez az "europet"-es (ha jól emlékszem) tőzeg nem sokat ér, azon kívül, hogy megszínezte és teleszemetelte a vizet.

Az a baj, hogy kb 30 literre kellene egy ilyen zacsi. Szóval neked ennél sokkal több kellene (pedig már ez sem észrevétlen :) )
 
Múlt szombaton Nagykanizsán voltunk, ahol segítettem @pepe0419-nek az új akvárium összerakásában. Azaz csak a technika összeállításáig tudtam csak segíteni, mert egy szerencsétlen mozdulat után a sürgősségi traumán kötöttem ki, így a scape összeállítására nem maradt időnk. Kiugrott a fúró reteszelése, amikor meg akartam húzni a koronás fúró csavarját és elindult. Az eredmény egy tetanusz, meg jó néhány öltés a bal mutatóujjamban. Szerencsére szépen gyógyul a seb, de 1 kézzel komoly feladat a vízcsere és az akvárium karbantartás :)

Ezen kívül nem sok minden történt az elmúlt 1 héten. A növények szépen növögetnek és bubiznak, a halak és az amanok is jól érzik magukat, alga is csak minimális GSA van az Anubias leveleken. Az amanok rendszeresen és szépen vedlenek és láttam 2 petés mamát is. Kár, hogy nem maradnak meg... Hét közepén beültettem a hétvégén kapott Pogostemon helferi és Staurogyne repens és Myriophyllum Matogrossense töveket. Kaptam még Microsorumom pteropus narrow-t is, de az máshova került (nemsokára felfedem a helyét :)) és érkezett még egy Bolbitis heudelotii ágacska is, amit betűztem ideiglenesen a HT közé. Kaptam még 10 csigaevő csigát is, így talán előbb-utóbb elfogynak a kis hólyagcsigák. Ezúton is köszönöm a növényeket és a csigákat Pepének. Ma megejtettem a heti vízcserét, ami mint írtam, nem is volt olyan egyszerű feladat. Közben kiporszívóztam megint az aljzatot és kicseréltem az 1 hónapos perlon vattát is.

Holnap lövök majd 1-2 képet az akváriumról.
 
Back
Oldal tetejére