• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Yakushima

Kenytelen vagyok,most meg nem azt a kepet mutatna amit szeretnek,igy inkabb varok meg a fotoval,na meg semmit sem latok a beontott TF Starter bacitol [emoji4]
Pedig ezek a legfontosabb képek! :) Aztán majd kialakul úgyis, ahhoz megvan a rutin. :)
 
Én meg becsülettel feltoltam az amano kapálás utáni, növény-röpködős képemet. Te pedig nem töltesz fel egyet sem. Hát fel vagyok háááborodva.
Na jó, nem. :D Jó pihenést, szusszanj egyet, majd tedd-ásd-kötözd-drótozd-ragaszd-betonozd a megálmodott helyére, ami merészel nem ott lenni, azután lőj egy képet. (y)
 
Sziasztok !
Leírnám a technikai információkat az akváriumról,aztán majd este jön egy kép is :

Akvárium : opti 60 x 30 x 32 = 60 liter
Szűrés : Tetra ex 800 plusz üveg ki és befolyó ,alsó kosár kerámia gyűrű + szivacs,aztán mátrix trop + perlon és Seachem Purigen
Világítás : Odyssea 2 x 24 watt 6500 k osram 865 hq csővel
Felszíntisztító : Eheim Skim 350
Talaj : használt Enrivoment + új Ista Plaint Soil kb 12 liter ( jó durván emeltem hátul ez 15 cm jelent )
Táptalaj . Sera floradepo
Dekoráció : szedett uszadék fa és lávakő

Növények : rengeteg és ezt most azért nem sorolom mert lesz még mi be fog kerülni.
Élővilág : Amanda lazac 18 db , 2 db Oto , 2 db Amano ( Amano szám 2 vel növekedni fog illetve az Otok is )
Garnélák : és ez itt a nagy kérdés mert RC már nem fog visszamenni az akváriumba.
Két esélyes a dolog,vagy yellow-k kerülnek be vagy full blue rili ezt még eldöntöm.
Tápozás : TF plant micro 2 ml/nap ugyan ez a macro-ból 2 ml/nap plusz foszfát 2 ml/nap

Úgy nagyjából ennyi,mint írtam sok dolog lesz még sz akváriummal mire elnyeri végső formáját.
Sok kiegészítő kis részlet kell majd még de visszaemlékezve hogy az Aokigahara honnan indult nem vagyok kétségbeesve :)
 
Sziasztok !
Leírnám a technikai információkat az akváriumról,aztán majd este jön egy kép is :

Akvárium : opti 60 x 30 x 32 = 60 liter
Szűrés : Tetra ex 800 plusz üveg ki és befolyó ,alsó kosár kerámia gyűrű + szivacs,aztán mátrix trop + perlon és Seachem Purigen
Világítás : Odyssea 2 x 24 watt 6500 k osram 865 hq csővel
Felszíntisztító : Eheim Skim 350
Talaj : használt Enrivoment + új Ista Plaint Soil kb 12 liter ( jó durván emeltem hátul ez 15 cm jelent )
Táptalaj . Sera floradepo
Dekoráció : szedett uszadék fa és lávakő

Növények : rengeteg és ezt most azért nem sorolom mert lesz még mi be fog kerülni.
Élővilág : Amanda lazac 18 db , 2 db Oto , 2 db Amano ( Amano szám 2 vel növekedni fog illetve az Otok is )
Garnélák : és ez itt a nagy kérdés mert RC már nem fog visszamenni az akváriumba.
Két esélyes a dolog,vagy yellow-k kerülnek be vagy full blue rili ezt még eldöntöm.
Tápozás : TF plant micro 2 ml/nap ugyan ez a macro-ból 2 ml/nap plusz foszfát 2 ml/nap

Úgy nagyjából ennyi,mint írtam sok dolog lesz még sz akváriummal mire elnyeri végső formáját.
Sok kiegészítő kis részlet kell majd még de visszaemlékezve hogy az Aokigahara honnan indult nem vagyok kétségbeesve :)
biztos vagyok benne, hogy sokat fog majd még alakulni, de izgalmas lesz ezt is végigkövetni, mint a jogelődjét :)
sok sikert!
nyomasd azt a pic or gtfo-t :D
 
Sziasztok !
Leírnám a technikai információkat az akváriumról,aztán majd este jön egy kép is :

Akvárium : opti 60 x 30 x 32 = 60 liter
Szűrés : Tetra ex 800 plusz üveg ki és befolyó ,alsó kosár kerámia gyűrű + szivacs,aztán mátrix trop + perlon és Seachem Purigen
Világítás : Odyssea 2 x 24 watt 6500 k osram 865 hq csővel
Felszíntisztító : Eheim Skim 350
Talaj : használt Enrivoment + új Ista Plaint Soil kb 12 liter ( jó durván emeltem hátul ez 15 cm jelent )
Táptalaj . Sera floradepo
Dekoráció : szedett uszadék fa és lávakő

Növények : rengeteg és ezt most azért nem sorolom mert lesz még mi be fog kerülni.
Élővilág : Amanda lazac 18 db , 2 db Oto , 2 db Amano ( Amano szám 2 vel növekedni fog illetve az Otok is )
Garnélák : és ez itt a nagy kérdés mert RC már nem fog visszamenni az akváriumba.
Két esélyes a dolog,vagy yellow-k kerülnek be vagy full blue rili ezt még eldöntöm.
Tápozás : TF plant micro 2 ml/nap ugyan ez a macro-ból 2 ml/nap plusz foszfát 2 ml/nap

Úgy nagyjából ennyi,mint írtam sok dolog lesz még sz akváriummal mire elnyeri végső formáját.
Sok kiegészítő kis részlet kell majd még de visszaemlékezve hogy az Aokigahara honnan indult nem vagyok kétségbeesve :)
Kép, vagy legalább rajzold le. :p
 
Üdv !
Sokat gondolkodtam hogy egyenlőre nem mutatom meg az akváriumot,de egy ilyen fórum és facebook nyomásnak képtelenség ellenállni :D
Időrendi sorrendben haladnék :

1.
Sokat vacakoltam az összképpel mint azt már említettem is több mint 2 óráig forgattam és pakolgattam a köveket meg a fákat.
Ez volt az első elképzelés,csak túl párhuzamosan állt minden :

DSC05831.jpg


2. bontottam és hátrébb raktam a középső fát kicsit térben eltolva,és bekerült még elé egy másik is de úgy agyonnyomta az előteret na meg nem fért be a kezem se,hogy ezt is elvetettem de azért erről is készült egy kép :

DSC05833.jpg


3. Szóval feltöltéskor is volt ami megborult de azért minden nagyjából egyben maradt.
1. napos akváriumként kezeljétek a most következő képeket és sok apró részlet még nincsen kidolgozva,mint a kisebb kövek és fák az előtérben.
Na meg mohásítani is kell még és a növényeknek nőni.Még a víz is kicsit opálos :

DSC05835.jpg


4. jöjjenek egy kis részletfotók,az emelésről is lesz egy köztük :

DSC0584022526.jpg


DSC05837c1e3b.jpg


DSC058360ec28.jpg


DSC058385c15f.jpg


DSC05839ea327.jpg


DSC05841.jpg


Szóval így áll egy naposan a Yakushima forest,remélhetőleg a növények buja növekedésével és a kisebb apróbb változtatásokkal tudok majd kinevelni egy számomra elfogadható akváriumot,bár az Aokigahara-val nagyon magasra tettem a lécet magamnak. :)
 
Nekem kicsit hiányoznak az első képen a völgyben látható kidőlt fák.
Amúgy nagyon tuti lett.
 
Igen,Norbi is kiszúrta.A skiccen az ösvény mélyebben van,legalábbis a rajzolt ábra ugy adja vissza mintha nagyobb volna a szintkülönbség.Ez nekem is feltűnt.
 
Sajnos elszakadni a korabban memoriaba egetett keptol igy ebben a formatumban nem lehet,ez teny,de sokkal tobb van ebben az osszeallitasban mint amit elsore lattat,ezert is akartam meg egy kicsit huzni az idot a megmutatassal.
Na igen a rajz,az egy kiindulasi tampont volt,a kidolt fahoz meg egyszeruen nem volt megfelelo faanyagom,de az otlet meg nincs elvetve [emoji4]
 
túl egyenes az ösvény, azért is hasonlít ennyire. amúgy a kép nem adja vissza, ebben szinte biztos vagyok, mert az emelésen én meglepődtem, ahogy oldalról látszik, előlről abból szinte semmi nem jön át.
 
Nem ismétlem a többieket,de elsőre azt hinném, hogy a régi akid.A növények nélküli scape pedig nagyon jól sikerült.:)
 
Üdv !
Tegnap visszakerültek az élőlények az akváriumba,jelenleg 18 db Amanda lazac,1 db amano garnéla,és 5 db Oto
úszkál vígan a vízben.Apropó víz,szépen letisztult tegnap délutánra,azért jó hogy a szűrő ment folyamatosan míg szét volt bontva az akvárium.Az egy amano mellé majd még jönnek pajtársak.a bontás és újrarakás veszteségei : 1 db amanda lazac,1 db amano garnéla.
A Seachem Purigen is egész szépen kiázott,most már prime os vízben ázik egészen vasárnapig akkor kerül vissza.
Szándékosan nem írtam a garnélákról mert,elképzelhető hogy a jelenleg 3 db akvárium csak 2 db ra redukálódik mert a kis 18 literest szétbontom és az ott lévő Full Blue Rili garnélák kerülnek át a nagy akváriumba,szaporítás erős célzatával.
Most jelenleg kb. olyan 50 db-os állomány lehet,de a nagy eredeti nőstény ismét petés,és rajta kívül még legalább 4-5 anyukát látok nyereggel a hátán mászkálni az első generációból.
A hétvégén vasárnapi vízcsere alkalmával tovább folytatódik a finomítás a növényeken,és egy kis mohásítás is kilátásban van.;)
 
Viktor, szerintem is nagyon emlékeztet az elődjére, de ez miatt nem szólnálak meg, ez az előzőt ismerve egyáltalán nem lep meg. (az sem lepett volna meg, ha valami 180°-al különbözőt csinálsz;))
Az is kinéz belőle, hogy beérve hasonlóan ütős lesz ez is.
Személyes kedvencem a hátul középen látható penge vékony fácska:woot:. Arra nagyon vigyázz, el ne törd véletlenül;):whistle:
Kíváncsian várom a beígért kiegészítéseket(y)
 
Viktor, szerintem is nagyon emlékeztet az elődjére, de ez miatt nem szólnálak meg,
Még jó hogy nem szólsz meg :ROFLMAO::ROFLMAO::D,viccet félretéve egyébként Én itthon tökre máshogy látom,de pont tegnap kérdeztem a feleségem,pedig Ő aztán nem sűrűn mond véleményt az akváriumról,hogy szerinted is ugyan olyan mint az előző,erre azt válaszolta hogy ez jobb lett az emelés miatt.Hát ennyi már nekem elég is :rolleyes:

Személyes kedvencem a hátul középen látható penge vékony fácska
A hátsó rész még nagyon képlékeny,várok a háttérnövényekre két oldalt aztán meglátjuk mi is lesz középen.

Kíváncsian várom a beígért kiegészítéseket
Hát azt Én is :D
 
Még jó hogy nem szólsz meg :ROFLMAO::ROFLMAO::D,viccet félretéve egyébként Én itthon tökre máshogy látom,de pont tegnap kérdeztem a feleségem,pedig Ő aztán nem sűrűn mond véleményt az akváriumról,hogy szerinted is ugyan olyan mint az előző,erre azt válaszolta hogy ez jobb lett az emelés miatt.Hát ennyi már nekem elég is :rolleyes:
(Rendszerre várakozva) összenéztem a két akvárium képeit. Igaz hogy hasonlít, de hogy ne hasonlítana két erdős akvárium azonos növényzettel építve??? És ami feltűnt: a mostanival 2 nap alatt előrébb vagy, mint az előzőnél 2 hét után!!! (y)
 
Back
Oldal tetejére