• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Halo season II.

Nexus

Főkertész
Megmenekült az Endor. A filmben igen, nálam sajnos bontódott. De kell valami Zöld a szürke hétköznapokra, így a Dennerle 60-as kocka átalakul.
Víz nem, de annál több pára lesz benne. :) Moha, Anubias, Buce és még max 2-3 fajta növény lakóhelye lesz. Láva-Palakő, Vasfa lesz dekor.
Hátul Lávakő zúzalék emeléssel, geo textil, arra valami apró, 2-3 Cm kavicsos réteg, majd erre kerül 4 Cm kókuszrost. Előtérben ugyan ez a sorrend de lávakő nélkül. Mivel nem sok ültethető növény lesz, (lehet semmi) így aktív talaj nem kell. Ha szükséges majd tápkapszulázom.
Chihiros C2 pilácsot áthoztam az Endorról. Jelenleg is ezzel "emersítem" a megmarad növényeimet.
Képek, info morzsák hamarosan...
Minden tapasztalatot, véleményt elfogadok!:)
 
Növény neveldémben, az erdei moha alatt a fán egy ilyen tanyázott. :) Még nyáron gyűjtőttem bringázás közben a mohát.
Ő mi? Van sok lába, szóval nem giliszta. Gondolom hasznos, de nem szeretnék vele együtt lakni ha nem muszály.
 

Attachments

  • IMG_5743.jpeg
    IMG_5743.jpeg
    198.9 KB · Megtekintések: 18
@Zsoltiabéka Te vagy a fórum David Attenborough-ja.
Ha jól emlékszem @bamboocha46 Eszter naplójában találkoztunk már vele. Mármint a vaspondróval. Ugyazt eszi, mint a szárazföldi ászkarák(pincebogár). Komposzt építő szakmunkás, egy ilyen üvegben hasznos lehet, ha a tulaj el tudja viselni a látványát. Csak akkor bűzlik, ha fogdossuk. @Nexus előző, vízi ászkarákos kalandját ismerve most egy évnyi komment szünet előfordulhat részéről, melynek eredményeit nem biztos, hogy ismerni fogjuk. 😃
 
Uh nálunk egy invaziv változata van, én konkrétan könnybe lábodok a közelükben, annyira büdösek, s százlábús magaságyásban termesztett zöldségeket/salátát meg sem tudom enni, mert órás áztatás után is érzem a százlábuak szagát- a páromnak fel sem tünik a szaguk. 🤷🏻‍♀️

Exponenciálisan nö a létszámuk, a saláták alatt igy szoktak hemzsegni:
IMG_20220620_200652.jpg

Kiirtani nem nagyon lehet öket, ha egyszer megjelennek, együtt kell velük élni. A helyi fajokat pedig elöszeretettel elnyomjàk.

Na @Nexus, hogyan döntesz? Megtartod a te példányodat? 😅
 
Uh nálunk egy invaziv változata van, én konkrétan könnybe lábodok a közelükben, annyira büdösek, s százlábús magaságyásban termesztett zöldségeket/salátát meg sem tudom enni, mert órás áztatás után is érzem a százlábuak szagát- a páromnak fel sem tünik a szaguk. 🤷🏻‍♀️

Exponenciálisan nö a létszámuk, a saláták alatt igy szoktak hemzsegni:
View attachment 180066

Kiirtani nem nagyon lehet öket, ha egyszer megjelennek, együtt kell velük élni. A helyi fajokat pedig elöszeretettel elnyomjàk.

Na @Nexus, hogyan döntesz? Megtartod a te példányodat? 😅
Még este likvidáltam. :D A vasfát amin tanyázott azt kivettem és leforráztam. Azt szeretném használni a jelenlegi scape-ben.
Gondolom ott ahol egy van ott van kettő is. Szóval nincs kizárva hogy nem fogok találkozni még valami haverjával.
 
Szigorúan kísérleti jelleggel.
Kíváncsiság vezérelt, és részben elindítottam a kockát. Fekete filcet gyömöszöltem a kialakított helyre, majd porrá tört amazónia talajból keszítettem egy adag sarat, és ment a tetejére. Még jól meg is locsoltam. Erre apróra vágott jávai moha került.
Csipkedtem le Anubias kölköket szintén a filcel kibélelt helyre.
Kíváncsian várom az eredményt. 😃
 

Attachments

  • IMG_5760.jpeg
    IMG_5760.jpeg
    490.8 KB · Megtekintések: 17
Back
Oldal tetejére