• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Tomi első akváriuma

Tomi_

Kertész segéd
Sziasztok!

Tomi vagyok, 7 éves. Születésem óta néztem, ahogyan apukám a 2 akváriumunkat gondozza. Nemrég apukám azt mondta a kisebbik akváriumot szétbontja és felvisz a padlásra. Én kérleltem, hogy maradjon és hadd rendezzem be én. Az üres akváriumhoz kaptam egy hatalmas nagy doboz Red Moore fát. Többször is nekifutottam a dolognak, de apukám mindig csóválta a fejét. Mondta, hogy jól néz ki, de nincs kéz ami beférne az üveg és a fák közé, így karbantarthatatlan. Ezután segített nekem és így raktuk össze. Bocsánat, a kép szélén lévő pacáért, de ki kellett törölnöm pár oda nem illő dolgot.
https://drive.google.com/file/d/1G5Nm4zygC7EBzrolfVASSPFHfGOEok_k/view?usp=sharing
Pár nappal később apukám hozott pár vasfát és kérdezte, hogy nincs-e kedvem ezzel is próbálkozni. Természetesen volt és ebből lett a végleges berendezés.
Ezután volt egy hónapos szünet, amit nehezen tudtam kivárni, de végül csak elmentünk a Green Aquaba és beszereztük a növényeket. Az ültetést együtt csináltuk. Életemben először ültettem, de az Acicularis mini egyáltalán nem jött fel. A berendezés kiegészült még pár vasfával, amiket apukám rakott bele az akváriumba.
A következő fotón a 2 hetes állapot látható:
Ekkor költözött be az akváriumba 15 db Endler guppi. Ők sajnos nagyon ugrálósak, így egy bő hét alatt már csak nyolcan vannak:(
 
Szia Tomi!
Üdv az akvakertészek között!
Az első lépések - néhány kivételtől eltekintve- mindig a próbálkozásokkal telnek el.
Majd ráérzel, ha vannak is bökkenők, ne keserítsenek el, jönnek majd az eredmények, és a profi scape.

Az endlerek lehet, hogy azért ugráltak, mert még nem állt be a környezet nekik megfelelően.
De ha a többi maradt, akkor nagy gond nem lehet.
 
Szia Tomi👋
Üdv a csapatban.Gratulálok az első akváriumodhoz és egyben az első scapehez is amit összedobtál.Igazán tetszetős darab lett azt meg kell hagyni.A guppikon ne keseregj nyitott akváriumnál magas az eséje ezeknek a kiugrálásoknak főképp náluk.Csak így tovább sok sikert és örömöt,algamentességet kívánok neked a további akvarizáláshoz😉
 
Az endlerek lehet, hogy azért ugráltak, mert még nem állt be a környezet nekik megfelelően.
De ha a többi maradt, akkor nagy gond nem lehet.
Az akvárium egy már régóta folyamatosan üzemelő szűrőt kapott, ami az indításig apukám nagy akváriumát szűrte, második szűrőként. A halak betelepítésével két hetet várnom kellett, pedig én azonnal akartam, de apukám nem engedte előbb. A GA-ban Lóri @ZaCK mondta, hogy nagyon ugrálósak, nyitott akváriumba nem annyira valók, de nekem nagyon megtetszettek. Úgy hívom őket, hogy a kék kétfarkú halak.

Szia Tomi👋
Üdv a csapatban.Gratulálok az első akváriumodhoz és egyben az első scapehez is amit összedobtál.Igazán tetszetős darab lett azt meg kell hagyni.A guppikon ne keseregj nyitott akváriumnál magas az eséje ezeknek a kiugrálásoknak főképp náluk.Csak így tovább sok sikert és örömöt,algamentességet kívánok neked a további akvarizáláshoz😉
Köszönöm szépen!
 
Az akvárium adatai: 60x30x30 cm GA Opti üveg, 54 liter
Világítás: Chihiros A601 - napi 8 órában kb. fél fényerővel - a lámpában a ledek cserélve lettek 95CRI 6500 Kelvinesre még @killer által ;)
Szűrés: ADA ES-300 - 3 liter Matrix + 100g Seachem Purigen
CO2: 2kg palack, Papillon reduktor, Aqua Medic mágnesszelep, Aquario diffúzor
Tápadagoló: Jebao Doser 3.4, mely apukám szekrényében található, de 2 pumpa az én akváriumomba van bekötve.
Tápozás: napi 0,5 ml APT Zero és 0,25ml Seachem Nitogen (tápok 4x vannak higítva, így tudunk ilyen keveset adagolni)
Berendezés:
Talaj: Dennerle Deponitmix 9in1 + ADA Amazonia V2
Dekor: Green Works vasfa + Seiryu kövek
Növények:
Acicularis Mini
Cryptocoryne walkeri var.legrol
Rotala Vietnam HRA
Myriophyllum 'Guyana'
Kétféle Bucephalandra
 
Sziasztok!

Annyit elárulhatok, hogy én még csak első osztályos vagyok és most tanulok írni és olvasni. Ezért a naplómat igazából apukám írja, persze együttműködve velem.
Az akváriumon kimaradt 2 vízcsere is, de most hétvégén megejtettünk egy nagy vízcserés fogkefézős karbantartást. Szerencsére egy nagyon kevés szürke fonalas alga volt, de leginkább csak a vasfákon, ahonnan elektromos fogkefével könnyen lejött. A halak száma hétre csökkent, de már egy jó ideje nem volt kiugrás. Remélem ők már maradnak.
Más lakókkal viszont bővült az akvárium. Apukámmal pár hete pucoltuk az ő szűrőjét és kb. 30 db kék pici rákot mentettem ki a fürdőkádból és a kezemben vittem őket az akváriumomba. Nagyon mókás ahogy csiklandozzák a kezemet, aztán a vízbe téve rögtön úszni kezdenek.

Az Accucularis mini annyira sűrű lett, hogy a kisebb köveket teljesen eltakarja, de nagyon jó menedéket ad a rákoknak. Bal oldalt a mini Myrio kezd lassan kibújni a vasfa takarásából, de még nem az igazi. Jobb oldalon a Rotala Hra nagyon lassan szedi össze magát, de mostanra kezd szép lenni. Már alig várom, hogy szép vörös legyen.

Így néz ki jelenleg:
 
Sziasztok!

Annyit elárulhatok, hogy én még csak első osztályos vagyok és most tanulok írni és olvasni. Ezért a naplómat igazából apukám írja, persze együttműködve velem.
Az akváriumon kimaradt 2 vízcsere is, de most hétvégén megejtettünk egy nagy vízcserés fogkefézős karbantartást. Szerencsére egy nagyon kevés szürke fonalas alga volt, de leginkább csak a vasfákon, ahonnan elektromos fogkefével könnyen lejött. A halak száma hétre csökkent, de már egy jó ideje nem volt kiugrás. Remélem ők már maradnak.
Más lakókkal viszont bővült az akvárium. Apukámmal pár hete pucoltuk az ő szűrőjét és kb. 30 db kék pici rákot mentettem ki a fürdőkádból és a kezemben vittem őket az akváriumomba. Nagyon mókás ahogy csiklandozzák a kezemet, aztán a vízbe téve rögtön úszni kezdenek.

Az Accucularis mini annyira sűrű lett, hogy a kisebb köveket teljesen eltakarja, de nagyon jó menedéket ad a rákoknak. Bal oldalt a mini Myrio kezd lassan kibújni a vasfa takarásából, de még nem az igazi. Jobb oldalon a Rotala Hra nagyon lassan szedi össze magát, de mostanra kezd szép lenni. Már alig várom, hogy szép vörös legyen.

Így néz ki jelenleg:
Kedves Tomi!
Az akváriumod nagyon szép. Bármelyik felnőtt büszke lehetne rá.
Viszont, így éjfél után már nem a fórumot kellene olvasnod, hanem aludnod kellene, mert holnap reggel nagyon álmos leszel az iskolában. ;)
 
Utoljára módosított:
Kedves Tomi!
Az akváriumod nagyon szép. Bármelyik felnőtt büszke lehetne rá.
Viszont, így éjfél után már nem a fórumot kellene olvasnod, hanem aludnod kellene, mert holnap reggel nagyon álmos leszel az iskolában. ;)
Először is köszönöm szépen!
Másodszor pedig engem este 9-kor legkésőbb ágyba dugnak a szüleim. A naplómbam apukám garázdálkodik....egyelőre.
Ő meg szerintem nem bírta éjfélig, mert a húgom hétvégére hazahozott egy jó kis hasmas vírust, így először anyukám volt fal fehér, majd átaludta az egész szombati napot. Majd apukám is követte, ő vasárnap aludt egész nap.
 
Kedves @Tomi_ ! Úgy furdal a kíváncsiság, hogy apukád van-e itt a fórumon saját maga nevében is, és ha igen, akkor milyen név alatt. Szép az üveged, apukádnak meg nagy pacsi! 🙂
Szerk. : közben kotorásztam az eladó lámpás topicban és arra a következtetésre jutottam, hogy talán @eMZé az apukád. Eltaláltam? 😃
 
Kedves @Tomi_ ! Úgy furdal a kíváncsiság, hogy apukád van-e itt a fórumon saját maga nevében is, és ha igen, akkor milyen név alatt. Szép az üveged, apukádnak meg nagy pacsi! 🙂
Szerk. : közben kotorásztam az eladó lámpás topicban és arra a következtetésre jutottam, hogy talán @eMZé az apukád. Eltaláltam? 😃
Talált süllyedt👋
Elmehetnél nyomozónak....vagy esetleg belehibáztam?
 
Back
Oldal tetejére