• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Yakushima

Na jó csak hogy legyen min rágódnotok.
Meg amúgy is minden naplómban volt terv itt is lesz íme:
kéretik úgy nézni hogy egy nagyon alap koncepció ami változhat főleg nálam :D
a cél a mélységérzet kialakítása egy 60 x 30 x 32 akváriumban.
Kövek lávakő
Fák gyűjtött folyami
Talaj enrivoment használt kb 6 liter lesz szerintem ehhez jön a most még képlékény Ista plaint soil vagy Tropica 6 liter.
Növényt NEM vásárolok max egy doboz Parvulát az ördög növényét,megpróbálkozom vele sokadjára.
Világítás nem változik 2 x 24 watt 7,5 órában
Az új talaj miatt nem aggódom mert segít a beált és építéskor folyamatosan járatott szűrő,na meg a fele visszatöltött akváriumvíz is,meg pluszban majd a baci kultúra.
Akkor a rajz : savazni ér de felesleges mivel ez még csak egy röpke gondolat,torz agyszülemény :LOL:

terv1.jpg
 
szep, csak sok a homok sztem, meg hat sok szerencset a dekor kereseshez )
Köszi Lets !
Nem lesz homokos rész egyáltalán, mindenhol be lesz növényesítve,elöl a mederben MC lesz keverve parvulával és Hirsuta-val.
A fák már áznak,úgy hogy már csak a táptalaj kell meg az általános ajzat aztán mint írtam augusztus vége felé a bontás-építés.;)
 
Üdv !
Aki az Aokigahara naplóban látta a begyűjtött nagyobb kesze kusza fát,annak jelezném a hétvégén ez elfűrészelésre került több kisebb darabba.Ennek oka hogy jobban bepasszoljon majd a következő építménybe.
Annyit azért elárulhatok hogy most nem csak az egyenes fák fognak dominálni.
A talaj kérdése még nem dölt el mivel az ISTA Plaint Soil 9 literes talaj is jó áron van,de lehet hogy teszek arra az
1500.-Ft ra és Tropica lesz belőle,mivel úgy sem használom fel az összeset kb 5-6 litert.
Emelésnek majd harisnyába csomizott lávakövet és ugyan így manadot használok,ez eddig bejött,csak arra kell majd figyelni hogy legyen rajta bőven talaj mert a mostaniban is az a baj hogy elvándorolt a talaj így meg nincsen hova ültetni a növényeket mert beleérek a lávakőbe.
A monte carlot addig már nem nyírom meg úgy hogy lesz bővel alapanyag a füvesítéshez.
Egyenlőre itt tartok. ;)
 
Üdv !
Az események folynak tovább :
- egy kihagyhatatlan akció keretén belül jutok hozzá 9 liter Ista talajhoz és 2,5 liter JBL aqua basis táptalajhoz.
sajnos ezt tényleg nem tudtam kihagyni mert az anyagi dolgaim nem úgy alakultak ahogy vártam és a gyerkőcnek is kezdődik az iskola megannyi kiadott jó magyar forinttal.
- szóval talaj táptalaj meg van és a talajból is csak max a fele fog kelleni.
- szerettem volna az előteret dekorhomokkal megcsinálni de mivel "növénybuzi" :D vagyok így ez nem fog sikerülni,tehát mindenhol be lesz futtatva növénnyel az akvárium.
- a fákat most hétvégén főzöm kondérban elég szép mennyiséget sikerült gyűjtenem és még a bent lévőkből is csemegézem.
- @ozzy a köveidet még mindig a csomagtartóban utaztatom és még mindig egyben vannak ,de már nem sokáig úgy hogy lávakőből is meg lesz az adag.
- a növények az akváriumban készen állnak,el vagyok látva megint van vagy 20 féle növényem :whistle:
Ha minden a tervek szerint alakul akkor 22.én délután elbontom,a halak és egyéb élőlények mennek a 26 literesbe amit erre az időre hadi rendbe állítok ( felavatva a gyerkőc íróasztalát :D ) kettő akasztós szűrővel.Kíváncsi leszek mennyi talaj marad meg az átmosás után a 9 literből ami most van bent.Az akváriumot és minden egyebet kipucolok.
Aztán 23.-án reggel kezdődhet a móka,és meg leszek lepve ha sikerül elsőre úgy összeraknom hogy ne kelljen rövid időn belül belenyúlkálnom :p
Egyenlőre ennyi ;)
 
Megláttam a naplócímet ,és először Fukushima-t olvastam ki belőle.:facepalm:
Mondom magamba vajon milyen cumani utáni scape lesz ez:whistle::LOL::LOL::LOL::LOL:
Nem a cunami lesz a hab a tortán, hanem a sugárzás...pont azon agyalok, hogyan lehetne akváriumot világítani 220V kábel nélkül, és most beugrott. :) A kulcsmondat: engedd szabadon a radont, hadd repüljön...:)
 
Üdv !
Haladok az előkészületekkel a hétvégére.
A fákat tegnap kifőztem most jelenleg napfénytől védett sötét helyen áznak tovább csapvízben még ezen a héten.
Kb 12 db fát sikerült összeszednem amik méretben és formában is megfelelnek majd az elképzelésnek.
A két nagy követ amit még @ozzy mestertől kaptam szétaprítottam és egy 20 literes vödörnyi kő lett belőle úgy hogy lesz miből válogatni,és partfalat építeni.Ezeket is kifőztem ha már forrt a víz.
A talaj megjött most a táptalajra és egyéb kiegészítőkre várok.
@kisszsu jóvoltából vágott növényekből is jönnek újdonságok szombaton,mert azért még csak kellhet az a pár plusz növény :facepalm: :D.
Remélem sikerül megalkotnom az elképzelést és nem lesz semmi probléma.A növényeknek pont jókor jön majd az új táp-és talaj mert némelyiken már látom a jeleket hogy nem érzi jól magát.
Egyenlőre ennyi ;)
 
Üdv !
Csak hogy beírjam és ne felejtsem el.Holnap bontás aztán vasárnap délelőtt építés,ültetés feltöltés lesz a
menetrend.Azt már most látom hogy jó nagy massza növény ki fog jönni az akváriumból aztán majd meglátjuk mit is
tudok visszaültetni.
Ma délután megyek a fákért meg a kövekért,mert azok a panelban egy hétig nem fértek volna el.
Mint az még meglévőnél most is rajz alapján indulok és követem a fejemben lévő képet.Ez azért érdekes mert az elmúlt pár napban mikor ránéztem az akváriumra már nem is a mostani képet láttam hanem azt amit megépítek,ez tökre érdekes dolog.
A szűrőt is holnap takarítom ami azért is húzódott idáig mert a bontásig már nem akartam vele foglalkozni,de ilyen még nem is volt hogy 5 hónapig nem nyúltam hozzá,kíváncsi leszek mennyire lesz koszos. Purigent is regenerálni kell majd.
A csövezés is kap egy clorox fürdőt,na meg az akvárium is hogy minden alga maradéktalanul távozzon az üvegről.
A terv hogy holnap készre pucolok mindent,növényeket lehetőség szerint szortírozom,a bent lévő talajt átmosom.
Aztán vasárnap reggel egy jó kávé után nekidurrantom magam.
Képeket szeretnék minél többet minél több fázisban csinálni hogy jól legyen dokumentálva.
Egyenlőre ennyi,ja és persze be vagyok sózva :D
 
Üdv !
Csak hogy beírjam és ne felejtsem el.Holnap bontás aztán vasárnap délelőtt építés,ültetés feltöltés lesz a
menetrend.Azt már most látom hogy jó nagy massza növény ki fog jönni az akváriumból aztán majd meglátjuk mit is
tudok visszaültetni.
Ma délután megyek a fákért meg a kövekért,mert azok a panelban egy hétig nem fértek volna el.
Mint az még meglévőnél most is rajz alapján indulok és követem a fejemben lévő képet.Ez azért érdekes mert az elmúlt pár napban mikor ránéztem az akváriumra már nem is a mostani képet láttam hanem azt amit megépítek,ez tökre érdekes dolog.
A szűrőt is holnap takarítom ami azért is húzódott idáig mert a bontásig már nem akartam vele foglalkozni,de ilyen még nem is volt hogy 5 hónapig nem nyúltam hozzá,kíváncsi leszek mennyire lesz koszos. Purigent is regenerálni kell majd.
A csövezés is kap egy clorox fürdőt,na meg az akvárium is hogy minden alga maradéktalanul távozzon az üvegről.
A terv hogy holnap készre pucolok mindent,növényeket lehetőség szerint szortírozom,a bent lévő talajt átmosom.
Aztán vasárnap reggel egy jó kávé után nekidurrantom magam.
Képeket szeretnék minél többet minél több fázisban csinálni hogy jól legyen dokumentálva.
Egyenlőre ennyi,ja és persze be vagyok sózva :D
Hajrá! :) (y)
 
Sziasztok !
Akkor ma 13:00 kor elkezdődött.Gyorsan haladtam és 17:00 ra már mindennel kész is lettem ami mára volt beütemezve.
Jöjjenek a képek kronológiai sorrendben :

DSC05825.jpg


DSC05826.jpg


Nem kevés növény gyűlt megint össze ! Fák kikapdosva .

DSC05827.jpg


Ez nagyjából a háromnegyede a növényeknek úgy hogy lesz miből építkezni :

DSC05828.jpg


Ennyi maradt,a talajból nagyon jó mennyiség maradt meg minimális volt az iszaposodás.
De mire kifogtam az amandákat na meg az RC ket,amikből meglepődtem mennyire kevés is maradt az akváriumban összesen 60-70 db ot számoltam össze,szerintem ez betudható a megemelt foszfát szintnek úgy hogy majd oda kell figyeljek a későbbiekben erre főleg hogy nem ezek a garnélák kerülnek majd vissza.A szűrő egy vödörben teljesít szolgálatot,kipucolva,a Seachem Purigen ázik,az üvegek kristály tiszták.

DSC05829.jpg


És íme a végeredmény : takarítva várja a holnapi építést

DSC05830.jpg


Holnap folytatása következik ......... ;)
 
Jo ejszakat !
Kezdhetnem igy is a mondandom mert rohadt faradt vagyok. Es egy kicsit csalodott is mert nem igazan az jott ma ki az epitesbol amit elterveztem,dolt minden menden fele.
Aztan azert a vegere talan sikerult olyan kepet kiraknom amibol meg barmi lehet,ido kell neki ennyi az egesz,az meg van boven.
Kepet ne varjatok majd ha letiaztult a viz es mindenki visszakerult,na meg az aprobb valtoztatasok meglesznek jonnek a kepek,talan a het vege fele.[emoji6]
 
Jo ejszakat !
Kezdhetnem igy is a mondandom mert rohadt faradt vagyok. Es egy kicsit csalodott is mert nem igazan az jott ma ki az epitesbol amit elterveztem,dolt minden menden fele.
Aztan azert a vegere talan sikerult olyan kepet kiraknom amibol meg barmi lehet,ido kell neki ennyi az egesz,az meg van boven.
Kepet ne varjatok majd ha letiaztult a viz es mindenki visszakerult,na meg az aprobb valtoztatasok meglesznek jonnek a kepek,talan a het vege fele.[emoji6]
Na ne csináld ezt velünk:mad:
 
Back
Oldal tetejére