• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wooden Caves

és íme a babacsiga :) bár a képen nem látszik, össz-vissz 2-3mm

1396994_4805216787644_1797196223_o.jpg
 
Ami igaz az gyönyörüek a felvételek a garnikrol a halakrol.nekem is volt valamikor ecsetalgám a sziámi ormányos márnáim amiböl 2 van ök megoldották ,azota nincs csak néha zöld pontalgám az anubiaszon és a frontüvegen .csak gratulálni tudok a kitartásnak és a gyönyörü akinak.Azt hiszem én is a halak egy kicsit sokan vannak,
 
Elképesztőek a fotóid!!!! Fantasztikus!!! (y) A garnélás fotónál a kövön 47,5 szál ecsetalgát tudtam megszámolni, hála a bitang profi makródnak. :ROFLMAO:
 
Helyzetjelentés - 86. nap

Az utóbbi hetekben kicsit kevesebb időm volt az akváriumra meg főleg a naplózásra, de azért még megy minden. Sok változás nem történt, kicsit készülök a HAC-ra, inkább azért, hogy valami számszerűsített véleményt lássak az akváriumról meg a saját egyéves fejlődésemről, mióta belevágtam ebbe az egész akvarisztikába.

Ami mégis változott:
GA tanácsra elkezdtem Fosfót adagolni, ami gyönyörű hatással van a növényekre, megnőtt a bubizási kedv is. Ehhez hozzájárulhat, hogy a CO2-n is toltam egy kicsit felfelé, most lime-abb az a lime zöld...
Ültettem megint egy kis parvulát azokra a részekre ahol első körben nem kapaszkodott meg, aztán másodikban a csigák kitúrták. Csigák most átkerültek a jövőbeni nanóba, hogy békén hagyják szépen a gyepemet, itt ráadásul a sulawesi eldobta a második babát is :)

A hátsó saggitaria valahogy megrekedt, legalábbis felfelé. oldalirányba brutálisan terjed, rendszeresen előretör a barlangrendszeren keresztül, folyamatosan tépegetem ki az előre ágaskodó hajtásokat, viszont felfelé mintha megállt volna, pedig a terv az volt, hogy ez ad majd hátteret, így igazából nem is látszik, hogy ott van, pedig gyönyörű sűrű erdőt alkot.

Kínából rendeltem lilyt meg skimmeres befolyót, és legnagyobb meglepetésemre tök jól működik! Legalábbis abból a szempontból, hogy a lily szép örvényt csinál, pont úgy fest, mint amit a GA-ban szoktam látni (mivel ez az egyedüli tapasztalatom, hogy egy lily-nek mit is kéne csinálnia). Az más kérdés, hogy az egyik darab repedt volt és kicsit eresztette a vizet, épp ezért nem látszik a képen a lily, de ingyen küldik a pótot, már úton van.

Ma nagytakarítás volt, a héten HAC versenyfotót kell lőni, épp ezért most csak egy ilyen gagyi, gyorsan ellőtt kép van. Illetve a takarítás után előbújt egy zebra és az egyik babacsiga is, úgyhogy róluk is készült azért portré. Aki a nagy képen kiszúrja a babacsigát, pirospontot kap!

1398780_4869051063461_372316926_o.jpg


_MG_4887.jpg


_MG_4886.jpg


_MG_4877.jpg
 
Vegig olvastam a naplod!Valahogy ätsiklottam az aki tenyleges nagysägän.es most az utolso foton meg neztem nagyokat!Fanko az öszkep!Ja es a Fotos lämpäk se gyengek!Irhatnäl roluk,sztem sokan vadäsznak hasonlora!üdv.
 
Köszi :) Lámpákról nem sokat tudok mondani, én is kölcsönbe kaptam őket a mai napra, studiózással nem foglalkozom így nincs is ilyen jellegű felszerelésem.
 
Softboxot kérhettél volna hozzá :) Szebb lesz tőle a kép, nem lesznek éles árnyékok.
 
volt softbox is, de azzal túl tompa volt a kép, így viszont két irányból lőve az egyik vaku eltűnteti a másik árnyékát

és sajnos az árnyékokkal volt a legkisebb gond, valahogy ez az egész alakos akvárium fotózás nagyon nem megy nekem, egyáltalán nem vagyok elégedett az eredménnyel :(
 
Hát erre volt elég három hónap, meg egy egész nap fotózás. A halak kiidegeltek... Csalódás, de ez van, most először próbáltam úgy igazán a teljes alakos akvárium fotózást, legközelebb jobb lesz. A növények pedig a tapasztalatlanságom miatt tartanak ott, ahol, de már legalább tudom, hogy mit csináltam rosszul, az utóbbi egy hétben szebben fejlődtek mint az elmúlt teljes hónapban, úgyhogy azt hiszem innentől jó úton vagyunk.

894789_4904957081089_228995875_o.jpg
 
Szép lett ez az akvárium, de nekem az előző jobban bejött, mert valahogy ebben kevés a növény.( parvula gyönyörű mint mindig )
Ha hátulra raknál valami steam növényt szép ívesre megvágva ahogy már mondták, szerintem fantasztikus lenne.
 
Szép lett ez az akvárium, de nekem az előző jobban bejött, mert valahogy ebben kevés a növény.( parvula gyönyörű mint mindig )
Ha hátulra raknál valami steam növényt szép ívesre megvágva ahogy már mondták, szerintem fantasztikus lenne.
Hátul van Saggitaria Subulata, csak sajnos a három hónap nem volt elég neki, hogy magasra nőjön (ami az én hibám, kiderült, hogy volt egy kis foszfát-hiány az akiban, azóta brutálisan nő), de már látszik jobb oldalt, hogy kikandikál a fa mögött kicsit. Na az végig van az akvárium hátsó részén, remélem idővel megnő végre.

Amúgy nem algásodnak nagyon a nagy kő és fa felületek?
A kövön néha van egy kis pontalga meg a jobb első sarokban egy kis ecset, de nem brutális egyik sem. A fákon egyáltalán nincs alga.
 
Az a szerencsés dolog történt, hogy az elmúlt pár napban folyamatosan látok garnélákat. Gyakorlatilag az indítás óta csodaszámba ment ha egy-két példánnyal találkoztam, most meg rendszeresen rohangásznak, főleg sakurák, néha egy-két zebra. Ma pedig a black friday tiszteletére előmerészkedett először egy gyönyörű nőstény csokoládé, majd pár órával később egy BABÁT is láttam! A mamát sikerült lefotózni is, a kicsi hamar menekülésbe kezdett a fényképezőgép láttán. De legalább tudom, hogy van :)
1403023_457276161049022_1230115709_o.jpg

1484033_457276164382355_853822411_o.jpg
 
Back
Oldal tetejére