• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Green path

Nem volt jelentős tuning. Mivel karcos volt a plexi az alján azt csináltattam meg.Egy fóliás ismerősöm tett rá valamilyen fóliát ami eltűntette a karcokat.Hogy ez most mennyire rontott a hatásfokon azt nem tudom.Nekem bevált a lámpa.
Mekkora akvárium felett van, és milyen teljesítményű?
Csövek hűtésén gondolkodom, jelenlegi lámpánál is hűtöm a neont és a LED-eket is.
 
Nem mostanában írtam, szerencsére nem is volt említésre méltó esemény. Leszámítva 54l Low akváriumot szétszedtem és egy kicsit egyszerűbb formába átépítettem. Átláthatatlan növénydzsungelt kiszedtem,talaj maradt csak az előtéri kavicsot cseréltem.
Pár kép az átalakításról és jelen helyzetről.
DSCN3916.JPG DSCN3899.JPG
 

Attachments

  • WP_20170402_09_38_03_Pro[1].jpg
    WP_20170402_09_38_03_Pro[1].jpg
    128.8 KB · Megtekintések: 0
  • DSCN3923.JPG
    DSCN3923.JPG
    169.9 KB · Megtekintések: 0
Sziasztok!
Rég nem írtam, szerencsére mindkét akvárium problémamentesen üzemel.
Igaz egyikről sem mondanám hogy fotogén állapotban van, növények kicsit kinőtték a nekik szánt helyet.
Megvan a 180l akvárium utódja, és sikerült beszereznem egy Arcadia lámpát.
Lámpatartót tervezem, függesztve lesz. Kérdésem lenne:
Milyen magasságú tartót érdemes csináltatnom, akvárium felső peremétől számítva?
 
Szia!

Nekem egy 175cm Ada stílusú(2 helyen hajlított)lámpatartom van,30cm az aki üvege közti távolság!
Szia, köszi az infót!
Én 40cm gondoltam de lehet esztétikusabb alacsonyabbra venni.
Tervezett tartó, két oldalán középen végigfutna és a bútor közepéig érne le. 2-2 csavarral megfogatni, oly módon hogy 50mm távtartóba lenne menet és belülről csavarozni. Milyen átmérőjű csőből csináltattad?
 
Szia, köszi az infót!
Én 40cm gondoltam de lehet esztétikusabb alacsonyabbra venni.
Tervezett tartó, két oldalán középen végigfutna és a bútor közepéig érne le. 2-2 csavarral megfogatni, oly módon hogy 50mm távtartóba lenne menet és belülről csavarozni. Milyen átmérőjű csőből csináltattad?
2,5cm es rozsda mentes acél cső.Nekem nem ér egybe az aki felett,van kb 10cm .
 
Egy képet nagyon szívesen megnéznék a díjnyertes medence jelenlegi állapotáról, akármilyen állapotban is van...
 
Azért egy képet rakhatnál a díjnyertes medence jelenlegi állapotáról, akármilyen állpotban is van, érdekelne...
Az imidzs romboló lenne:), nem szeretnék.
Hacsak, csinálok kis fazonigazítást Augusztusig nézzen ki valahogy, ha jól sikerül megosztom veletek.
 
Az imidzs romboló lenne:), nem szeretnék.
Hacsak, csinálok kis fazonigazítást Augusztusig nézzen ki valahogy, ha jól sikerül megosztom veletek.
Nem kevés növényt kivettem belőle. Valahol alig van, másutt dzsungel van. Riccardia meg leszakadt az ágakról és vízfelszínen úszkál.
Így nem szép látvány, ja és jobb oldalon a fű is feljött. Lesz időm orvosolom és jön a kép mindkettő akváról.
 
Nem mostanában írtam, szerencsére nem is volt említésre méltó esemény. Leszámítva 54l Low akváriumot szétszedtem és egy kicsit egyszerűbb formába átépítettem. Átláthatatlan növénydzsungelt kiszedtem,talaj maradt csak az előtéri kavicsot cseréltem.
Pár kép az átalakításról és jelen helyzetről.
View attachment 29693 View attachment 29695
Kezdi összeszedni magát a kis akva, minimális ecset alga még van de azonkívül semmi.
kis akva.jpg
 
Back
Oldal tetejére