• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Green path

Szili-Kis József

Főkertész
Sziasztok!
Naplómat tudom már előbb kellet volna indítanom. Szerettem volna egy olyan akváriumot alkotni ami megállja helyét akár egy versenyen is, és persze a meglepetés ereje. De nem kizárólag ez volt a célom, csak egy szép akvárium megalkotása! Nagyon örülök HAC-on elért eredményhez, álmomban sem gondoltam hogy első leszek:):D:D:D(y).
Írok pár sort e siker eléréséig vezető útról.
Akvakertész pályafutásom 2 éve kezdődött, persze még más formában. Első növényesnek mondott akváriumom inkább egy algaparadicsom volt:poop::). Kezdésnél én is elkövettem nem kevés hibát, de az ember a saját kárán tanul.
Itt már egy hosszabb tervezgetés előzte meg a végleges forma látvány elérését. Red Moor fa használata nem volt kérdés, mindig is a fás scapek tetszettek. Építése valamivel gyorsabb volt, szűrőket nem akartam leállítani. 2 nap alatt szétbontottam régi akvámat és felépítettem a jelenlegit. Későbbiekben írhatok bővebben a sikerhez vezető útról, persze ha lesz akit érdekel:).
Időből van a legkevesebb fölég ha hobbiról van szó, első a család és a munka. Akvakertészettel foglalkozás nekem többet jelent mint egyszerű hobbi! Az akváriummal tevékenykedés során, eltudom engedni mindennapok problémáit és kitudom elégíteni alkotási vágyamat. Nem vagyok valami aktív fórumozó:(, ezután megígérem kicsit aktívabb része leszek.

Jöjjenek a részletek:
Indítás:
2016 augusztus 18.
Akvárium: 180l 100x40x45.
Világítás: 2x45W, SMD LED modul (6500k színhőmérsékletű kb.50-60W felel meg).
Szűrés: 2db Eheim Prof.3 szűrő 2075+2173 biológiai töltettel, Eheim Skim 350.
CO2: 10kg palack, GW CO2 reduktor, Aqua Medic 1000 külső CO2 reaktor.
Táptalaj:Ada Amazonia, JBL Aqua Basis Plus táptalaj.
Tápozás: Green Aqua Micro/Macro, Easy Carbo.
Dekor: Red moor fa, megkövesedett fakő.
Halak, garnélák: Hemigrammus erythrozonus, Boraras brigittae, Boraras urophthalmoides, Crossocheilus siamensis, Otocinclus affinis, Red Cherry garnéla, Amano garnéla
Növények: Bucephalandra Wavy Green, Bucephalandra spec. 'Wavy Leaf', Bucephalandra spec. 'Mini Needle Leaf', Anubias Barteri v. Nana Petite, Microsorum pteropus 'Trident', Microsorum pteropus Narrow, Bolbitis Heudelotii, Hygrophila pinnatifida, Pogostemon erectus, Ludwigia Palustris, Ludwigia Super Red Mini, Ludwigia brevipes, Rotala rotundifolia, Hottonia palustris, Blyxa japonica, Lilaeopsis brasiliensis, Eleocharis parvula mini, Staurogyne repens, Monte Carlo, Marsilea crenata, Cryptocoryne parva, Mayaca fluviatilis, Hemianthus Micranthemoides, Riccardia chamedryfolia, Fissidens Fontanus, Taxiphyllum barbieri/Vesicularia dubyana, Taxiphyllum sp. FlameGreen path.jpg
 
Gratulálok az eredményhez és az akváriumodhoz is egyaránt.(y) Szeretném, ha írnál a fényképezésről is pár sort, szerintem az is meglepően jó minőségű. Várjuk a további bejegyzéseket, mindenkit érdekelni fog ez a napló.:)
 
Gratulálok az eredményhez és az akváriumodhoz is egyaránt.(y) Szeretném, ha írnál a fényképezésről is pár sort, szerintem az is meglepően jó minőségű. Várjuk a további bejegyzéseket, mindenkit érdekelni fog ez a napló.:)
Köszönöm, fénykép elkészítésébe kedves barátom segített. Igaz Ő inkább természetfotós, ez volt az első akvárium amit fotózott.
Én meg csak tanulom, de majd a következőt;).
 
A szűrőcsöveket hogyan helyezed el ebben a dzsungelben? Mekkora áramlás uralkodik a tankban?
 
Ezúton is gratulálunk Neked és örülünk, hogy részben mi is hozzájárulhattunk ehhez a sikerhez! (y)
Ha bármikor, bármire szükséged lenne a jövőben, csak szólj és ha tudunk ismét segítünk!
Üdv.: Niki, Atti
 
Ezúton is gratulálunk Neked és örülünk, hogy részben mi is hozzájárulhattunk ehhez a sikerhez! (y)
Ha bármikor, bármire szükséged lenne a jövőben, csak szólj és ha tudunk ismét segítünk!
Üdv.: Niki, Atti
Köszi, igen a szép növények nélkül mit sem ér az egész.:) Segítségeteket előre köszönöm.(y)
 
Este írok az építésről.
Nyár folyamán GA-ban jártam onnan szereztem be a köveket és fákat.
Sokat variáltam a végső scape eléréséig, hogy ne csak kövekből és fákból összerakott halom legyen! Akva1.jpg
Nem a végleges forma, bal oldalt későbbiekben átvariáltam. Red Moor választásom szerencsés volt, jól kiegészíti a köveket és egy egységként mutat de mégis természetesnek hat. 20l Amazonia kevés lett, emelésnek lávakő zúzalékot használtam. na majd folyt...:yawn::D
 
A fáról tudni lehet hány kiló körülbelül?Dekoracio vásárlás előtt állok azért kérdezem [emoji1]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Nyár folyamán GA-ban jártam onnan szereztem be a köveket és fákat.
Sokat variáltam a végső scape eléréséig, hogy ne csak kövekből és fákból összerakott halom legyen! View attachment 24900
Nem a végleges forma, bal oldalt későbbiekben átvariáltam. Red Moor választásom szerencsés volt, jól kiegészíti a köveket és egy egységként mutat de mégis természetesnek hat. 20l Amazonia kevés lett, emelésnek lávakő zúzalékot használtam. na majd folyt...:yawn::D
Azt hiszem ma sem döntöm meg a naplózási világcsúcsot.:D De egy képet azért feldobok a növényesítésről, és még egy kis víz is került az akvába.
Akva2.jpg
 
Azt hiszem ma sem döntöm meg a naplózási világcsúcsot.:D De egy képet azért feldobok a növényesítésről, és még egy kis víz is került az akvába.
View attachment 24999
Próbáltam minél több növénnyel indítani, reménykedtem így kevesebb szívás lesz későbbiekbe.
Kezdeti algásodás minimális volt, rendszeres vízcserével és extra mennyiségű növénytáppal gyorsan meg is szűnt.
Nagy ellenfél volt az ecset alga és GDA alga, az utóbbit PO4/NO3 arányának beállításával orvosoltam:).
Ecset alga kicsit komplexebb feladat, jelenleg is nagyon kis mértékben jelen van:(.
Megoldás: CO2 helyes beállítása, szűrők rendszeres takarítása, 7-10 naponta vízcsere, éjszakai levegőztetés, megfelelő áramlás, stb.
November óta az akvárium mondhatni algamentesen üzemel! Ünnepekbe befigyelt egy kis fonálalga, mert kicsit elengedtem, kimaradt a vízcsere és a tápozás is akadozott:oops::D...de ezt hamar orvosoltam.
később folyt...megyek gyerekeket fürdetni...:)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére