• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sunny Hills

danyi03

GA főstatiszta
Moderátor
Ma átrendeztem a 64 literes akváriumot, legalábbis elkezdtem. Aztán feltöltéskor borult minden, úgyhogy most épp felkötném magam, de holnap vagy holnapután újra kezdem, tudom, mi volt a hiba. De szerencsére lefotóztam feltöltés előtt, így egyrészt meg tudom mutatni, másrészt reprodukálni tudom majd remélhetőleg.

Eredetileg a Wooden Caves akváriumban látható fával terveztem a látványt, de végül nem passzolt bele, ebbe viszont beleszerettem.

Reméljük, hogy mihamarabb láthatjátok ugyanilyen állapotban csak feltöltve.

Felszerelés:
60x30x36 - 64 literes GA Opti-White akvárium
QUAD T5 4x24W 6500K + növényes cső + 4x MoonLed világítás (3 cső megy napi 8 órában)
Eheim 2036 Ecco Pro 300 külső szűrő + Seachem Purigen
Nagynyomású CO2

Talaj:
ADA La Plata Sand
2,5 liter Tropica substrate
12 liter ADA Aqua Soil Amazonia

Dekor:
Seiryu kövek

Növények:
Eleocharis parvula mini
Hemianthis Callitrochoides Cuba
Blyxa Japonica
Echinodorus Tenellus
Staurogyne repens

1486643_10200344465533578_1863449055_n.jpg
 
És egy kérdés: ha a meglévő 12 liter Amazoniára rátöltök még 3-4 liter FRISSET, azt elbírja a szűrő, nem lesz baja a halaknak, ugye? Az a baj, hogy úgy borult fel minden a feltöltéskor, hogy kicsit összekeveredett a táptalaj és az Amazonia, ezért szeretném a keveréket alul hagyni és a tetejére elég vastagon frisset tenni, hogy nehogy a vízbe kerüljön a táptalaj.
 
Hello!

Nem tervezel bele valami nagyobb red moor ágat, vagy vasfát, vagy vitorlás hajót? :D Nekem ez kicsit túl szellősnek hat.
Komolyra fordítva a szót, olyasmire gondolok, mint Mária legutóbbi lávaköves akija.

Az új amazonia elvileg nem gáz, ha már érett szűrővel megy az aki. Persze azért nem árt rámérni az ammóniára.
 
Vitorlás nem rossz ötlet :) Volt tervben fa, de most így nagyon megtetszett. Mivel úgyis újra kell kezdenem :)mad:) lehet, hogy még magasabbra emelem a dombokat, hogy ne legyen ennyire üres a teteje. Illetve a tenellus a "hegygerincre" van ültetve, így az még magasít majd rajta. Eddig minden fás volt, most valahogy ez fogott meg.
 
Szia.
Valamit az amazonia és a homok, határára nem teszel? így szerintem, összefog keveredni.
Féltem tőle, de az túlélte a feltöltést, annyi, hogy a homok tetejére ráült egy kis por az amazoniából, de gondoltam majd a végleges feltöltés utána leszívok egy kis vizet, amivel leszívom a port is róla és még van egy csomó homokom, ha abból is lejönne.
 
Nahát, én épp hasonló fa és vitorlás nélküli, csak köves Iwagumi nanoban gondolkodom, ha átalakítom a garnélás kockámat, mert a JBL Sansibar black sand nem jött be.
Sőt, én annyira minimálra szeretném, hogy középen kő, azon vagy a lábainál valami pici növény, moha és csak dekorhomok körülötte.
Nagyon kíváncsi vagyok a fejleményekre.
Szerintem valami komolyabb támasz nélkül szépen előre fog mosódni a "hegyed", vagy egyszerűen ráfolyik a homokra. Ezen még filózz egy kicsit, mielőtt felkötöd magad!:facepalm:
 
Szerintem valami komolyabb támasz nélkül szépen előre fog mosódni a "hegyed", vagy egyszerűen ráfolyik a homokra. Ezen még filózz egy kicsit, mielőtt felkötöd magad!
Milyen támaszra gondolsz?
 
Több, nagyon jó megoldást láttam már itt a fórumon:
pl. rizsterasz mintájára hálóval:
Rizsteraszok | Magyar Akvakertész Fórum

Más próbálkozott műanyag lapokkal (talán histi dragonstone kísérlete anno),
esetleg kövekkel vagy faággal.
A lényeg, hogy kellene valami stabil szerkezet, ami megakadályozza, hogy pl. feltöltés során meginduljon vagy összemosódjon a talaj.
 
Ma bementem Amazonia utánpótlásért a GA-ba és zaklattam kicsit @viktorlantos kollégát, aztán arra jutottunk, hogy műanyag lapokkal lesz megtámasztva a hegy, illetve nem hátulról töltöm majd fel, hanem elöl a homokba dugom a fejem és a vízeresztő csövet, hátha akkor kulturáltabban viselkednek a dolgok. Ma már biztosan nem lesz kész, csak a terepet rendezem vissza aztán holnap ültetés és újabb feltöltés.
 
Vízben oldódó műanyag lapokat használtál? Recycling?:nailbiting:

Ne add fel! Este átszaladok és super attack glue géllel segítek szemenként összeragasztani az amazónia hegyed!
(Hamupipőkét szerződtetted már a La Plata Sand és az Amazonia szétválogatására?:pompous:

És ne feledd, holnap új nap, új remények!
Csilla
 
Így igaz, holnap új nap, újabb próbálkozás. Úgy döntöttem, meghajlok a fizika előtt. Ahogy leomlott a hegy, úgy hagyom, csak kiegészítem, hogy egyenletes legyen az emelkedő, így jobb oldalt elöl nem lesz dekorhomok (kb 5 centin) hanem ott a lefolyt hegy marad és onnan indul felfelé, így kisebb lesz az emelkedés szöge, talán már nem borul tovább. Műanyag megvan, jól érzi magát, nem oldódott fel csak sztrájkolt kicsit. Amúgy a scape 80 százaléka megmaradt, tehát nem nagy a katasztrófa, csak már a ****** tele van az egésszel. Ha holnap sem megy, hívlak Csilla és ragasztunk :cool:
 
Borulás 2.0 :cry::mad:
Újrahasznosított talajod van? Mert azzal valahogy sokkal nehezebb a domborzat kialakítása/fenntartása. Nekem is totál kilapult a talaj pár hét alatt. Kész szerencse, hogy a köveim alatt lévő hungarocell nem látszik ki. :p :(
 
Igen, használt talaj de van 4 liter új is és nekem úgy tűnt, sokkal jobban lehet bánni a használttal. A kilapulás szerintem inkább azért lehet, mert elporlik a talaj és a por kimosódik az építményből, ahogy összeül a vízben.
 
Fizika vs. nagyonnaívkisbuta danyi : 2-1

A lényeg, hogy nyertem! Legalábbis egyelőre úgy néz ki. Most az van, hogy egy-két helyen kell majd még egy kis talaj mert kilátszanak a műanyag lapok, meg a jobb alsó részre kell még HC, de most nem merem bolygatni. Azt hiszem, megvárom, amíg elkezdenek fejlődni a növények és kicsit megfogják a talajt és utána matatok csak bele ezekbe a részekbe. A dekorhomokra ráment egy kis por az amazoniából, de egyelőre azt is úgy hagyom, 1-2 nap múlva úgyis csinálok egy vízcserét, majd akkor leszívom róla.

Persze, amint kitisztul a víz, lesz rendes fotó, addig egy telefonos előzetes, amiből kb. semmi nem látszik, csak hogy áll a két domb:

1601155_10200363961740971_1733795683_n.jpg
 
Ja, és ha valaki ugyanúgy szokott szenvedni a feltöltésnél, mint én, hogy felkavarodik a talaj meg feljönnek a frissen ültetett növények, ajánlom a CO2 cső használatát. Nagyon sokáig tart (ezt a 64 litert kb. 3 óra feltölteni), de se kavarodás, se növényfeljövetel nincs. Nálam a kavarodás attól van, hogy belenyúltam közben letörölni az üveget, addig szinte kristálytiszta volt a víz.
 
Back
Oldal tetejére