• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Revival

Ma, egy kicsit gatyába kellet ráznom ezt a üveget, mert felborult a bili, vagyis a egyensúly. Elkezdtünk algásodni. Pedig egy jó ideje, víz cserénél kívül, nem kellet foglalkoznom.
Csináltam egy kis méritcskélést.
PH - 6,1
TDS - 168
Fe - 0,1
NO3 - 10
PO4 - (na ez ami kiverte biztosítékot) :D, nem hogy színskála, de ha nem nézem meg jobban, azt mondtam volna hogy majdnem fekete, annyira sötét kék volt.
89% vízcsere, szűrő takarítás, perlon csere stb.
És ha már ennyi vízet leszívtam, meg ragasztottam a elvált fa darabokat. Na meg egy pár növényt meggyepáltam, mint a micro, piniatifida, és riccardia.
És most így nézünk ki:
IMG_20211129_220951_edit_46830099885040.jpg
 
Utoljára módosított:
Ma, egy kicsit gatyába kellet ráznom ezt a üveget, mert felborult a bili, vagyis a egyensúly. Elkezdtünk algásodni. Pedig egy jó ideje, víz cserénél kívül, nem kellet foglalkoznom.
Csináltam egy kis méritcskélést.
PH - 6,1
TDS - 168
Fe - 0,1
NO3 - 10
PO4 - (na ez ami kiverte biztosítékot) :D, nem hogy színskála, de ha nem nézem meg jobban, azt mondtam volna hogy majdnem fekete, annyira sötét kék volt.
89% vízcsere, szűrő takarítás, perlon csere stb.
És ha már ennyi vízet leszívtam, meg ragasztottam a elvált fa darabokat. Na meg egy pár növényt meggyepáltam, mint a micro, piniatifida, és riccardia.
És most így nézünk ki:
View attachment 159207
Hát ez fura, teljesen más a kép, mint a telefonon, sötét, és kisé kontraszt hiányos.
 
Ma, egy kicsit gatyába kellet ráznom ezt a üveget, mert felborult a bili, vagyis a egyensúly. Elkezdtünk algásodni. Pedig egy jó ideje, víz cserénél kívül, nem kellet foglalkoznom.
Csináltam egy kis méritcskélést.
PH - 6,1
TDS - 168
Fe - 0,1
NO3 - 10
PO4 - (na ez ami kiverte biztosítékot) :D, nem hogy színskála, de ha nem nézem meg jobban, azt mondtam volna hogy majdnem fekete, annyira sötét kék volt.
89% vízcsere, szűrő takarítás, perlon csere stb.
És ha már ennyi vízet leszívtam, meg ragasztottam a elvált fa darabokat. Na meg egy pár növényt meggyepáltam, mint a micro, piniatifida, és riccardia.
És most így nézünk ki:
View attachment 159218
Na megváltoztattam. Valami ilyesmi.
 
Ma, egy kicsit gatyába kellet ráznom ezt a üveget, mert felborult a bili, vagyis a egyensúly. Elkezdtünk algásodni. Pedig egy jó ideje, víz cserénél kívül, nem kellet foglalkoznom.
Csináltam egy kis méritcskélést.
PH - 6,1
TDS - 168
Fe - 0,1
NO3 - 10
PO4 - (na ez ami kiverte biztosítékot) :D, nem hogy színskála, de ha nem nézem meg jobban, azt mondtam volna hogy majdnem fekete, annyira sötét kék volt.
89% vízcsere, szűrő takarítás, perlon csere stb.
És ha már ennyi vízet leszívtam, meg ragasztottam a elvált fa darabokat. Na meg egy pár növényt meggyepáltam, mint a micro, piniatifida, és riccardia.
És most így nézünk ki:
View attachment 159218
Szia!
Követem a naplódat, és látom többször mérted a vízparamétereket. Majd általában elszörnyűlködtél...
Viszont azt nem láttam sehol, hogy mi lenne a cél? Milyen paramétereket állítanál be, amire azt mondod, hogy: OK ?
pH? NO3? PO4? TDS? Fe??? (és amit még mérsz..)
Köszi.
 
Szia!
Követem a naplódat, és látom többször mérted a vízparamétereket. Majd általában elszörnyűlködtél...
Viszont azt nem láttam sehol, hogy mi lenne a cél? Milyen paramétereket állítanál be, amire azt mondod, hogy: OK ?
pH? NO3? PO4? TDS? Fe??? (és amit még mérsz..)
Köszi.
Nem sürün mérek, mert nincs cél. Minél többet méricskélek, annál nagyobb gubancot csinálok. Akkor szoktam csak mérni, ha nem ok. Ha megjelennek a algák, meg ha elhúlás van. Nagyjából meglegyenek a arányok. A növényeket szoktam figyelni. Ezeket szoktam mérni, amit kérdeztél, és még néha a káliumot.
Azt tapasztaltam, ha a lámpa bekapcsolás után, ha másfél óra elteltével, elkezdenek a növények bubizni, akkor ok.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére