• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Vízalatti füvészkert

Végül, lőttem néhány fotót a medence vadvilágáról is.

Végre nyugton volt egy pillanatra az Otocinclus affinisem.
6df04bf0a7eac1cd6491dea1b25f8e89.jpg

Még mindig nem tudok betelni az Amanókkal.
81a5d940b4ee278e425c3f0cdd154985.jpg

Ugrásra készen a (majdnem) Yellow Submarine. :ROFLMAO:
3a1e257590c0b2cd167b4d09363c4315.jpg

Ezt pedig @tsokee kedvéért: Oryzias woworae nőstény az ikra-fürttel.
777976a30d50451c8a96af650de9bbe6.jpg

Köszönöm, hogy megtekintetted e kép-áradatot.
 
Majdnem, acicularis. Csak ilyen kis törpe növésű. :)

OK, @evavigh , de melyik?
a) Eleocharis acicularis (ami taxonómiailag át lett sorolva, és előtte Eleocharis linnaeus-ként ismerték)
b) Eleocharis acicularis var. mini (ami taxonómiailag át lett sorolva, és korábban Eleocharis parvula néven volt ismert)
c) Eleocharis acicularis var. acicularis
d) egy olyan faj, amit nem dobott ki a gugli :LOL:

Bocsi, de pontosan szeretem tudni, milyen növény lakik nálam, mert a naplón kívüli jegyzeteimhez kell. :)
 
OK, @evavigh , de melyik?
a) Eleocharis acicularis (ami taxonómiailag át lett sorolva, és előtte Eleocharis linnaeus-ként ismerték)
b) Eleocharis acicularis var. mini (ami taxonómiailag át lett sorolva, és korábban Eleocharis parvula néven volt ismert)
c) Eleocharis acicularis var. acicularis
d) egy olyan faj, amit nem dobott ki a gugli :LOL:

Bocsi, de pontosan szeretem tudni, milyen növény lakik nálam, mert a naplón kívüli jegyzeteimhez kell. :)

:) Sima Eleocharis acicularis , lehet, hogy nem pont a GA-s verzió volt, de semmi variáns nem volt benne - a lánykori besorolásáról nem tudok nyilatkozni. Viszont nálam sosem nőtt meg akkorára, mint ami a leírásban szerepel.
 
Ma megvolt a heti vízcsere annyi változtatással hogy fele-fele csapvíz/RO keverékével.
Bízom abban, hogy ezáltal csökkenthetem az arcátlanul magas foszfát szintet, de a keménységet is.
Egyúttal beadtam a heti táp-adagot.

Az ollót is megmártottam a vízben. Igyekeztem a Blyxa bokor ívét követve megmetszeni a P. stellatus octopust és a L. aquatica-t.
a5e5877e877eb9b71dc12f75923ca89a.jpg

Az utóbbi - igen valószínű, hogy a nem megfelelő tápanyagellátás miatt - nagyon nagy távolságban hozta levél-rozettáit. (Nagyon szutyok lett a kép, de érzékelhetően visszadja, amit az imént írtam. Kb. 9 centi távolságról van szó.)
da16c8945abad474a7e8642ea7a33d50.jpg
Kíváncsi vagyok, hogy a CO2 és a tápváltás hatására milyen mértékben változik meg a növény fejlődése.

Végül egy kép @evavigh -nek, amin remélem látható, hogy a R. macracandra sp. mini új levelei kívülről a szár felé haladva színesednek.
e7df4548963b4e3405b0cb5da4088de4.jpg

Köszönöm, hogy megnézted új bejegyzésemet.
 
Végül egy kép @evavigh -nek, amin remélem látható, hogy a R. macracandra sp. mini új levelei kívülről a szár felé haladva színesednek.

Köszi Mary! :) Nálam még sosem jutott ez a növény - mármint ami hajlandó volt tényleg vörösnek mutatkozni és nem zöldnek rózsaszínes hajtásokkal - abba a stádiumba, hogy ilyen rengeteg oldalhajtással örvendeztessen meg, mint most. Na de most lesz majd alkalmam megfigyelni, hogy is pirulnak a hajtások!
 
Mary nem sok a 4ml excel/nap? Nehogy baj legyen, nagy kar lenne.

A gyári ajánláshoz képest számoltam a 4 milit, mert a gyári javaslat szerint 40 literenként kellene 5 milit adni.
Igaz, eléggé kétértelmű (még az angol is), mert vagy vízcsere után 5ml/40l, vagy 5ml/200l másnaponta.
Mennyire vigyem le, @Szabó Henrik ? Felezzek, vagy 3 ml?

S ha már itt tartunk, hogy megemlítetted a bajt, nem találkoztam olyan silabusszal, ami a carbo túladagolás tüneteit taglalná.
Milyen jeleket figyeljek? Milyen tüneteket produkálhatnak a növények, ill. az állatok?
 
Köszi Mary! :) Nálam még sosem jutott ez a növény - mármint ami hajlandó volt tényleg vörösnek mutatkozni és nem zöldnek rózsaszínes hajtásokkal - abba a stádiumba, hogy ilyen rengeteg oldalhajtással örvendeztessen meg, mint most. Na de most lesz majd alkalmam megfigyelni, hogy is pirulnak a hajtások!

Lehet, hogy azért ilyen nálam mert Henriktől van. ;)
Adok szívesen egy szálat, és ültesd a meglévők mellé, hátha összekapják magukat a nagy pirosságot látva. :)
 
A gyári ajánláshoz képest számoltam a 4 milit, mert a gyári javaslat szerint 40 literenként kellene 5 milit adni.
Igaz, eléggé kétértelmű (még az angol is), mert vagy vízcsere után 5ml/40l, vagy 5ml/200l másnaponta.
Mennyire vigyem le, @Szabó Henrik ? Felezzek, vagy 3 ml?

S ha már itt tartunk, hogy megemlítetted a bajt, nem találkoztam olyan silabusszal, ami a carbo túladagolás tüneteit taglalná.
Milyen jeleket figyeljek? Milyen tüneteket produkálhatnak a növények, ill. az állatok?
Én is a 126-ba, vízcserékor 7ml öntök, utána meg napi 3,5ml. A gyári ajánlás 15 ml lenne, de azt én is soknak tartom.
 
A gyári ajánláshoz képest számoltam a 4 milit, mert a gyári javaslat szerint 40 literenként kellene 5 milit adni.
Igaz, eléggé kétértelmű (még az angol is), mert vagy vízcsere után 5ml/40l, vagy 5ml/200l másnaponta.
Mennyire vigyem le, @Szabó Henrik ? Felezzek, vagy 3 ml?

S ha már itt tartunk, hogy megemlítetted a bajt, nem találkoztam olyan silabusszal, ami a carbo túladagolás tüneteit taglalná.
Milyen jeleket figyeljek? Milyen tüneteket produkálhatnak a növények, ill. az állatok?
A gyari ajanlas 40 literenkent 1ml. Vagy valtozott a hatoanyag tartalom? Vizcsere utan javalt egy 4x-es dozis.
 
On initial use or after a major (> 40%) water change, use 1 capful (5 mL) for every 40 L (10 US gallons). Thereafter use 1 capful for every 200 L (50 US gallons) daily or every other day.
Az első használatkor vagy egy jelentős (> 40% -os) vízcserét követően 40 literenként (10 USA gallon) használjon 1 kupaknyit (5 ml). Ezután 1 kupaknyit 200 literenként (50 amerikai gallon) naponta vagy minden második napon.
 
On initial use or after a major (> 40%) water change, use 1 capful (5 mL) for every 40 L (10 US gallons). Thereafter use 1 capful for every 200 L (50 US gallons) daily or every other day.
Az első használatkor vagy egy jelentős (> 40% -os) vízcserét követően 40 literenként (10 USA gallon) használjon 1 kupaknyit (5 ml). Ezután 1 kupaknyit 200 literenként (50 amerikai gallon) naponta vagy minden második napon.

My guess is that every Excel-beginner goes through this. At least those overseas fellas I'm aware of. But, a zillion thanks, @tsokee . (y) However, my command of the language is well above basic. ;)
 
Back
Oldal tetejére