• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Vízalatti füvészkert

Két nap elteltével visszaraktam az esőztetőt, amitől majd' sírhatnékom támadt.

Nem vált be a DIY lilly, pedig tegnap úgy is kipróbáltam, hogy 90 fokban elforgattam, hogy a hajlatnak csapódjon a víz. Sajnos olyan kicsi fodrozást produkált mindkét pozícióban, hogy reggelre nemhogy egybefüggő, de egyes helyeken ráncos felszíni hártya képződött.
A skimmer csak ideig-óráig oldotta meg a problémát, sajnos.

Mivel esetemben üveg (szinte) kizárva, érdeklődöm, Valamelyikőtök tud akril lillyről/poppyról/spinről? (Nem a Dennerle/EHEIM-félére gondolok, hanem olyanra, ami úgy néz ki, mint az üvegből készült.)
Pedig szerintem jó úton jársz... Szintén 0,5 lityis PET palackból csináltam beömlőt, és amit vártam tőle azt hozza. Egy gond van vele: csobog. Azért csobogtatom, hogy a hártyát beleverje a vízbe. Ha 1-2 napig máshogy engedem be a szűrt vizet, azonnal megjelenik a hártya. Szkimmert azért nem használok, mert látszik. Semmi technikát nem akarok látni. Motoros szóba sem jöhet, de még a szűrő beszívó ágra köthető üveg is eléri az ingerküszöbömet.
A vízbe belevert hártyával nem tudom mi lesz, de valószínűleg lebontja valami élőlény, vagy a szűrő hatástalanítja.
 
Magad is hallhattad, hogy mennyi víz csobog nálam. Egyel több, vagy kevesebb nem oszt, nem szoroz. ;)
A lényeg, hogy szombaton @Szabó Henrik járjon jó úton, bár a radler necessé teszi a dolgot. :ROFLMAO:
Hogy őszinte legyek, a csobogásra nem figyeltem, mert rengeteg más látnivaló is volt. Ezúton is köszönöm a lehetőséget, a kedves fogadtatást, és a növénykéket.
Hozzászólásommal csak arra szerettem volna célozni, hogy megfigyelésem szerint, a hullámoztatás, a lilly szokásos elhelyezése, még kevés a hártya eliminálására. Nem véletlenül éktelenkedik szinte minden növényes akváriumban egy skimmer. Ha jól emlékszem, gyerekkoromban nem volt hártya a vízfelszínen. Viszont volt levegőztető, ami manapság az ördögtől való, mert "Hogy néz ki a felszálló buborékoszlop?", meg "kihajtja a CO2-t a vízből". Megjegyzem: szerintem kb. ugyan úgy kihajtja a jelentős vízforgatás is a CO2-t, és a felszálló légbuborékok látványáért is "kárpótól" a diffuzorból felszálló CO2, meg a Twinstar ködfelhője.
 
Hogy őszinte legyek, a csobogásra nem figyeltem, mert rengeteg más látnivaló is volt. Ezúton is köszönöm a lehetőséget, a kedves fogadtatást, és a növénykéket.
Hozzászólásommal csak arra szerettem volna célozni, hogy megfigyelésem szerint, a hullámoztatás, a lilly szokásos elhelyezése, még kevés a hártya eliminálására. Nem véletlenül éktelenkedik szinte minden növényes akváriumban egy skimmer. Ha jól emlékszem, gyerekkoromban nem volt hártya a vízfelszínen. Viszont volt levegőztető, ami manapság az ördögtől való, mert "Hogy néz ki a felszálló buborékoszlop?", meg "kihajtja a CO2-t a vízből". Megjegyzem: szerintem kb. ugyan úgy kihajtja a jelentős vízforgatás is a CO2-t, és a felszálló légbuborékok látványáért is "kárpótól" a diffuzorból felszálló CO2, meg a Twinstar ködfelhője.
Ha a lilly jo kidolgozasu, (dolesszog) le tudja szedni a hartyat fodrozas nelkul is. Ugy kell beloni, hogy jo legyen.
 
Ez valóban tökéletes. A kérdés továbbra is az, hogy akkor minek a bumszli skimmer? (Nem neked, hanem akinek egyébként van külső szűrője és márkás lilly-je.)
Ez jó kérdés.(y)
De ha már skimmer , olcsóbbik változatba, akkor inkább egy ilyenista-surface-skimmer.jpg , mint hogy egy batár fekete "doboz". A drágább verzió meg lehet egy ilyen519tkq2y4rL.jpg .Ezek is ugyan úgy teszik a dolgukat.
 
GDA még mindig jelen, a L. palustris sp. Rubin levelén is éktelenkedik. :cry:
Hiába volt tegnap Sz-es nap, nem adtam K-Foszfátot. Koplaljon a rút GDA! :devil:

Végigolvastam a GDA topikot ( https://akvakertesz.hu/threads/zoeld-por-alga-green-dust-algae.3399/ ), de érdemleges posztot, hogy miként lehet eredményesen felvenni a harcot nem találtam.
Az algatípusok topikban ( https://akvakertesz.hu/threads/algatipusok.4169/ ) egyetlen szó sem esik róla.
( @viktorlantos , nem lehetne update-elni az ilyen topikokat?)

Végül, tegnap kaptam egy javaslatot, miszerint K-Szulfátot adagoljak, így eredményesebben kifoghatom a GDA vitorlájából a szelet, miközben a növényeim megkapják a számukra szükséges plusz Káliumot. Teszek egy próbát.
 
Az algatípusok topikban ( https://akvakertesz.hu/threads/algatipusok.4169/ ) egyetlen szó sem esik róla.
( @viktorlantos , nem lehetne update-elni az ilyen topikokat?)
Pedig ott van abban a topicban:
Zöld por (Green dust algae, GDA)

70g-oct08-06-jpg.jpg

A technikás növényes akváriumok algája. Apró, zöld pontok, amik homályos bevonatot képeznek a frontüvegen, a növényzetet elkerülik. Pontos eredete ismeretlen, annyi biztos, hogy zoospórákról van szó, tehát önálló mozgásra képes sejtekből áll. A pengés algakaparó nem megoldás, a vízben maradó spórák visszaúsznak az üvegre és újra feltapadnak. Tom Barr fedezte fel a tökéletes megoldást ellene: hagyni kell háborítatlanul nőni 10-20 napig. Ezalatt vastag zöld réteget képez, ami könnyen, nagy darabokban eltávolítható, és később sem tér vissza.

Szerk.: egyebkent tuti a GDA? Irtad, hogy novenyek levelein is latod, nem zold pont lesz inkabb?
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére