• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Vízalatti füvészkert

Ma jutottam el oda, hogy be tudtam üzemelni az új szűrőt.
7cbe63690bedc72e17751d28d846cb66.jpg

Bő 4 liter Matrix került bele, perlon és a gyári előszűrő szivacs. Gyári lillyvel megy, úgyhogy a következő napok megint a lilly-diffi finomhangolásával fog eltelni.
Az akva mögé kísérletképpen beraktam egy hungarocellt. OK, hogy az összképbe nem kotyog bele a tapéta mintája, de azért még szokni kell.

5be26e079fe64670a6e9df5b86e854ec.jpg
 
Ma jutottam el oda, hogy be tudtam üzemelni az új szűrőt.
View attachment 66622

Bő 4 liter Matrix került bele, perlon és a gyári előszűrő szivacs. Gyári lillyvel megy, úgyhogy a következő napok megint a lilly-diffi finomhangolásával fog eltelni.
Az akva mögé kísérletképpen beraktam egy hungarocellt. OK, hogy az összképbe nem kotyog bele a tapéta mintája, de azért még szokni kell.

View attachment 66623
A hungarocellel jobban mutat a fotókon :) Ennél a CO2 szintnél viszont én már picit izgulni szoktam.
 
A hungerocell másik oldalát fesd be feketére. Ha megunod, csak megfordítod.
A feketétől viszketek. Brrrr.
Akkor már inkább barnás-kék kombó, olyan ég és föld hatás.
Egyszer - amikor ez a medence még az anci egyik tenyésztés bázisa volt - szintén hungira platán kérgeket ragasztottam. A hülye ancik meg a sok vasfa helyett a kívül lévő háttérre cuppantak (volna). :ROFLMAO:
 
A hungarocellel jobban mutat a fotókon :) Ennél a CO2 szintnél viszont én már picit izgulni szoktam.
Melyik CO2 szintre gondolsz? A külön képen lévőre (kék), vagy az összképben?
Pedig olyan szép t@konysárga, hogy még.
De igazad van. Lejjebb vettem, mert most már elég a flow, hogy az akvárium minden szegletébe elszállítsa az apró bubikat. Kíváncsi vagyok hogy holnap milyen lesz a színe. Valamiért a fűzöldre szeretném egyenlőre beállítani.
Majd a növényeim megmondják, hogy az új szűrő mellett mennyire van szükségük.
 
Mások naplójában ment a zrika, hogy milyen háttér illene/kellene/lennejó, úgyhogy nem akartam megvárni, amíg én kerülök sorra. :p
Ha @SMAdrian naplójára gondolsz, akkor nem zrika volt, hanem konkrét véleményt kért, hogy kinek melyik háttérvilágítás tetszik jobban. Elmondtuk. Aztán a legjobb megoldást választotta: ami neki tetszik. :)
Nagyon remélem, hogy nem csak a "kegyetlen erős presszió" miatt módosítottad a hátteret... :sick:
Egyébként @Szella ötletében is van valami... ha nem is feketére, de bármilyen színre könnyen átfesthető, módosítható, ellentétben a ráragasztott fóliával, ami szinte "örökre vasalva".
 
Nagyon remélem, hogy nem csak a "kegyetlen erős presszió" miatt módosítottad a hátteret... :sick:
Egyébként @Szella ötletében is van valami... ha nem is feketére, de bármilyen színre könnyen átfesthető, módosítható, ellentétben a ráragasztott fóliával, ami szinte "örökre vasalva".
Egy csudát! Az a jó ebben a társaságban, hogy motivál. :love:
Öreg vagyok a fóliázáshoz, és nem szeretem az ad infinitum megoldásokat. Mondjuk a fóliától csak egy valami tud jobban megbetegíteni, az a beépített háttér. Grrrr :yuck:
 
Egy csudát! Az a jó ebben a társaságban, hogy motivál. :love:
Öreg vagyok a fóliázáshoz, és nem szeretem az ad infinitum megoldásokat. Mondjuk a fóliától csak egy valami tud jobban megbetegíteni, az a beépített háttér. Grrrr :yuck:
Megoldható ez a fóliázás mobilra is, ha nem közvetlenül az üvegre kasírozod, hanem egy vékony plexi lapra, amit az akvárium mögé teszel. A hatás ugyanaz, de ha megunod csak elveszed onnan.:)
 
Megoldható ez a fóliázás mobilra is, ha nem közvetlenül az üvegre kasírozod, hanem egy vékony plexi lapra, amit az akvárium mögé teszel. A hatás ugyanaz, de ha megunod csak elveszed onnan.:)
Tetszik az ötlet!
A mostanit itthon talált hungiból rögtönöztem. Annyit tettem, hogy Palmatex vízálló ragasztóval átkentem, két okból is: könnyebb lesz majd festeni, meg tisztántartani. Ez nem lépésálló, így vannak "gömböcskék" amik között hézag van, abban meg könnyebben megül a por.
 
Végre, valahára a vízcsere mellett meg tudtam ejteni a metszést is!
Mielőtt nekifogtam volna, egy rosszul sikerült bungee jumping áldozatába botlottam. Egy Amano szökevénybe. :cry:

Csak emlékeztetőül, pár nappal ezelőtt, még eképp festett az aki:
dea4c1167d4235569f0d4a83e82ead05.jpg

Marokszám került ki csomó növény, és most sokkalta jobban tetszik, mondhatom, pofásabb lett a kinézete a vízalatti füvészkertemnek:
01f0f016d9ef4e23a889d21c02776c50.jpg

Szeretném a fejemet :banghead:, ugyanakkor áldom az eszemet, hogy vettem egy Dennerle sikamikás szivacsot. Isteni! Annyira pöpecre sikerült megtisztítani az üveget, hogy már csak az látszik rajta, hogy 20+ éves, meg az Otók hamar letesznek róla. (Semmit sem hagytam rajta nekik. :devil:)
Miután megvolt a vízcsere, megemelt adagot adtam az FGP tápból, 16 milit, excelből a szokásos 10 milit.
A Co-t kicsit még jobban visszavettem, mert még mindig slimeos a lötty színe.

Anno, merő véletlenül került hozzám két szál E. aciucilaris mini, ami azóta szépen terjeszkedik. Csináltam nekik egy kis helyet úgy, hogy a Rotalát hátrébb ültettem.
(Jól jön majd az új kockámba az Eleocharis. ;))
47438f6a394007abd710d7e638a2a21b.jpg

A Növény sp. izé (lécci súgj nekem, @evavigh ) is lassan, de biztosan gyarapszik.
f803c840b45120c1524063b7d1aac5d8.jpg

A fehér hungarocellel kezdek megbarátkozni, de azért még néha rám hozza a frászt.

Köszönöm, hogy bekukkantottál.
 
Utoljára módosított:
Crepidomanes sp. Malabaricum. :) Tényleg szépen növekszik!
Az acicularis gyep is alakul szépen!
Nagyon szépen köszönöm! :love:
Azt hiszem, ideje készítenem számára egy kis terasz, amin majd jobban tud terjeszkedni. (A fissit nem lehet legyógyítani a fém hálóról, úgyhogy bajban vagyok. :confused:)
 
Nagyon szépen köszönöm! :love:
Azt hiszem, ideje készítenem számára egy kis terasz, amin majd jobban tud terjeszkedni. (A fissit nem lehet legyógyítani a fém hálóról, úgyhogy bajban vagyok. :confused:)
Egyszerűen tépd le. Mert ha vágod és beleeszi magát a levágott 1-2 mm-es darabka a növények közé, sose tudod rendesen kiírtani majd és fogja a mulmot is. ;)
 
Back
Oldal tetejére