• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech extra-low tech nano.

A süncsigáid, valószínű hogy a 0 KH, nem tolerálják. Féltik a házukat. :D

Keverem a RO-t, az akvárium vize most Kh2 Gh6-7 pH 6,8
A pH-t folyamatosan csökkentgetem, megpróbálom majd 6,5 alatt tartani.
Illetve a talajcsere úgy tűnik elkerülhetetlen, megvettem az Amazónia Light-ot amikor a múlt héten jártam a GA-ban.
A növényeket ritkítanom kell, érik egy nagygenerál, csak összeszedem magam, a gyerek sikeresen hazahurcolta az oviból a takonykórt ... lehet, hogy már csak karácsony után ...
 
Az akváriumvízzel keverem (illetve nem én - hanem a pumpa) a Dennerle Gh+-szal visszasózott RO-t.
Az alapból pH6 os ozmó víz mennyisége most kb 25-30%, ezt cserélem hetente. Az 50% a pH visszanyomására volt, de látszik, hogy szép fokozatosan visszacsúszik majdnem 7pH ig.
Képet kattintottam egyet délután, de semmi extra és csak a dzsungel látszik. A talaj közelében alig van már fény ...
 
Az akváriumvízzel keverem (illetve nem én - hanem a pumpa) a Dennerle Gh+-szal visszasózott RO-t.
Az alapból pH6 os ozmó víz mennyisége most kb 25-30%, ezt cserélem hetente. Az 50% a pH visszanyomására volt, de látszik, hogy szép fokozatosan visszacsúszik majdnem 7pH ig.
Képet kattintottam egyet délután, de semmi extra és csak a dzsungel látszik. A talaj közelében alig van már fény ...

A RO készülékem viszont pont ellenkezőleg, a kezdeti pH6 helyett már 5,9pH -t a 20ppm tds helyett pedig 18-ast készít.
Lehet, hogy a rendszernek is be kell járatódnia, vagy az alap-víz változhatott?
 
jo és hol marad a kép??? a kiscsajnak meg jobbulást!
minek kevered a ro-T,??

Itt a kép, tegnapi, de nagy dicsekedni való nincs vele, max tanulságos, hova nőttek a zöldségek kb. 2,5 év alatt.

akvIMGP1038.jpg

A terv ami körvonalazódni látszik, egy komplex népvándorlásnak tűnik egyenlőre.
Most logisztikázom a költöztetéseket, de nagyon úgy tűnik, hogy ide a Dennerle Shrimp Kings talaj helyére jön a 45-ös optiból a bazalt, dekor marad. a nagyobb anubiasokat kiveszem és kis méretű buce kerül a helyére, kicsit szellősebben. A sünik maradnak takarítani, a neonok mennek a 108-asba a többiekhez, a borarasok mellé jön majd még egy csapat, amint találok valahol. A garnélák is helyet cserélnek, ide jönnek a narancs sakurák, a helyükre a 45-ösbe mennek a crs-ek az amazónia light-ra, a blue boltok pedig mennek a 30-as lomis optiba, minimál mohával. Aztán ha mindez megvan, akkor szétszedem a 108-as opti oldalpolcosát, abban van még valamennyi siporax amit cserélek Mátrixra.
Tudtál követni? :D
 
A képek 12800 iso érzékenységgel készültek, kicsit zajosak és a szín is elég döglött, bocs.
 
Nagyon aktuális a karbantartás, de először a crs-ek helyét kellene előkészíteni, de ahhoz meg a narancsosokat kellene kitelepíteni ...
Eh, nem egyszerű az élet :(
Hetente kétszer 15L RO-t cserélek, 3 nap alatt a víz felmegy 6,8 pH-ra.
Nem tudom mitől, de nem is érdekes, a sakuráknak jó lesz így is.
 
Sok változás nincs, a növények miatt tényleg muszáj lenne, a buce lassan tolja ki a frontüveget, de nem tudom, hogy szabad-e most bántani az akváriumot, petésednek a crs-ek. Fotózni nem tudom, nincs makró objektívem, a régit eladtam, az új valahol valamelyik pesti postahivatalban csücsül és várja, hogy valaki ráérjen vele foglalkozni. Vicces, akarom mondani siralmas, hogy Japánból 5 nap alatt ideért, de Bp-n a 11. napja csücsül ...
 
Vicces, akarom mondani siralmas, hogy Japánból 5 nap alatt ideért, de Bp-n a 11. napja csücsül ...
Én már találkoztam olyannal is hogy Hong Kongból , 3 nap alatt ért ide a csomag. Ez nem csak hogy siralmas, hanem röhejes hogy Magyarországon ennyi idő kell egy csomag kiszállításához. És ez nem csak a MPL-re vonatkozik, hanem a többi futár szolgálatokhoz is.
 
Én már találkoztam olyannal is hogy Hong Kongból , 3 nap alatt ért ide a csomag. Ez nem csak hogy siralmas, hanem röhejes hogy Magyarországon ennyi idő kell egy csomag kiszállításához. És ez nem csak a MPL-re vonatkozik, hanem a többi futár szolgálatokhoz is.

Értem én, hogy ott is emberek dolgoznak, biztosan ugyanolyan napi problémákkal, mint én is, de aki a munkájukat szervezi, beosztja, nem hiszem, hogy ne tudna valamiféle működő rendszert kitalálni, hogy mindannyiuknak egyszerűbb legyen az élete!
 
Sok változás nincs, a növények miatt tényleg muszáj lenne, a buce lassan tolja ki a frontüveget, de nem tudom, hogy szabad-e most bántani az akváriumot, petésednek a crs-ek. Fotózni nem tudom, nincs makró objektívem, a régit eladtam, az új valahol valamelyik pesti postahivatalban csücsül és várja, hogy valaki ráérjen vele foglalkozni. Vicces, akarom mondani siralmas, hogy Japánból 5 nap alatt ideért, de Bp-n a 11. napja csücsül ...
nekem pld soha nem érkezett meg a csomagom amit rendeltem! igaz a pénzt szerencsére vissza kaptam...
 
Sok változás nincs, a növények miatt tényleg muszáj lenne, a buce lassan tolja ki a frontüveget, de nem tudom, hogy szabad-e most bántani az akváriumot, petésednek a crs-ek. Fotózni nem tudom, nincs makró objektívem, a régit eladtam, az új valahol valamelyik pesti postahivatalban csücsül és várja, hogy valaki ráérjen vele foglalkozni. Vicces, akarom mondani siralmas, hogy Japánból 5 nap alatt ideért, de Bp-n a 11. napja csücsül ...
Gondolom regisztrált csomag ha tudod merre jár.
Nem rakták vámeljárás alá? Ha igen gyorsít a dolgon ha beküldöd előre a papírokat
 
Back
Oldal tetejére