• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Undeva în Munții Apuseni

Újabb próbálkozások a mai nap folyamán.:)

Ilyen most, háttérvilágítás nélkül, opál fólia és fehér fényes karton:
DSCF9444.JPG

Beiktattam 2 egység(csak ennyi volt) piros ledet, középre, és mind a 3 szín egy tápról megy (beszúródó fénnyel):
DSCF9445.JPG

A sárga led, külön, egy 9V tápról, beszúródó fénnyel:
DSCF9448.JPG

beszúródó fény nélkül:
DSCF9453.JPG

A kék és a sárga, 9V tápról, 3 cm feljebb emelve, és beszúródó fény nélkül:
DSCF9455.JPG

és egy közelebbi:
DSCF9454.JPG
 
Én továbbra is kitartok a véleményem mellett, miszerint nem kell a csicsa :) - főleg a harsány kék nem! A narancsos alsó rész még csak-csak. De persze ízlések és pofonok..
Az erdőnek felülről viszont adhatnál több fényt, nagyon komor a sötét növények/sötét dekorok és árnyékok miatt. Ha nem is akarod növelni a fényt, fotózáskor majd mindenképp több fénnyel világíts, ha a felső megvilágítás kevésnek bizonyul, akkor szemből is rávilágíthatnál valamivel, de szerintem az is elég lesz, ha előrébb húzod a lámpát. Kerestem fotót, amin látszik az Aquamorf led, hogy hogyan van az akvárium fölé helyezve, de egy sincs a naplóban. Csak a giccses hátterek tömkelege... :p
 
Na látod csak szolnod kell:)
Szerintem is a kék az nem kell,a sárga alulról nekem tetszik,bár nem vagyok nagy építész.
Nagyon frankó kis akvát dobtál össze.(y)
 
És hogy ne csak cicomázott világítós hátteres képek legyenek.:)

Változások ami történt mostanában:

- csere víz, csak RO, visszasózva Dennerle Osmose ReMineral+ (GH/KH), 180 TDS.

- tápozás, már egy jó ideje, a Seachem táblázat alapján. De rájöttem, hogy ez nekem nem jó, mert többségben, mohák vannak. Így elégé megjelent a poralga. 2 naponta törülnöm kellet a üveget. A fonal is jelen van/volt. Agancs is volt, nagyobb mennyiségben. Azért írom hogy "volt", mert a hétvégi vízcserénél, egyre kevesebbet találtam. Érdekes módón, inkább a fákon volt jelen.
Tehát most a heti tápozás, Flourish-2,5ml, Advance-7,5ml, Potassium-5ml, Phosphorus-3,5ml, Nitrogen-1,5ml, a Iron-t megváltoztattam -1mlre, és a Trace-t 5ml. A Excel napi szinte megy, 3ml, kivéve vízcserékor, mikor a dupláját adagolom. Kíváncsi leszek majd a eredményre 1-2 hét múlva.

- a DIY lilyt(jobb oldalit) kicseréltem üvegre.

- fauna, 1 oto, öngyilkos lett, kiugrott a vízből. A brigi újoncokból, 1 hét leforgás alatt, 9 lettünk kevesebb. Szerintem betegek voltak, mert elégé be volt esve a hasuk. A régiek, elégé csapatba úsznak, meg egy pár újonc is csatlakozott hozzájuk, de többiek, szétszóródva vannak.
A pygmaeusok, megvannak, a garnéláknál nem láttam elhullást.
 
Biztos már unjátok ezeket a háttérvilágítós képeket, de már én is.:D Bocs ezek lesznek a utolsók.:) Kezd egyre jobban zavarni a opálos fólia, mert mindig az a érzésem hogy a víz is olyan. Mivel már írtam hogy nem folyamatos használatra tervezem a háttérvilágítást, csak ha fotózok. Így a fényképezés után visszaraktam a feketét.

Csináltam vagy 30 fényképet, különböző variációkkal, de csak 3 osztok meg.:p

@Jopet valami tanácsot.

Felraktam még egy lámpát. Az első képen, akváriumon kívül van lógatva. A második képen, akvárium fölött, a másik mellet. A harmadik képen, csak a akvárium saját világítása van, de előre van húzva.

Állványról akartam csinálni a képeket, de széthullottak a lábai.:banghead::mad:
DSCF9463.JPG

DSCF9467.JPG

DSCF9475.JPG
 
Jó, jó, hogy likeojátok, nem mind ha nem örülnék neki, de valójában ara vagyok kíváncsi hogy kinek mely tetszik jobban. Tehát valami hozzászólás.:)

Úgy látszik hogy meg kell idézem @Jopet-t, mert ő a jó szemrevételező.:)
Hát.., ha már vágyod az ütleget...
Nekem az jön be, aminél nincs vagy csak minimális a háttérvilágítás. @Meskó -hoz csatlakozva: amit nem tartok természetes(szerű)nek az annyira nem tetszik. Persze ez csak egy szavazat a rengeteg lájk mellett. A múltkor valaki "napfelkeltét" tett a háttérbe, amiről azt írtam/gondoltam, hogy ilyen a valóságban nincs is. Azonnal raktak be fotót, hogy de igenis van.
Az erős ellenfényben a hínároknak szinte csak a szára látszik. Az viszont tény, hogy érdekes. (y)
 
Hát.., ha már vágyod az ütleget...
Nekem az jön be, aminél nincs vagy csak minimális a háttérvilágítás. @Meskó -hoz csatlakozva: amit nem tartok természetes(szerű)nek az annyira nem tetszik. Persze ez csak egy szavazat a rengeteg lájk mellett. A múltkor valaki "napfelkeltét" tett a háttérbe, amiről azt írtam/gondoltam, hogy ilyen a valóságban nincs is. Azonnal raktak be fotót, hogy de igenis van.
Az erős ellenfényben a hínároknak szinte csak a szára látszik. Az viszont tény, hogy érdekes. (y)
Nem vágyok a ütlegelésre, de had jöjjön,:):D mert legalább én is látom hogy kinek mi tetszik.;)
De azt hiszem hogy már eldöntöttem hogy még is mi lesz a háttér. Legalább is azt hiszem.
Nem lesz cicomázott világítós háttér, de opál háttér sem, mert ez egyáltalán nem tetszik, túl világos. És ha valaki járt sötétebb erdőkbe, akkor az tudja hogy miről beszélek.
A opálos fólia marad, de háttérbe, úgy 3-4cm fekete fólia lesz.
 
Egy kis helyzet jelentés.

A e heti mérésem szerint, a ph 6,2 . 22,8 fok, 23 foknál bekapcsol a ventilátor. Úgy tűnik hogy ez most nagyjából stabilizálódott, mert a utolsó időben elégé ugrált a ph.

A tápozással visszatértem a Seachem táblázathoz, mert a heti valamiért nem működött. Sok volt a por a üvegen, némi fonal is megjelent, nagyobb mértékbe. A HC is elkezdet stagnálni, meg barnulni. A Co2 is feljebb tekertem egy kicsit.

Amit @tsokee-ék kibeleztek chihiros lámpát, én elhoztam a csíkokat, és barkácsoltam egy lámpát.:)

DSCF9559.JPG DSCF9564.JPG DSCF9562.JPG DSCF9565.JPG DSCF9566.JPG


Így felbővítettem a világításomat. Majd kiderül hogy beválik e, vagy jön a alga tenger.:D Abban a időben üzemel mint a másik, mert rákötöttem a TC420ra.

És akkor most egy kis gyors összefoglaló videó, hogy milyen változások történtek, indulástól mostanáig:
 
Back
Oldal tetejére