• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Undeva în Munții Apuseni

Szerintem jól áll neki a bozont. De persze azért csak nyírogasd, finoman.
Na és most - hogy megszoktad - mi a véleményed a háttér növényesítéséről?
 
Szerintem jól áll neki a bozont. De persze azért csak nyírogasd, finoman.
Na és most - hogy megszoktad - mi a véleményed a háttér növényesítéséről?
Jó! Tetszik! és még egyszer kösz a ötletet. (y)Azóta már egyszer visszavágtam.:)
 
Ma megvolt a vízcsere, és egyben a nyírás is, ami 7 órát vett igénybe.:hungover: És miért ennyi ideig? mert a több idő a porszívózás volt.:hungover: Nem volt egyszerű a nyírás sem. Megpróbáltam felszippantani, minél több lehullott moha darabokat. Azt tudom mondani hogy ha eddig nem nőt a talajon moha, akkor azt hiszem hogy most lesz, riccardia meg fissi.:D

És most így néz ki:
DSCF9583.JPG

Még vízcsere előtt, lefotóztam ezt a mutánst:
DSCF9577.JPG

Ez kb. 2-2,5 cm.
 
Na igén! amit nem írtam, hogy ebben a vízcsere időbe, volt némi pillanat ragasztózás, meg kötözés. Ami vékonyabb ághoz hozzáértem nyírás közbe,annak 60% levált a vastagabbról. :banghead::mad:Amihez hozzáfértem, azt kötöztem, amihez nem annyira, azt ragasztóztam. Ezzel a művelettel, mohát is kellet újra ragasztani.
 
Biztatnálak erősen a versenyfotó gyakorlására. Eleve az akváriumod olyan állapotú(y), hogy lassan úgyis aktuálissá válik a dolog. Egy ilyen “próba fotó”, rengeteg újabb kérdést, megoldandó problémát vetne fel, amiken jobb időben túlesni, illetve előfordulhat amikor csak később, a különböző időpontokban lőtt képek összehasonlításával tudjuk eldönteni, melyik állapot volt a legesztétikusabb és ez alapján választjuk ki a végső fényképet. Az akváriummal is történhet bármi, vagy neked lehet kevesebb időd rá, stb.
Nem tudom gondolkodtál-e már a vertikális pozíción, milyen magasságból fényképezz, a távolságon, milyen fókusztávolsággal dolgozz?
Hogyan tudod eltűntetni az akvárium hátsó, felső merevítését? Ezt az utóbbit valószínű vízleengedéssel lehet kiküszöbölni, de akkor vajon majd hogy kell nyírni a legfelső legnagyobb moha foltot, hogy jól nézzen ki? A stemeknek milyen ív, milyen magasság áll jól? A felszínt miképp kell fodrozni? A szűrőd mennyi ideig fog állni, kell-e egy vödöben forgatni (a vödör színe nálam mindig betükröződött, ezért már nem használom, viszont a fotót már el tudom készíteni egy fél órán belül is.) Nagyon sokáig tudnám még sorolni, nincs sok értelme, minden problémát fogsz Te is tapasztalni, ha élesben gyakorolsz.
Szerintem próbálgasd!:)
 
Utoljára módosított:
Biztatnálak erősen a versenyfotó gyakorlására. Eleve az akváriumod olyan állapotú(y), hogy lassan úgyis aktuálissá válik a dolog. Egy ilyen “próba fotó”, rengeteg újabb kérdést, megoldandó problémát vetne fel, amiken jobb időben túlesni, illetve előfordulhat amikor csak később, a különböző időpontokban lőtt képek összehasonlításával tudjuk eldönteni, melyik állapot volt a legesztétikusabb és ez alapján választjuk ki a végső fényképet. Az akváriummal is történhet bármi, vagy neked lehet kevesebb időd rá, stb.
Nem tudom gondolkodtál-e már a vertikális pozíción, milyen magasságból fényképezz, a távolságon, milyen fókusztávolsággal dolgozz?
Hogyan tudod eltűntetni az akvárium hátsó, felső merevítését? Ezt az utóbbit valószínű vízleengedéssel lehet kiküszöbölni, de akkor vajon majd hogy kell nyírni a legfelső legnagyobb moha foltot, hogy jól nézzen ki? A stemeknek milyen ív, milyen magasság áll jól? A felszínt miképp kell fodrozni? A szűrőd mennyi ideig fog állni, kell-e egy vödöben forgatni (a vödör színe nálam mindig betükröződött, ezért már nem használom, viszont a fotót már el tudom készíteni egy fél órán belül is.) Nagyon sokáig tudnám még sorolni, nincs sok értelme, minden problémát fogsz Te is tapasztalni, ha élesben gyakorolsz.
Szerintem próbálgasd!:)
Kösz Sanyi! a biztatást.(y) Mostanra elégé megbillent a mérce, hogy a versenyszférába belépjek.:( Mondhatnám hogy bizonytalan vagyok, mert most már fele arányba látom a dolgot. Ha ez a mérce így folytatódik, akkor ez a akvárium nem fog versenyezni:(, csak ha nem kapok külső segítséget.:)

A sok kérdésből, 95% számomra kérdéses. Ebből, talán 2 dolog van ami könnyen megoldható, vízleeresztés, és hogy ne látszódjon a merevítések.:) A utóbbinál, azt vettem észre, hogy ha távolabbról fotózom, akkor kevésbé látszanak a merevítések.Ehhez viszont, hozzájátszik az is, hogy mit enged a tér.

És amit a fotózást illeti, már több variációt kipróbáltam ezzel a gépel (Fujifilm Finepix S2100). Egyik képet sem láttam annak, hogy bármilyen versenyre beküldeném. Ere már én is rájöttem hogy ez nem alkalmas ilyen célra (akvárium fotózás), vagy csak nekem idegen, vagy is nem értek hozzá.:hungover:
 
Csak Te tudhatod mihez van kedved az akvarizáláson belül. Biztos vagyok benne, hogy a Te gépeddel is jó képeket lehet készíteni, itt a fórumon van több jó topik is, ami erről szól. Nem beszéllek rá semmire, de szerintem sokat segítene, ha lőnél egy képet technika nélkül, utána pedig próbálnád megfogalmazni, mi nem tetszik benne és kitalálnánk együtt mivel lehetne azt korrigálni, így sokadik próbálkozásra már egész jó képek sikerednének.:)
 
Csak Te tudhatod mihez van kedved az akvarizáláson belül. Biztos vagyok benne, hogy a Te gépeddel is jó képeket lehet készíteni, itt a fórumon van több jó topik is, ami erről szól. Nem beszéllek rá semmire, de szerintem sokat segítene, ha lőnél egy képet technika nélkül, utána pedig próbálnád megfogalmazni, mi nem tetszik benne és kitalálnánk együtt mivel lehetne azt korrigálni, így sokadik próbálkozásra már egész jó képek sikerednének.:)
Ebben azt hiszem hogy elég biztos vagyok, hogy ezzel a gépel nem lehet normális képeket készíteni, még akkor is ha nem értek hozzá.
Már most megtudom mondani hogy mi nem tetszik, még akkor is ha a technika benne van. Én valahogy úgy gondoltam, de lehet hogy rosszul gondoltam, hogy ameddig technikával nem tetszik a kép, addig felesleges anélkül próbálkozni.:)
Látszik rajta hogy mennyire pixeles, pl. 2x nagyítással,mint pl. a tiedhez képes. Na és nem beszélve a élességről.:( Nem rémlik hogy valaki ilyen gépel fényképezne, valamilyen versenyre.
Azt hogy mit, hogyan , és mikor nyírjam meg a nővényeket, abban viszont kérnék segítséget, ha valaki hajlandó segíteni.
 
ezzel a gépel nem lehet normális képeket készíteni,
Mintha magamat hallanám pár évvel régebbről:), szerencsére nem dobtam akkor a gépem kukába, hanem kikölcsönöztem egy nagyon jó minőségűt, amiről tudtam, ilyet használnak a profik, persze profi objektívvel. Ha lehetséges még rosszabb minőségű képeket sikerült vele lőnöm, mint addig.:confused: Ekkor kezdtem el sejteni, hogy talán a beállítások és a körülmények is fontosak lehetnek.;)

Látszik rajta hogy mennyire pixeles
Én nem látom, szerintem inkább képzajra gondolhatsz, azt az iso érték leszorításával tudod enyhíteni, amihez több fényre, hosszabb expozíciós időre (ehhez állványra), nagyobb rekeszre van szükséged.

Itt az oldalon az utolsó "teljes" képen rengeteg apró fehér zavaró pöttyöt látok, mintha a co2 buborékai lennének, fel sem merem tételezni, hogy nem kapcsoltad ki, ill. nem állítottad le a szűrőd. Látok még egy függőleges és egy vízszintes szabályos csíkot is a képen, ami csúnya, talán tükröződés lehet? Ezen a pár dolgon kívül csak a technika látványa zavar, de ha kivennéd lehet, feltűnne más is. Ami még sokat dob egy képen, az az utómunka, nem tudom mennyi van belőle ezeken a képeken, de sejtem.:)
 
Utoljára módosított:
Ekkor kezdtem el sejteni, hogy talán a beállítások és a körülmények is fontosak lehetnek.
Számomra ez a legfontosabb, mert nem értek hozzá. :(:hungover:Nem tudom mit és hogyan kell beállítani.:hungover: A körülményeket, talán meg tudom oldani.
képzajra gondolhatsz
Na látod, ebből is látszik hogy nem értek a fotózáshoz. :DAmi neked képzaj, nekem pixel.:D Azt hiszem hogy keresnem kell valami fotó sulit kezdőknek.:ROFLMAO:
Itt az oldalon az utolsó "teljes" képen rengeteg apró fehér zavaró pöttyöt látok, mintha a co2 buborékai lennének, fel sem merem tételezni, hogy nem kapcsoltad ki, ill. nem állítottad le a szűrőd.
Az jó látod, nincs leállítva, sem a szűrő, sem a Co2.
Látok még egy függőleges és egy vízszintes szabályos csíkot is a képen, ami csúnya, talán tükröződés lehet?
Az biztos hogy tükröződés, mert a függőleges csík, az egy álló lámpa, és fényes. A vízszintesre, nem tudom melyre gondolsz, mert 2 is van, de nem érdekes. Nem "versenyfotót" osztottam meg, hanem azt hogy hogyan nyírtam meg. Előző képeken, lehetséges tükröződés, a fényképezőgép, a kezem, a tévé stb.
Ezen a pár dolgon kívül csak a technika látványa zavar, de ha kivennéd lehet, feltűnne más is. Ami még sokat dob egy képen
Akkor majd csinálok technika nélkül is, de attól szerintem nem lesznek jobbak a képek.:)
Ami még sokat dob egy képen, az az utómunka, nem tudom mennyi van belőle ezeken a képeken, de sejtem.
Amennyire sejted, és szerintem jó sejted.:Dvágás, és kép autófixálás.:D:ROFLMAO:
A képeken, nem sok minden látszik, mert csalóka is. Volt aki már látta személyesen, olyan visszajelzést kaptam, amire még emlékszem::) "azt hite hogy mélyebb", "hogy kisebb", "hogy nagyobb"
 
Összegezve azt hiszem elmondhatjuk, hogy Te nem is fényképeztél,:D viszont ehhez képest brillíroznak a képeid.:)
Ugorj át a fotós topikokba!
 
Összegezve azt hiszem elmondhatjuk, hogy Te nem is fényképeztél, viszont ehhez képest brillíroznak a képeid.
A brilltől, kisé messze álnak, esetleg a szuper macro képeim, elfogadhatóbak. A teljes képeim nem tetszenek.
 
Egyszerű az egész, ezt a képet, ha megérted, tudsz is mindent, a többi csak színezés.:)

View attachment 67242
Sok mindent nem értek belőle, de azért megpróbálom, lentről felfele.
Az én gépemen csak ISO 100-tól, 1600 van. Ara én is rájöttem hogy minél nagyobb ISO-val dolgozik, annál :poop: a képek.
A középső, nekem kínai.:D
A felsőnél, azt vettem észre hogy F3-tól , F 5ig dolgozik. De ezt, mikor pirossal jelzi, mikor zöldel. Azt hogy mennyit tud, fogalmam sincs.

Azért nagyon köszönöm hogy próbálsz segíteni.(y)
 
Back
Oldal tetejére