• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Undeva în Munții Apuseni

Szép próbálkozás! Nehéz eldönteni, hogy melyik háttérszín jobb...!
A opál fólia, az állandó, mert az öntapadó ragasztós. A hátérbe, 5cm távolságba, (hogy tompítsa egy kicsit a karistolást, amit ejtettem a opál fólián, felragasztáskor) van a fekete fólia. A utolsó képen, csak a opál fólia van, háttérben meg a fal(barack színű).Semmi háttér megvilágítás.
 
Megnéztem, így már látszik valami az akváriumból is:), a jobb-külső tapadókorongokat is kéretik leszedni.;)
Feladatok: el kell tűntetni a hátsó merevítőt, ehhez le kell ereszteni a vizet néhány centivel, nem megoldás erre (utolsó kép) a felszín levágása, persze, ha le lesz engedve a víz, a mohacsomókon biztos kell majd alakítani, amelyek közel lesznek a felszínhez. A fekete sziló-ragasztás sem túl esztétikus látvány, az első képen a bal hátsó szépen eltűnik, de a jobb oldalit is takarni kellene, egy szál stemmel pl. A stemeket elölről hátrafelé, csökkenő méretűre nyírnám. A fotók közül kettő mutatja a teljes képet, az első ill. az utolsó. Az elsőn látható beállítás, a távolságot illetően jó lesz. Az élességet az elöl-középen látható kis sziklacsoportra állítsd, finoman hátra életlenedjen, kb. f8! Felszín hullámzás... próbáltad?:)
A hátteret rád bízom, színtelenül kiégetve lenne a legjobb, ha ez nem megy, akkor tök mindegy.:)
 
Utoljára módosított:
Köszi a tanácsokat!(y)
Megnéztem, így már látszik valami az akváriumból is, a jobb-külső tapadókorongokat is kéretik leszedni.
Mivel írtam hogy próbálkozás volt, és még gyors is, mert a világítás visszaszámlálás közelében jártam mikor rám jött hogy fotózzak. Így nem maradt sok időm,úgy durván fél óra, és csak kiemeltem a technikát, azzal a céllal hogy víz felet legyen. Tehát azok a tapadó korongok ami látszanak a oldal falon, azok tartják a beömlőket. Legközelebb, mikor több időm lesz, akkor figyelek ere is.:);)
Feladatok: el kell tűntetni a hátsó merevítőt, ehhez le kell ereszteni a vizet néhány centivel, nem megoldás erre (utolsó kép) a felszín levágása, persze, ha le lesz engedve a víz,
A levágást csak ezért vágtam:DSCF9653.JPG
a mohacsomókon biztos kell majd alakítani, amelyek közel lesznek a felszínhez.
ere, te mire gondolsz? kötözzem vagy ragasszam lejebb?:cool:
A fekete sziló-ragasztás sem túl esztétikus látvány, az első képen a bal hátsó szépen eltűnik, de a jobb oldalit is takarni kellene, egy szál stemmel pl. A stemeket elölről hátrafelé, csökkenő méretűre nyírnám.
A stemek mostanában voltak megnyírva, ezt láthatod, ha követted a képeket. A nyírással kapcsolatban, elfogadom a tanácsodat, ha majd elérik a felszínt.:)
Az élességet az elöl-középen látható kis sziklacsoportra állítsd, finoman hátra életlenedjen, kb. f8!
Ezzel viszont megfogtál, mert fogalmam sincs, hogy ezt hogy kell csinálni.:banghead::hungover: Csak kattintottam, és néztem hogy elfogadható legyen. Bevallom, hogy még mindig nem tetszik amit a képek visszaadnak. A zöld, nem az a zöld, amit szemmel látok. A barna szintén. A barna, inkább fekete. Ha világosabbra állítom a exponálást(nem tudom hogy nevezem) akkor stemek végei fehérek, akár csak a HC.
Felszín hullámzás... próbáltad?
Ezen a képen,(ez volt a első) látszik egy kis hullámzás, mert ép beindultak a ventilátorok. De ez megoldható, ha jobban rábillentem a víz felszínire.
DSCF9651.JPG
A hátteret rád bízom, színtelenül kiégetve lenne a legjobb, ha ez nem megy, akkor tök mindegy.
Ezt meg hogyan?:cool:csak ha nem gyújtom meg, ahhoz értek.:D
 
A korábbi sorozatból az első képet vegyük alapul, ott szépen látszik a felszín, az a fotós pozíció jó lesz nekünk, de az említett fodrozás lehetne erőteljesebb is. Ha leereszted a vized, akkor látjuk majd meg a mohák és az ág végek hogy mutatnak, mit kell velük csinálni.
Az élességállításra az én gépemnél többféle lehetőség van, itt is a manuálisat szoktam választani, de ki lehet jelölni egy kerettel is a fókuszterületet és a gép automatikusan oda állít majd élességet. Olvass kicsit utána, a géped kezelési útmutatójában ennek! A színekkel ne foglalkozz egyáltalán, azt az utómunka megoldja.
A majdani fotózást érdemes lenne a világítási időtartam elejére ütemezned, amikor már “kinyílnak” a stemek. Előző este mehet egy igazgatás, nagyobb vízcsere, a fotózás napján a co2-t ne indítsd el, ne is tápozz, majd csak utána!
Háttérrel foglalkoztunk már eleget, a következő lépés a vízleeresztés legyen, akkor fogunk többet látni.:)
 
A korábbi sorozatból az első képet vegyük alapul, ott szépen látszik a felszín, az a fotós pozíció jó lesz nekünk,
Ezek szerint, akkor, közelről.:cool:
Az élességállításra az én gépemnél többféle lehetőség van, itt is a manuálisat szoktam választani,
Olvastam már nálad hogy - manuális, ezt én is kipróbáltam, a összes ISO-val ami a gépen létezik, és tudod mi lett belőle? :)mint egy tej üveg az egész, egy kontúr sem látszott.:) De nézzük a jobbik oldalát, így megvan a kiégettet hátér, ha ere gondoltál.:D
A majdani fotózást érdemes lenne a világítási időtartam elejére ütemezned, amikor már “kinyílnak” a stemek. Előző este mehet egy igazgatás, nagyobb vízcsere, a fotózás napján a co2-t ne indítsd el, ne is tápozz, majd csak utána!
Akkor a következő akkor lesz, ha megnőnek a stemek, meg rá kell hogy szánjam is magam.
Olvass kicsit utána, a géped kezelési útmutatójában ennek!
Ez az ami nincs meg, szerintem ez 350km odébb maradt. A netem megpróbálok keresni valamit róla.

És nagyon köszönöm a segítséget!;)(y)
 
DSCF9789.JPG Nos itt a helyzet nem túl rózsás. Mindent beborított mindenféle alga, és elég durván. Azt hiszem, és remélem hogy meg is találtam a okát. Elsőnek, amit észre vettem, hogy már nincs meg a megfelelő áramlás, mert a Co2 bubikat nem nyomta le a aljzat felé. Rögtön felemelkedtek. A DC, sötét zöld volt nap közben is. Így hát a tegnap este vízcserénél, kipucoltam a szűrőt meg a csöveket. Ráfért mert már rég volt tisztítva. Szűrőbe, a perlon, olyan volt mint egy agyag tégla, és a szűrő közeg, nem látszódott a mulmtól. Amennyire tudtam, a alga nagyját, leszedtem, de nem nagy sikerrel. Reménykedem hogy ha visszaáll a rendszer, majd eltűnik.

Egy pár kép:

Elég sok alga látható a makro képeken.
DSCF9749.JPG

DSCF9754.JPG DSCF9766.JPG DSCF9769.JPG DSCF9778.JPG DSCF9782.JPG DSCF9794.JPG DSCF9798.JPG DSCF9804.JPG DSCF9789.JPG
 
Ebben azt hiszem hogy elég biztos vagyok, hogy ezzel a gépel nem lehet normális képeket készíteni, még akkor is ha nem értek hozzá.
Már most megtudom mondani hogy mi nem tetszik, még akkor is ha a technika benne van. Én valahogy úgy gondoltam, de lehet hogy rosszul gondoltam, hogy ameddig technikával nem tetszik a kép, addig felesleges anélkül próbálkozni.:)
Látszik rajta hogy mennyire pixeles, pl. 2x nagyítással,mint pl. a tiedhez képes. Na és nem beszélve a élességről.:( Nem rémlik hogy valaki ilyen gépel fényképezne, valamilyen versenyre.
Azt hogy mit, hogyan , és mikor nyírjam meg a nővényeket, abban viszont kérnék segítséget, ha valaki hajlandó segíteni.
De...én....Fuji Finepix S1500, nem a geppel van a baj, hanem a hozza nem ertessel, ami nalam is a legnagyobb problema...
 
Picinek pötyösek. Majd elmúlik, ahogy nőnek. Az avataromon lévő is barna pöttyösen kezdte. :D
Köszi a infót. Reméljük hogy így is lesz.
Utána olvasgattam, de nem találtam semmi ehhez hasonlót. Képekben 5 színt emelnek ki, és azok is egy színűek: barna, kék, rózsaszín, és a ritkábbak, fekete, és fehér.
A tegnapi bejegyzésembe, a Remainsbe megosztottam egy képet, egy nagyon kicsi csigáról, ami a üvegen van, kb. 3 mm, és teljesen átlátszó, de viszont ott is látszanak a pöttyök.

A csiga ami a avatárodon van, az mekkora? mert amit megosztottam itt, azok kb. 1cm.
 
Back
Oldal tetejére