• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Undeva în Munții Apuseni

Szerintem az opál fóliának is működnie kellene. Fotón az simán ég-kékként is megjelenhet (ha hideg fénnyel megvilágítod hátulról), mindenféle színmanipuláció nélkül is. Lásd pl előző nano akvámat.
Mindazonáltal a végső kép kiteljesedését szerintem nem a háttérfóliában kellene keresni, hanem inkább valami háttérnövény kellene, ami bedúsítja az erdőt és akkor már nem lenne akkora szerepe a fóliának sem. Pl Guyanát vagy Mayacát javasolnék, vagy valami hasonló finom levélzetű növényt. Mutatok példát is: http://showcase.aquatic-gardeners.org/2011/show347.html
 
Utoljára módosított:
Szerintem az opál fóliának is működnie kellene. Fotón az simán égkék is lehet, mindenféle színmanipuláció nélkül is. Lásd pl előző nano akvámat.
Mindazonáltal a végső kép kiteljesedését szerintem nem a háttérfóliában kellene keresni, hanem inkább valami háttérnövény kellene, ami bedúsítja az erdőt és akkor már nem lenne akkora szerepe a fóliának sem. Pl Guyanát javasolnék, vagy valami hasonló finom levélzetű növényt. Mutatok példát is: http://showcase.aquatic-gardeners.org/2011/show347.html
De szuper ötlet!!! Adrián! Hozzánk akár most azonnal át is ugorhatsz egy komplett erdőnyi 'Guyana'-ért! ;)
 
Már én is kezdtem belátni,hogy sem a opál fólia, sem a fekete/szürke, nem nyerő.Vagy túl világos, vagy túl sötét.
Az biztos hogy ki kell hogy találjak valamit. Ha nem is kék fólia, akkor megpróbálok összebarkácsolni valami kék ledest, ami bevilágítja a hátteret.

Majd próbálkozok (mint kiskutya....) több variációval.
lehet egy erdős háttérkép kéne mögé? :ROFLMAO:
 
Gyorsban össze raktam egy alu csőre egy kék led csíkot. A fekete fóliát ketté választottam, mert 2 rétegben volt. A ledet csak be helyeztem a akvárium mögé, semmi extra. A első képen eltakartam a lámpa beszúródó fényt. A második képen szabadon van hagyva. Hát el lehet vele szórakozni.:) Meglesz a napokban a felnőtt gyerekjáték.:D
DSCF9400.JPG

DSCF9403.JPG
 
Gyorsban össze raktam egy alu csőre egy kék led csíkot. A fekete fóliát ketté választottam, mert 2 rétegben volt. A ledet csak be helyeztem a akvárium mögé, semmi extra. A első képen eltakartam a lámpa beszúródó fényt. A második képen szabadon van hagyva. Hát el lehet vele szórakozni.:) Meglesz a napokban a felnőtt gyerekjáték.:D
View attachment 65707

View attachment 65708

Nekem az első kép tetszik jobban[emoji122]
 
Tamogatom.
Az valahogy beljebb vitte a melyseget is es megtorte az egy szinu hatteret. Visszatudod tenni probakeppen, hogy egy kicsit fel elevenedjen?
Én tényleg poénnak szántam a megjegyzést.
Az igaz hogy adott mélységet de egy jól összerakott profi akva mögé szerintem nem kéne képet tenni. Pont az lenne a lényeg hogy az akváriumban érje el ezt a mélység és teljes erdő feelinget.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére