• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Spider

SMAdrián

VIP kertész
Mért is lett ez a név, mert ránézésre, úgy néz ki mint egy pók, és így a mai naptól 2017 november 4-ével indult.

Jöjjenek az adatok:

- akvárium: 80x35x45 (126 l)

- világítás: Aquamorf LDX4 felspékelve +2 Led csíkkal (2835 9000K), vezérelve (TC420) napfelkelte és naplemente funkciókkal + holdfény .Napi 10 óra, ebből 2és fél óra az effekt.

- szűrés: JBL CristalProfi e901 lentről felfele - matrix trop, siporax, matrix,perlon és purigen.

- fűtés: nincs (lakás hőmérséklet 23-24C)

-CO2: nagynyomású 4kg palack ,ZEHEN reduktor,Camozzi tűszelep,ACL elektromágneses szelep,visszafolyás gátló,ISTA 3-1-ben porlasztó, 2m Co2 cső.

- talaj: semmi extra, homok, bazaltkő és kavics. 1dl virágföld elosztva 5 helyre.

- tápozás: kezdetnek Carbo 3ml/nap, TF Planter 12ml/hét, TF Macro 5ml/2 nap

- fauna: 5 db rubin tetra, 5db Amanda lazac, 10 db neon, 2 db Oto, 3 db Amano, 2 db Neocaridina heteropoda var. yellow, 30-40 db(nem számoltam) Neocaridina heteropoda var. red, 2 db sün csiga, 1 db zebra csiga.

- flóra: Anubias sp. 'nangi', Anubias nana 'mini' sp. 'petit', Eleocharis acicularis, Eleocharis parvula 'mini', Microsorum pteropus 'Narrow', Bucephalandra spec. 'Wavy Leaf ', , Bucephalandra spec. Copper, Taxiphyllum barbieri, taxiphyllum flame, Vesicularia ferriei Weeping, Pogostemon helferi, riccardia chamedryfolia, fissidens fontanus, Hemianthus callitrichoides Cuba, Hydrocotyle tripartita, Pogostemon helferi, Nomaphila stricta compact, Limnophila hippuroides, Hygrophila pinnatifida.

- vízcsere: az indításnál, meg kapta az előző akvárium vizit (50%) a másik fele meg RO víz.

első 2 hétben, 2 naponta 50%, 30% pihentet csap víz a többi meg RO
DSCF6307.JPG DSCF6309.JPG DSCF6310.JPG DSCF6311.JPG
DSCF6316.JPG

DSCF6312.JPG DSCF6314.JPG DSCF6315.JPG

Utoljára módosított:

SMAdrián

VIP kertész
Nos, a 9-ik nap az indítás után, 2017 november 13 jelentés:
Amit nem írtam a napló elljen, hogy a vizet 135-150 TDS-re szoktam állítani. ADWA mérőket használok, amin a hőfokot is mutat.
A mai mérésem :
- PH- 6,8 (23,8 fok)
- TDS 179 (23,8 fok)
Ebből azt vettem ki, hogy valami keményíti a vizet. Ha ez továbbra is folytatódik, akkor már nem fogok használni, pihentet csapvizet.

Ma volt egy kisseb takarítás, megjelent az új fákon a penész, de ez várható volt, és várható 1-2 héten belül eltűnik (remélem), ha nem akkor drasztikus kezelésre szorul. Úgy nézet ki mint ha egy vastag aurája lett volna. Ezt letakarítottam, mert zavart a látványa.
DSCF6437.JPG

Az alga is megjelent,( hát mért ne?!)

- a por alga, inkább a régi fán, és a köveken van jelen. Az üvegen nem igazán van.

- a szakáll alga, az majdnem minden növényen jelen van, kisseb mennyiségben, de még nem vészes

Szerintem ez is természetes, mert még magukhoz kell térjenek a növények, mert biztos megviselte őket a ültetés. Van amelyiknek hiány tünetek mutatkozik, mint pl. Nomaphila stricta compact:
DSCF6461.JPG

A Bucék szépen bimbóznak. A pogostemon helferi és Hemianthus callitrichoides Cuba, már szép hajtásokat hoznak.

Egyes növények kémény szerűen bubiznak, mint pl. ez:
DSCF6462.JPG

A fissi és a riccardia megjelent a régi fán, ami szerintem spórákból fejlődik ki:
DSCF6444.JPG

DSCF6446.JPG

DSCF6448.JPG

DSCF6450.JPG Ma még észre vettem hogy a flame közt megjelent a riccia, amit azt hitem hogy már az előzőben kiiktattam (tudom hinni a csúcsos épületben kell, templomba). Ez kiiktatásra került(remélem most már véglegesen).
DSCF6436.JPG

A mai naptól felemeltem a Carbo adagot 1,5 ml-vel, egy ideig(pár napig). Meglátjuk az eredményit.

Utoljára módosított:
Nos, hogy én sem lógjak ki a technikai és esztétikai fejlődésből,:) fejlődjek a kórral,:hungover: beszereztem egy ilyet:
DSCF6467.JPG
Beüzemeléskor, a szűrőt le kellet fojtanom, több mint a felit, mert szinte csobogott a víz felszíne, olyan erős volt az áramlat.
A párját (beszívó részét) még egyenlőre nem tudom használni, mert nincs külön skimmer-em.

Nos, hogy én sem lógjak ki a technikai és esztétikai fejlődésből,:) fejlődjek a kórral,:hungover: beszereztem egy ilyet:
View attachment 43591
Beüzemeléskor, a szűrőt le kellet fojtanom, több mint a felit, mert szinte csobogott a víz felszíne, olyan erős volt az áramlat.
A párját (beszívó részét) még egyenlőre nem tudom használni, mert nincs külön skimmer-em.
Kepes voltal egy foto erejeig elhajlitani a pezsgos poharadat?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről

Oldal tetejére