• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Újjászületés

Elolvastam a manult és nem vagyok benne biztos, hogy nálam manual módban van. :)
Ha mind a 6 zöld led ég akkor nyomj egy + gombot, ekkor a narancssárga felső led is világítani fog, maxon lesz a flow, de ilyenkor kikapcsol az önkontrol és te szabályozod ezután már a szűrőt.

Manual módba így kell tenni:
- Nyomd 2 mp-ig az S gombot
- Ha villog a sárga led akkor nyomd meg még egyszer az S-t
- Ha csak a sárga led világít akkor manual módban vagy és nincs kalibráció és szervíz indikátor
Kilépni a manuálból ugyan így kell.

Szerintem nyomj egy resetet :)
- Nyomd egyszerre az S, - és + gombokat (tiszta Windows feeling :stop:) legalább 2 mp-ig.
- Pumpa és elektronika kikapcsolj és újra bootol a rendszer.
- Automata módban indul el a szűrő.

Belegondolva nálam automata mód van.
 
Elolvastam a manult és nem vagyok benne biztos, hogy nálam manual módban van. :)
Ha mind a 6 zöld led ég akkor nyomj egy + gombot, ekkor a narancssárga felső led is világítani fog, maxon lesz a flow, de ilyenkor kikapcsol az önkontrol és te szabályozod ezután már a szűrőt.

Manual módba így kell tenni:
- Nyomd 2 mp-ig az S gombot
- Ha villog a sárga led akkor nyomd meg még egyszer az S-t
- Ha csak a sárga led világít akkor manual módban vagy és nincs kalibráció és szervíz indikátor
Kilépni a manuálból ugyan így kell.

Szerintem nyomj egy resetet :)
- Nyomd egyszerre az S, - és + gombokat (tiszta Windows feeling :stop:) legalább 2 mp-ig.
- Pumpa és elektronika kikapcsolj és újra bootol a rendszer.
- Automata módban indul el a szűrő.

Belegondolva nálam automata mód van.

Akkor ugyanúgy értelmeztük.
CTRL+ALT+DEL volt már :)
Automatában feljebb tudom venni, bár nálam alapból a hat zöld LED-ből csak négy ég. Ha felveszem 6-ra pár perc és visszaáll.
Most felveszem max.-ra, s meglátom, mi lesz.
 
Akkor ugyanúgy értelmeztük.
CTRL+ALT+DEL volt már :)
Automatában feljebb tudom venni, bár nálam alapból a hat zöld LED-ből csak négy ég. Ha felveszem 6-ra pár perc és visszaáll.
Most felveszem max.-ra, s meglátom, mi lesz.

Hiába az újrindítás, semmit nem ért.

Lehetséges, hogy a szűrő okosabb, mint gondolnám, s mivel érzi, nem tud többet kitolni (Hydor fűtő + AM-1000 reaktor miatt), nem is engedi feljebb venni?
S ha tényleg így van, akkor a manualban erről miért nincs szó?
 
Mai nap progrtamja vízcsere mellett egy erőteljes nyírás volt.
Sajnos a Parvulában megbújó finom, hajszerű zölt színű algával nem bírok. Minden más alga elmúlt, így a Parvulát ismét kopaszra csaptam, így legalább csipkedik az Amanok.
Csipesszel sem tudom kiszedni, mert akkor a Parvulát is kitépem, azt pedig nem szeretném. :(

A jobb oldalra bekerült a Bonnie and Clyde-ba rendelt Bolbitis heudelotti, mivel oda nagyon nagy lett volna.

Most kicsit büszke vagyok magamra, hogy minden betett eszközt a szűrő utámn leszakaszoltam dupla csapokkal, így ki tudtam próbálni, hogy a mérő vödör és az AM-1000 nélkül mit csinál az Eheim 2078-as.
Mit csinálni? Teljes erővel forgatja a vizet. Szóval a lényeg, hogy a szűrő van annyira intelligens, hogy amennyiben érzi, nagyobb a kelleténél az ellenállás a kifolyó oldalon, lejebb veszi a teljesítményt, s nem is engedi, hogy feljebb vegyem.
Szóval a lényeg: a héten bypass kerül az akvárium alá!

S íme pár kép:

ujj_sz_let_s_01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


ujj_sz_let_s_02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Elvileg úgy terveztem, hogy ma beépítem a Bypasst a 2078-as szűrőhöz, de végül a kissebbik akváriummal annyit eltököltem, hogy erre már csak holnap kerül sor.

A tegnapi gyep (Parvula) vágása után este 16 garnélát számoltam, aki lakmározott. Anno, agusztusban 19-et vettem, s tudom hogy minimum 2 nagyhasú van, akik tegnap viszont nem jöttek elő, így úgy tűnik mind megvan ám! (y)
 
Elvileg úgy terveztem, hogy ma beépítem a Bypasst a 2078-as szűrőhöz, de végül a kissebbik akváriummal annyit eltököltem, hogy erre már csak holnap kerül sor.

A tegnapi gyep (Parvula) vágása után este 16 garnélát számoltam, aki lakmározott. Anno, agusztusban 19-et vettem, s tudom hogy minimum 2 nagyhasú van, akik tegnap viszont nem jöttek elő, így úgy tűnik mind megvan ám! (y)
Arra kíváncsi leszek. Ha lehet majd tolj képeket. Én is gondolkozom egy másik szűrő beszerzésén. Eddig ex 1200ben gondolkodtam de lehet eheim lesz belőle.
 
Arra kíváncsi leszek. Ha lehet majd tolj képeket. Én is gondolkozom egy másik szűrő beszerzésén. Eddig ex 1200ben gondolkodtam de lehet eheim lesz belőle.

Ok, mindenkép!

Eheimen kívül más szűrőt még nem használtam soha, így nem tudok véleményt mondani, de az Eheimmel mindig meg voltam elégedve (most is a kissebbik szűrő az akvárium alatt, már 10 éve üzemel)
 
Nagyon jól néz ki az akvárium (y),különösen tettszik a növényválasztás meg az ültetés,az elején nem gondoltam volna hogy így össze fog állni.
Na de ez a cápa nagyságú black molly nem kicsit ront a képen,legalább is nekem nem szimpi :)
 
Szegény molly-t ne bántsuk. :) Az egyetlen túlélő a jó pár évvel ezelőtti csapatból.
Legalább 4-5éves már, s nem volt szívem odaadni másnak.

Köszönöm a dícséretet. Igen, ha megnézem az első képeket, ott se a Parvula nem látszik még, szinte semmi. Ahhoz képest azért tényleg szépen fejlődött minden.
Kicsit izgalamasabbá akarom majd tenni a jobb oldalát, de szigorúan csak november 9 után, hátha látok valami jó ötletet! (y)

A Blyxa (egyik kedvenc növényem) még sűrűsödhetne kicsit, bár ez a képen nem látszik.
 
Tegnap a tervek szerint korábban hazamentem, Bypass-t építeni.
Elő is vettem a két műanyag dobozt, ahol szépen, rendezetten sorakoztak az akváriumhoz szükséges szerelő anyagok, alkatrészek, stb.
Kikerestem a két T idomot, majd megdöbbenve jöttem rá, hogy 12/16-osom van, míg 16/22-es kellene a 2078-as szűrőhöz.

Ami ezután következett, az a fórumból való kitiltásommal járna, így nem írom le. Végül 2 óra séta a kutyával és este 9-re lenyugodtam annyira, hogy gyorsan rendeltem 16/22-es T idomot a GA-ból. (y)

Tehát aki már izgulva várja, mit cseszek még el egy Bypass beépítésén, az nézzen be bátran a hétvégén is! :D
 
MA visszatettem az Aqua Medic helyett az Ati lámpámat az akvárium fölé.

Az Aqua Medic 20 cm-re volt a víz felszínétől.
Az Atit most 30 cm-re tettem, s a csöveket csak 80%-on hajtom.
Így is látványosan több fény jut be szemre az akváriumba. A szín / látvány más kérdés, mivel az Atiban van egy Grolux cső.
Viszont ezt a szubjektív véleményt a növények is alátámasztják, mivel őrült buborékolásba kezdtek az Ati lámpa alatt szinte egyből, míg ez az Aqua Medic alatt nem volt jellemző.

Szóval a lényeg: az ATI, az ATI. Most, hogy használtam más, hasonló lámpát, el nem cserélném, sőt aki megteheti, az ATI-t tegyen az akvárium fölé, mert verhetetlen!
 
Pedig ugyanazok a csövek, ugyanaz a teljesítmény és valahogy mégis....
És hozzá kell tenni, hogy az AM lámpa sem volt gyenge :)

De ilyenkor tényleg jól látható, ha feldobod a növények fölé. Csak az tudja aki használja.
Szerintem az otthoni lámpámmal is kb 2x ilyen gyorsan menne minden ha ATI lenne.
 
Pedig ugyanazok a csövek, ugyanaz a teljesítmény és valahogy mégis....
És hozzá kell tenni, hogy az AM lámpa sem volt gyenge :)

De ilyenkor tényleg jól látható, ha feldobod a növények fölé. Csak az tudja aki használja.
Szerintem az otthoni lámpámmal is kb 2x ilyen gyorsan menne minden ha ATI lenne.

Bizony! Nagyon jó kis lámpa az Aqua Medic, s mint pár hete is írtam az egyik posztban, úgy tűnt már az elején is, mintha nem teljesen hozná azt, mint az ATI.
De most, hogy az AM után került fel az ATI, úgy, hogy előtte az AM még világított is, nagyon szembe tűnő a teljesítménybeli különbség, s az, hogy a növények is egyből reagálnak, attól függetlenül, hogy az ATI-t bő 10 cm-el feljebb tettem, mint ahogy az AM volt, s csak 80%-al hajtom...

Azért remélem ez a hírtalan fénybombázás nem indít be algásodást. :)
 
Kezdem egyre jobban felhúzni magam az algán.
Név szerint: Claophora / Blanket Weed.

Továbbra is a Fissidens-ben van valamennyi, de ott ha kiszedem, akkor nem terjeszkedik, nem nő vissza, stb. csak nem akarom most teljesen szétbarmolni a mohát.
Viszont a Parvulában egyszerűen nem hejlendó eltűnni. Ha tövig nyírom a Parvulát, Amanok letámadják látszik is a különbség, de utána a parvula két hétig sárgás, mert ez a nagyon tarra nyírás nem tetszik neki.
Ha nem nyírom kopaszra, Amanok magasról tojnak az egészre, ez a szutyok meg szép kényelmesen terjed.
Ha meg csipesszel huzogatom, akkor jön a parvula is.

Az lesz a vége, hogy hamarosan kitépem a parvulát és a helyére MC-t vagy valami mást ültetek! :mad::mad::mad:
 
A parvulában simán lehet, hogy azért nem tűnik el, mert szenved a nyírástól. Lehet, ha hagyod megnőni és besűrűsödik akkor elnyomja a parvula az algát. Vagy ezt már próbáltad?
Easy Carbo kúra segíthet, de azt csak a parvulára, a mohára nem. Leállított szűrőnél a napi adagot kicsi vízzel hígítva rányomod fecskendővel a parvulára és 10p után visszakapcsolod a szűrőt.
 
A parvulában simán lehet, hogy azért nem tűnik el, mert szenved a nyírástól. Lehet, ha hagyod megnőni és besűrűsödik akkor elnyomja a parvula az algát. Vagy ezt már próbáltad?
Easy Carbo kúra segíthet, de azt csak a parvulára, a mohára nem. Leállított szűrőnél a napi adagot kicsi vízzel hígítva rányomod fecskendővel a parvulára és 10p után visszakapcsolod a szűrőt.

Volt, hogy 6 hetet nem nyírtam, de akkor én úgy láttam sűrűbb az alga. Bár a világítást utána vettem kicsit vissza, és tövig nyírtam.
De hallgatok rád, kap egy esélyt a parvula, nyírás nélkül, hátha.

A Carbo-s megoldást próbálgattam, de a baj, hogy hétköznap mikor hazaérek, akkor már csak 2-3 órát megy a világítás. A Carbo-t pedig elvileg a világítási idő elején adagolom. Ebből nem lesz baj?
Mondjuk egy-két hetet meg lehetne próbálni, aztán meglátjuk mi sül ki belőle. :pompous:
 
Carbot ilyenkor algaölőnek használjuk, én a garnison mostanában mindig sötétben carbozom az algát.
 
Carbot ilyenkor algaölőnek használjuk, én a garnison mostanában mindig sötétben carbozom az algát.

A növényeknek tudom, hogy nem lesz bajuk tőle, én az Amanok miatt gondolkoztam róla, hogy lámpa oltás előtt nem sokkal mennyire érdemes vele bjlódni, hisz akkor már a növények sem nagyon dolgoznak a cuccal, így marad a 6 óra amíg lebomlik.
Ez az ADA Phyton GIT segítene rajta?
 
A növényeknek tudom, hogy nem lesz bajuk tőle, én az Amanok miatt gondolkoztam róla, hogy lámpa oltás előtt nem sokkal mennyire érdemes vele bjlódni, hisz akkor már a növények sem nagyon dolgoznak a cuccal, így marad a 6 óra amíg lebomlik.
Ez az ADA Phyton GIT segítene rajta?

Igen, az is jó cucc. Azt is tolom a garnisban és nyugodtabb vagyok, mert mégsem vegyszer és nem káros a garnélákra. Viszont az algát ugyan úgy gyilkolja.
 
Back
Oldal tetejére