• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Progressive Consciousness - 45x30x30 (40 l)

10 napos lett az akvárium.
A HC picit beindult, itt-ott már dúsabb, de más növényen nem látok változást. Mondjuk nem is tudom, mit kellene várnom :) A mohák lassú jószágok, a marsilea és anubias szintén nem kapkodó őrültek, talán a parvulánál reméltem volna némi fejlődést. Minimális szöszösödés van a növényeken, alga - ezen kívül - semmi...
Találtam 2 lebegő pelenkát, vagyis a visszasózott vízben szépen beindult a vedlés. De az amanókat még mindig nem nagyon tudom felfedezni, egynél többet egy időben azóta sem sikerül. Szerintem a 2 nagyobbacska bujkál valahol, a kisebbeket meg beszippantotta a szűrő. Hogy @Trappista kollégát is megnyugtassam, jelentem Otóknak megjött a színük, de többnyire csak az üvegre tapadva élik szürke hétköznapjaikat. Alga tablettákra sem mozdulnak, következő próba a brokkoli lesz, azt nálam mindig is kamázták.
 
@Trappista kollégát is megnyugtassam, jelentem Otóknak megjött a színük, de többnyire csak az üvegre tapadva élik szürke

A szürke nem is egy szín. Szóval ne tessék itt engem brokkolival etetni! :p És persze nyugodjak meg, de kép meg sehol. Lehet is így megnyugodni egy szőrös levelű növényekkel, és eltünedező garnélákkal teli állítólag még létező akváriummal a naplódban. :D

következő próba a brokkoli lesz, azt nálam mindig is kamázták.

A kamát nem brokkolival, hanem labdával játsszák, jellemzően kézilabda pályán, ezért az Otoknak nem igazán javasolt. :pompous:
Persze minden jobb, mintha egész nap csak lógnak...
 
Baj van :(
Azt vettem észre, hogy az egyik Oto oldalára feküdt - és vonaglik - az akvárium közepén. És köré gyűlt a két nagyobbik amano bébi is teátrális halált halni.
Gyorsan vettem egy kis vízmintát, majd nyomtam egy részleges vízcserét. Ez félórája történt, azóta az Oto már egyenesbe került és nem csak helyzet-, hanem némi helyváltoztató mozgáson is túl van. Remélem, megússza :oops:
A kivett vizet tesztelni akartam, de nincs itthon ammónia tesztem. Tudom, hogy gyorsan költöztek a lakók, de tényleg minden mást megkapott az akvárium, ami kellhet az ammóniamérgezés elkerüléséhez: a talaj - nem tervezett - többszöri átmosását :), indításkor talajba plusz baktériumot, vízbe is baktériumkultúrát, bejáratott túlméretezett szűrőt, némi akváriumvizet, majd 10 napon belül 2-szeri (vagyis most már 3-szori) vízcserét. Arra lennék kíváncsi, hogy mi lehetett még veszélyforrás az ammónián kívül?

Hirtelen másra nem tudok gondolni a túlméretezett chihiros doctoromon kívül. Na most nekem NANO-m van (120 l-től szól az ajánlás). Már anno is felmerült bennem ez a kérdés, hogy lehet-e baj a típussal az ajánlás alatti vízmennyiségben - és bár akkor arról még nem volt szó hogy a 90-es üveget egy 40-es váltja - de EZIDÁIG még nem találkoztam rossz tapasztalattal (bár ez Twinstaros). De lehet csak azért, mert mindenki az akváriumához méretben megfelelőt használ? :)

Egyéb ötlet, vagy a sterilizálóról rossz tapasztalat?
 
20 literes akváriumban is használom a shrimp változatot. Igaz csak néhány neocardinia van benne és nem igazán szaporodnak el, de sok egyéb mostoha körülménynek tudom ezt be. (például talaj sincs abban az akváriumban, se rendszeres vízcsere, vagy hasonló luxusok.) Szóval a lényeg, hogy direktben nem nyírja ki őket. (Viszont nem biztos, hogy segíti a kezdő baktériumkultúra kialakulását.)

A helyedben nyomatnám még párnapig a vízcseréket, de úgy, hogy felerészben a másik akváriumból. Azzal szerintem nagyon szépen be tudod oltani ezt is.
 
Nekem volt ment egy darabig, szinte ugyan ez az összeállítás. de csak halak voltak benne. Ők nem panaszkodtak.
Persze M1-ben ment.
 
A helyedben nyomatnám még párnapig a vízcseréket, de úgy, hogy felerészben a másik akváriumból. Azzal szerintem nagyon szépen be tudod oltani ezt is.
Vagyis az ammónia mellett teszed le a voksod, jól értem? A vízcserékkel így fogok tenni ahogy írtad, köszi a tippet. Gyerekkoromban anyám minden házipraktikát bevetett rajtam, mikor megbetegedtem. Először csak egyet, aztán mivel ártani nem árthat, szépen lassan arra kellett felhívnom a figyelmét (kivernem a hisztit), hogy már 6 elengedhetetlen kezelés dukál az orvosi szakvélemény és gyógyszerek mellé :D Akkor - tizenévesen - bedurciztam és azóta nem vagyok hajlandó semmi ilyen sz.rságot csinálni ha megfázom, de nem is kell panaszkodnom a "nem-bejáratott" immunrendszerem miatt... vagyis nem vagyok beteges típus, de azt se tudjuk meg hogy a langyos sós vízzel öblögetés vagy mézes csalántea nagyobb humbug-e, mint a chihiros doki ;) :D
 
Oto beköltöztetésénél reggel CO2 kikapcs. És egész nap ne legyen. Majd másnap hozzászoknak a fokozatos CO2 szint emelkedéshez.
90%-ban ez a gond. Ezt javasoljuk mindig. Vagy marad a nagyon lassú beszoktatás.
 
Oto beköltöztetésénél reggel CO2 kikapcs. És egész nap ne legyen. Majd másnap hozzászoknak a fokozatos CO2 szint emelkedéshez.
90%-ban ez a gond. Ezt javasoljuk mindig. Vagy marad a nagyon lassú beszoktatás.
Értem. Köszi.
Otokkal van már sok tapasztalatom, kerültek már vödörből akváriumba stb (természetesen lassú beszoktatással) és az átlaghoz képest jó tapasztalatom is van velük. Kevesen hullottak el nálam és vannak többen is a még a legelső állományomból.

Nem hinném, hogy a CO2-vel volt a gond, mert ez már az 5. napjuk az akváriumban és tulajdonképp még mind a három él és csak egynek van baja. Azt nem találom véletlenszerűnek, hogy ez az egy is pont akkor lett rosszul, mikor a kis amanók is feldobták a pacskert, vagyis hogy egyáltalán velük is ez történt. A CO2 amúgy non-stop megy, de kis krafttal, a DC-m a sárgának a közelében sincs (lime/világos zöld), pont a folyamatos adagolás miatt nyomatom óvatosan. A kis akvárium miatt ezt is át kellene gondolnom?
 
Vagyis az ammónia mellett teszed le a voksod, jól értem?

Nem teszem le a voksomat semmi mellett, csak azt mondtam, hogy így csinálnám. :)

A másik akvárium szemmel láthatóan remekül működik, végül is a víz a legtöbb az akváriumban, így onnan venném a vizet, abból baj nem lehet. :D
 
Értem. Köszi.
Otokkal van már sok tapasztalatom, kerültek már vödörből akváriumba stb (természetesen lassú beszoktatással) és az átlaghoz képest jó tapasztalatom is van velük. Kevesen hullottak el nálam és vannak többen is a még a legelső állományomból.

Nem hinném, hogy a CO2-vel volt a gond, mert ez már az 5. napjuk az akváriumban és tulajdonképp még mind a három él és csak egynek van baja. Azt nem találom véletlenszerűnek, hogy ez az egy is pont akkor lett rosszul, mikor a kis amanók is feldobták a pacskert, vagyis hogy egyáltalán velük is ez történt. A CO2 amúgy non-stop megy, de kis krafttal, a DC-m a sárgának a közelében sincs (lime/világos zöld), pont a folyamatos adagolás miatt nyomatom óvatosan. A kis akvárium miatt ezt is át kellene gondolnom?

Ha a dokival lenne gond az azonnal történne.
 
Back
Oldal tetejére