• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros Doctor tapasztalatok

_MG_9531_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

_MG_9530_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Azért bontottam szét a dobozt, mert kíváncsi voltam az MCU-ra, de mint jól gondoltam direkt nincsen rá írva semmi sem :)
 
Ez hány nap után van így? Mert nálam is 4-5 naponta áztatni kell.. :/
Én lágy vízben hasznàlom, nincs lerakódásom. Egy kevés barna foltot vettem csak észre a műanyagon, erről este tőltök fel képet. A sűrű áztatás biztosan nem tesz jót az elektródáknak. Változott a hatékonysága?
 
Én is lány vízben használom, 3 hónap alatt nem lett rosszabb a hatásfoka. De ha rosszabb is lenne akkor sem tud az ember mit csinálni, mert olyan vastag réteg képződik amitől abszolút nem porlaszt.
 
Én is lány vízben használom, 3 hónap alatt nem lett rosszabb a hatásfoka. De ha rosszabb is lenne akkor sem tud az ember mit csinálni, mert olyan vastag réteg képződik amitől abszolút nem porlaszt.
GH sót használsz, vagy GH+KH-t ?
 
Én is lány vízben használom, 3 hónap alatt nem lett rosszabb a hatásfoka. De ha rosszabb is lenne akkor sem tud az ember mit csinálni, mert olyan vastag réteg képződik amitől abszolút nem porlaszt.
Jól értem, nálad 4-5 naponta gyakorlatilag használhatatlanná "koszolódik"? Miben áztatod? Mennyire "lágy" a vized? Az elektródán nem tapasztaltál változást?
 
Az az igazság, hogy seiryu van nálam az akváriumban én már arra gyanakszom. Tegnapi TDS-t tudok mondani a csere után 100 volt ez gyakorlatilag 140 körülre felmegy a seiryu miatt pár nap alatt.
És igen 4-5 nap alatt teljesen használhatatlan lesz. Áztatni kipróbáltam a 10%-os ecetet(mert csak az volt). Az elektródán nem észlelek semmi változást 3 hónap után szóval azóta is az ecet megy.

Ami negatívum még, az a tapadókorong, szerintem nem véletlen van cserével küldve. Nálam már egy megadta magát és én még csak 2-vel kaptam a csomagot..
 
Az az igazság, hogy seiryu van nálam az akváriumban én már arra gyanakszom. Tegnapi TDS-t tudok mondani a csere után 100 volt ez gyakorlatilag 140 körülre felmegy a seiryu miatt pár nap alatt.
És igen 4-5 nap alatt teljesen használhatatlan lesz. Áztatni kipróbáltam a 10%-os ecetet(mert csak az volt). Az elektródán nem észlelek semmi változást 3 hónap után szóval azóta is az ecet megy.

Ami negatívum még, az a tapadókorong, szerintem nem véletlen van cserével küldve. Nálam már egy megadta magát és én még csak 2-vel kaptam a csomagot..
Viszont az elektróda akkor elég jó anyagból készül, mert a használati utasítás szerint savban áztatni és dörzsölni is tilos. :) Egyedül 5:250 arányú hypo:víz oldatban lehet tisztítani 5 órás áztatással.
 
Szeretnék beszámolni egy számomra elég látványos eredményről. A kezdetek óta fonálalga gondokkal küzdöttem. Lőttem egy képet pénteken a Chihiros Doctor indítása előtt és egy másikat most. 4 nap alatt a fonál gyakorlatilag eltűnt!! Csak néhány élettelen rövid szál lengedezik még (y) Nem gondoltam volna, hogy valaha sikerül eltüntetni ezt az algafajtát, még a 3 napos black out után is visszaerősödött.

0. nap:
4. nap:
Készítettem még egy képet az elektródáról. Semmilyen lerakódás nem látszik rajta (lágy vizet használok és csak GH+ sóval emelem a TDS-t). Egyedül a műanyag kereten jelentek meg barna foltok. Nem tűnik algának, inkább a szűrőben és a csövekben is megjelenő baktériumréteghez hasonlít. Lehet azért jelentek meg ilyen gyorsan, mert élvezik a friss oxigént, ami vízbontás közben keletkezik?!
 
Az az igazság, hogy seiryu van nálam az akváriumban én már arra gyanakszom. Tegnapi TDS-t tudok mondani a csere után 100 volt ez gyakorlatilag 140 körülre felmegy a seiryu miatt pár nap alatt.
És igen 4-5 nap alatt teljesen használhatatlan lesz. Áztatni kipróbáltam a 10%-os ecetet(mert csak az volt). Az elektródán nem észlelek semmi változást 3 hónap után szóval azóta is az ecet megy.

Ami negatívum még, az a tapadókorong, szerintem nem véletlen van cserével küldve. Nálam már egy megadta magát és én még csak 2-vel kaptam a csomagot..

Azért ez a TDS érték nem az ahol vízkövesednie kellene ennyire az elektródának.
Az otthoni akváriumomban 220 a TDS a Seiryu miatt de 5 hónapja egy vízkövet nem láttam.

Van amikor vízkövesednek a porlasztók, de az lényegesen keményebb vízben.
 
Viszont az elektróda akkor elég jó anyagból készül, mert a használati utasítás szerint savban áztatni és dörzsölni is tilos. Egyedül 5:250 arányú hypo:víz oldatban lehet tisztítani 5 órás áztatással.
Te kaptál hozzá használati utasítást? :D Nekem amúgy az első perctől ezt csinálja. Amikor elkezdtem használni még sima csapvízben akkor is és most is lágy vízben. Legközelebb lefényképezem és írok az eladónak kíváncsi vagyok, hogy mit fog rá mondani. Hozzáteszem az enyém nano és sokkal többet megy a 2-es programon, mint a tied.

Az otthoni akváriumomban 220 a TDS a Seiryu miatt de 5 hónapja egy vízkövet nem láttam.

Nálam sem volt soha 220 felett a TDS mégis mindig jelentkezik ez a probléma. Máshol pl az akvárium falán nincs is vízkő..
 
Te kaptál hozzá használati utasítást? :D Nekem amúgy az első perctől ezt csinálja. Amikor elkezdtem használni még sima csapvízben akkor is és most is lágy vízben. Legközelebb lefényképezem és írok az eladónak kíváncsi vagyok, hogy mit fog rá mondani. Hozzáteszem az enyém nano és sokkal többet megy a 2-es programon, mint a tied.



Nálam sem volt soha 220 felett a TDS mégis mindig jelentkezik ez a probléma. Máshol pl az akvárium falán nincs is vízkő..
Akkor idő közben fejlesztettek a dolgokon. Ami a képen látszik minden a csomagban volt :)
 
Egy hátrányát tapasztaltam, bár lehet, hogy ez a jelenség a Twinstar-nál is felmerült volna: nekem nem lágy vizem van, így a porlasztót 4-5 naponta kell tisztítanom, mert annyira belepi a vízkő.

Te milyen vízben használod?
 
Te milyen vízben használod?

Sima csapvízben.

Én ebben szoktam áztatni, egy óra alatt gyönyörűen leszedi a vízkövet: FROSCH ECETES VÍZKŐOLDÓ 300ML
Madaras Teszkóban (Auchan) is kapható.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Pontosan! Nagyon hasznos kis eszköz és elég hatékonynak is tűnik
Egészen pontosan 3 típusa létezik: algagondokra, halak betegségeinek megelőzésére és garnélák védelmére.
Garnélák védelmére:
SHRIMP (60-120l), 3 mód választható: 60-90-120 literig
Algagondokra:
MINI (60-120l), 3 mód választható: 60-90-120 literig
NANO (120-250l), 3 mód választható: 150-200-250 literig
SUPER (250-600l), 3 mód választható: 300-400-600 literig
Halak betegségeinek megelőzésére:
MINI S (60-120l), 3 mód választható: 60-90-120 literig
NANO S (120-250l), 3 mód választható: 150-200-250 literig
SUPER S (250-600l), 3 mód választható: 300-500-700 literig
Elvileg a terméknek a TDS-re is van hatása, de ezt még nem mértem vissza

Én is bevállalnék egyet, segítségeteket kérném, hogy milyet válasszak. Még most ismerkedem az akvakertészettel. Egy 90 literessel indítottam, nem tudom, mennyire tart ki a lelkesedésem, de már most nekiállok beszerezni a cuccokat egy 180 litereshez, aminek indítását év végére tervezem. A későbbiekben ez a 2 akvárium fog üzemelni és pont. Ezekhez szeretnék 1db algakillert, de nem tudom, hogy a mini-t, vagy a nano-t válasszam. Melyik a rosszabb: a túl nagy teljesítmény? Vagy az ártani nem árt, de a kevés meg kevés? Ehh, szóval értitek... :)
 
Én is bevállalnék egyet, segítségeteket kérném, hogy milyet válasszak. Még most ismerkedem az akvakertészettel. Egy 90 literessel indítottam, nem tudom, mennyire tart ki a lelkesedésem, de már most nekiállok beszerezni a cuccokat egy 180 litereshez, aminek indítását év végére tervezem. A későbbiekben ez a 2 akvárium fog üzemelni és pont. Ezekhez szeretnék 1db algakillert, de nem tudom, hogy a mini-t, vagy a nano-t válasszam. Melyik a rosszabb: a túl nagy teljesítmény? Vagy az ártani nem árt, de a kevés meg kevés? Ehh, szóval értitek... :)
Ha abból indulunk ki, hogy most Mini-t használok és ez 60 literig jó M1-ben, akkor enyhén "túladagolom" és semminek nincs baja tőle. Én a Nano-t választanám.
 
Mára elmondhatom, hogy nincs egyáltalán fonal algám, sem élő, sem haldokló (y) Elképesztő, csak 6 napja megy a kütyü!:D
 
Back
Oldal tetejére