• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ÚJDONSÁG Új ADA Solar RGB

viktorlantos

Alapító
Admin
Értem. A lámpatest az körülbelül az a fehér rész(talán plexi) ahol a ledek vannak jóformán, ugye jól gondolom? Ez lehet jelenleg a "legjobb" LED lámpa a piacon? :)
solar_rgb_5.jpg
Milyen szempontok szerint a legjobb?

• Ár/érték?
  • Ár
  • Építési minőség és alkatrészek?
  • Színhőmérséklet
  • Ideális leadott teljesítmény
  • Legokosabb?
:)

Mindig érdemes hozzátenni, hogy az ADA a mai napig az egyetlen olyan cég, akik olyan növényes akváriumokhoz terveznek termékeket, amiről a fórum is szól.
És nem csak papíron tervezgetnek. A világ legnagyobb növényes galériáját kezelik. Amit kitalálnak tapasztalatok alapján készül. Amit terveznek a gyakorlatban is működik és használják.

Jó példa erre a galéria legutolsó fotó sorozata. Több mint egy évtizedig mentek a HQI lámpáik. Most a 40 akvárium felett csak Solar RGB lóg. Az akváriumok többsége 120 és 180cm széles emiatt kb 120 lámpa megy nonstop. Olyat készítettek ami működik.

De pl nálunk a boltban is megoszlanak a vélemények kinek mi a favorit. Pl Atti nem szereti annyira. Nekem bejön. Egy rossz akvárium nem lesz tőle csodaszép, de ha odafigyelsz a zöldek és a vörösek és végre a halak is nagyon pengén néznek ki alatta.

Jah és a 130W ellenére hideg. Nullát nem fűti az akváriumot.

viktorlantos

Alapító
Admin
Ha esetleg valaki most tervez váltást, és szeretne egy kicsit jobb áron hozzájutni, dobjon rám egy üzit a következő 1-2 napban.
Most rendeljük a következő konténert és kedvezőbb áron tudjuk adni. Az ajánlat csak 1-2 napig érvényes, ha leadtuk a rendelést már csak a mostani listaáron lesz.

premierpark

Főkertész
View attachment 42418
Milyen szempontok szerint a legjobb?

• Ár/érték?
  • Ár
  • Építési minőség és alkatrészek?
  • Színhőmérséklet
  • Ideális leadott teljesítmény
  • Legokosabb?
:)

Mindig érdemes hozzátenni, hogy az ADA a mai napig az egyetlen olyan cég, akik olyan növényes akváriumokhoz terveznek termékeket, amiről a fórum is szól.
És nem csak papíron tervezgetnek. A világ legnagyobb növényes galériáját kezelik. Amit kitalálnak tapasztalatok alapján készül. Amit terveznek a gyakorlatban is működik és használják.

Jó példa erre a galéria legutolsó fotó sorozata. Több mint egy évtizedig mentek a HQI lámpáik. Most a 40 akvárium felett csak Solar RGB lóg. Az akváriumok többsége 120 és 180cm széles emiatt kb 120 lámpa megy nonstop. Olyat készítettek ami működik.

De pl nálunk a boltban is megoszlanak a vélemények kinek mi a favorit. Pl Atti nem szereti annyira. Nekem bejön. Egy rossz akvárium nem lesz tőle csodaszép, de ha odafigyelsz a zöldek és a vörösek és végre a halak is nagyon pengén néznek ki alatta.

Jah és a 130W ellenére hideg. Nullát nem fűti az akváriumot.
köszönöm szépen a kimerítő választ. minden világos :)

kuchi

Legenda
Ha esetleg valaki most tervez váltást, és szeretne egy kicsit jobb áron hozzájutni, dobjon rám egy üzit a következő 1-2 napban.
Most rendeljük a következő konténert és kedvezőbb áron tudjuk adni. Az ajánlat csak 1-2 napig érvényes, ha leadtuk a rendelést már csak a mostani listaáron lesz.
Én kérnék 2 db-ot.

kuchi

Legenda
Ma felkerültek a lámpák!Mit mondjak?K...a komoly!En Ati lámpával kezdtem(az sem volt gyenge),majd jött az Ada Solar(imádtam),de ez....Lehet,hogy majd veszek hozza azt a fényterelő lapot,amit párban adnak,egyet egyet előre!

kuchi

Legenda
Megjött az új Ada fényterelő az Rgb-khez!Hm..Mit mondjak,kicsit fura,belül üveg ami vissza veri a fényt,1 párat vettem és azt raktam fel a 2 lámpa elejére.Így mivel ez egy fém lap,kicsit megbillent a lámpa(igaz ök mind a 2 oldalra gondoltak),pozitívum,hogy nem világit a szemünkbe a lámpa ha a szobában ülünk(mivel a fiam 3 éves,ez is fontos tényező). Hogy több fénye van?Jó kérdés!Na ja nem ide tartozik de én nekem mar van Ialpc könyvem:p;).
26993646_1986706634678817_133917775098068115_n.jpg 26734057_1986706638012150_4463408914352298277_n.jpg

Attachments

viktorlantos

Alapító
Admin
Néztem facen és épp erre gondoltam, hogy nem billen az egész? És hogy mikor rendeled a következő terelőt a ferde lámpa és az ideg miatt :) Erre tessék :)

viktorlantos

Alapító
Admin
Ezt még a múlt héten lőttem csak most tudtam összevágni. Hunglish, ahogy az amerikai barátom mondaná, de azért a lényege látszódik :)

ADA Solar RGB kb 30-40cm-vel a víz felett - 130W

28194036369_2b9db34a82_h.jpgADA Solar RGB by Viktor Lantos, on Flickr

Aquasky G 601 - 30W

26101032698_d98351e151_h.jpgADA Aquasky G 601 by Viktor Lantos, on Flickr

Aquasky Moon 601 - 50W

26101027938_995d1bd59e_h.jpgADA Aquasky Moon 601 by Viktor Lantos, on Flickr

Twinstar Light 600S - 45W

39263159594_2854db1aa7_h.jpgTwinstar Light 600S by Viktor Lantos, on Flickr

Mind a 4 fotón ugyanaz az expo. Ezért érződik gyengébbnek a sima G. Sajna máskülönben a Solar RGB kiverte volna a biztit a fényerejével.

premierpark

Főkertész
GA-s srácok!

Nincsen véletlenül képetek ugyanarról az akváriumról, úgy hogy Fénycsöves ATI lámpával világítjátok meg illetve ADA Solar RGB-vel?
Érdekelne a különbség. Jelenleg ATI lámpám van, de annyira tetszik a Solar RGB által adott színvilág, hogy ha látnám élesben akkor lehet váltanék is.

köszönöm

viktorlantos

Alapító
Admin
GA-s srácok!

Nincsen véletlenül képetek ugyanarról az akváriumról, úgy hogy Fénycsöves ATI lámpával világítjátok meg illetve ADA Solar RGB-vel?
Érdekelne a különbség. Jelenleg ATI lámpám van, de annyira tetszik a Solar RGB által adott színvilág, hogy ha látnám élesben akkor lehet váltanék is.

köszönöm
Nincs sajnos. Ráadásul ez a tapasztalatok alapján nem úgy működik hogy cserélgeted a lámpákat és azonnal a legjobb képet látod.
A szemed gyorsan alkalmazkodik de a növényeknek kell 1-2 hét. Nem csak színvisszaadásól szól a dolog, de valahogy a növények alkalmazkodnak a megváltozott fényviszonyokhoz.

premierpark

Főkertész
Nincs sajnos. Ráadásul ez a tapasztalatok alapján nem úgy működik hogy cserélgeted a lámpákat és azonnal a legjobb képet látod.
A szemed gyorsan alkalmazkodik de a növényeknek kell 1-2 hét. Nem csak színvisszaadásól szól a dolog, de valahogy a növények alkalmazkodnak a megváltozott fényviszonyokhoz.
Értem :) köszönöm. Viktor te még mindig inkább a fénycsövet ajánlod? Boltban beszéltünk pár éve és akkor még inkább az ATI lámpákat ajánlottad. Fejlődött a LED annyit, hogy mondjuk a SOLAR RGB lenyomjon egy ATI lámpát?

köszi

Oldal tetejére