• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ÚJDONSÁG Új ADA Solar RGB

Értem :) köszönöm. Viktor te még mindig inkább a fénycsövet ajánlod? Boltban beszéltünk pár éve és akkor még inkább az ATI lámpákat ajánlottad. Fejlődött a LED annyit, hogy mondjuk a SOLAR RGB lenyomjon egy ATI lámpát?

köszi

RGB. De gyere el nézd meg. Most már lesz összehasonlítási alap. Nem vagyunk egyformák, a boltban is van akinek a fénycső színe jön be.
 
Nincsen véletlenül képetek ugyanarról az akváriumról, úgy hogy Fénycsöves ATI lámpával világítjátok meg illetve ADA Solar RGB-vel?
Szerintem Viktor csak félreértett (vagy én :)), vagy szimplán öregszik :p, ez az akvárium a törökbálinti üzletben még fénycsövessel ment, bár azóta már jócskán változott a növényzet is.

https://www.flickr.com/photos/viktorlantos/29899339608/

https://www.flickr.com/photos/viktorlantos/41383513522/

A linkek mögött, Viktor flickr oldalán találsz róla még egy rakat fotót mindkét lámpával.
 
Szerintem Viktor csak félreértett (vagy én :)), vagy szimplán öregszik :p, ez az akvárium a törökbálinti üzletben még fénycsövessel ment, bár azóta már jócskán változott a növényzet is.

https://www.flickr.com/photos/viktorlantos/29899339608/

https://www.flickr.com/photos/viktorlantos/41383513522/

A linkek mögött, Viktor flickr oldalán találsz róla még egy rakat fotót mindkét lámpával.

Igen ezt még nem felejtettem el. :) De nem ad valós képet a jelenlegi helyzetről. A T5 alatt még fiatalabb volt az egész, a háttér stb miatt talán más volt a színvisszaadás is.
Jó lenne megmutatni egymás utánban az aktuális állapotot és erre írtam, hogy ez per pill nem tud működni.

De ha nem gond, hogy egy más állapot látszik a két képen akkor lehet egy kiindulási alap.

Az akvárium mióta az új boltban van sokat változott. Szerintem T5 alatt is más lenne. De valószínűleg közelebb lenne a korábbi T5 hangulathoz akkor is. Max picit vörösebb lenne a vörös és öregebb a zöld.
 
Sziasztok!

Nemrégen voltam a GA-ban személyesen hosszú idő után és meg szeretném osztani a véleményemet a lámpával kapcsolatban.

Eddig még sajnos nem volt alkalmam élőben megtekinteni a lámpát, így a bolt látogatásakor az első dolgom az volt, hogy amint kapcsoltak a lámpák, mentem is és néztem, hogy mit mutat. @viktorlantos -al már korábban beszéltünk róla, hogy nagyon szép színeket hoz a lámpa és jobb választás lehet mint egy ATI.
Ezt meg kell erősítenem. Brutális színek, tényleg gyönyörű alatta minden. Az ATI lámpám még csak közelében sincsen Sylvania csövekkel ennek az fényerőnek és színkavalkádnak. Kérdés merült fel bennem, hogy egy ilyen lámpát maximum milyen széles akvárium fölé érdemes megvásárolni. A 60 cm széles akvárium fölé ~100liter lehet már túl sok fény lenne, viszont egy 90 cm fölé kicsi. Mit tapasztaltok ezzel kapcsolatban?
 
60-90cm-re 1 lámpa elég. 90cm felett lennének sötét területek a széleken.
Tehát akkor mondhatjuk, hogy váltás esetén is megfelelő a lámpa?
Váltás alatt azt értem, hogy valakinek mondjuk van egy 6030-as vagy 6040-es alapterületű akvárium. Ehhez megveszi a lámpát, majd később vált mondjuk 90*45-ös alapterületűre. Így "spórolni" is lehet, mert nem szükséges egy nagyobb akvárium esetén új lámpa vásárlása.
 
Tehát akkor mondhatjuk, hogy váltás esetén is megfelelő a lámpa?
Váltás alatt azt értem, hogy valakinek mondjuk van egy 6030-as vagy 6040-es alapterületű akvárium. Ehhez megveszi a lámpát, majd később vált mondjuk 90*45-ös alapterületűre. Így "spórolni" is lehet, mert nem szükséges egy nagyobb akvárium esetén új lámpa vásárlása.
Szerintem 90P - re határeset az egy lámpa. Danival kitakartuk az egyik lámpát egy 120P-n, a másik lámpát arrébb húztuk, mintha 90P fölött lenne. Azt nem mondom, hogy sötét, de lehetséges hogy bizonyos berendezések és növények esetén lehetne több is benne.
 
Szerintem 90P - re határeset az egy lámpa. Danival kitakartuk az egyik lámpát egy 120P-n, a másik lámpát arrébb húztuk, mintha 90P fölött lenne. Azt nem mondom, hogy sötét, de lehetséges hogy bizonyos berendezések és növények esetén lehetne több is benne.
Igen szerintem is a 90-es-re mar hatareset!
Mondjuk attol függ,hogy milyen a scape!
 
Abból gondolom, hogy elég, mert a régi 90-es solarokhoz képest nagyobb a világító felülete. kb 150%

De most kimentem megnézni. 85cm-re tökéletes lefedettséget ad. 85cm-től felfele érzed a fényerő csökkentés a széleken.
Én simán használnám erre a méretre.
 
Back
Oldal tetejére