• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ÚJDONSÁG Új ADA Solar RGB

Mivel a LED-ek ha nem is mennek tönkre egyik napról a másikra,akkor is csökken a fényük. Amennyiben még nem volt, akkor kellene most egy fénymérés, és év végén egy újabb ugyanazzal az eszközzel. Kíváncsi lennék a különbségre.
 
nekem egy diy ledszalagos van két éve megy észrevehető fény csökkenés nélkül de lehet ez csak a jó hűtés miatt van,de most készül az új 13500lumenes(vertex illumina)alapján,a gyárival megegyező ledekkel az ár töredékéből.mert egy kicsit durva hogy 160l fölé kettő kéne ebböl a csodábol ami 540000ft-ot jelent 30000-óra élettartam-al amit enyhén csücskösnek érzek, azért ezér a pénzért már dobhattak volna bele napfelkelte naplemente holdfény funkciót,ami valjuk be a mai világban nem egy nagy durranás kb 5000ft-bol kijön házilag.de bocsi nem akarom fikázni az ada fanok úgyis megveszik.
 
Nem gond, hogy nem tetszik meg DIY van, de meg van annak is a topicja. Ezt hagyjuk meg a Solarnak
 
Aquasky lámpáknál még nem volt LED hiba és a mai napig használunk olyan lámpát amit 4-5 éve hoztunk be. Szerintem egy 8 évet elmennek ezek. Talán picit többet. Ami a technológiát elnézve elég jó.
De utána valószínűleg más lámpa után kell nézni. Olyan fiatal a LED, hogy életciklus végét nem látni.

Lehet pár év múlva megjelennek cserélhető elemek. Egy drágább lámpánál ezt el tudom képzelni.
 
quasky lámpáknál még nem volt LED hiba és a mai napig használunk olyan lámpát amit 4-5 éve hoztunk be. Szerintem egy 8 évet elmennek ezek. Talán picit többet. Ami a technológiát elnézve elég jó.
De utána valószínűleg más lámpa után kell nézni. Olyan fiatal a LED, hogy életciklus végét nem látni.

A ledekre a gyártók 30.000~50.000 óra közötti élettartamot szoktak megadni.
Ez napi 8 óra használat mellett évi 2.920 óra. 8 év alatt ez 23.360 óra. Tehát még csak közelít a 30.000-hez. A ledeknél egyébként az élettartam végén a hagyományos izzókkal ellentétben nem kiégésről van szó, hanem a fényerő 75%-ra való csökkenéséről. Így nyugodtan lehet tovább használni, legfeljebb a 8-10 évvel fiatalabb lámpák lumen/watt arányban csúnyán bealázzák.
 
Back
Oldal tetejére