• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tropica system nano Co2 szett

vagy kicseréled a a tropicas csövet erős co2 csőre és közbe iktatsz a reduktor és a difi közé egy ilyen co2 elzáró csapot ADA SF-V Std. Ball Valve CO2 szelep Green Aqua
vagy bármi olyat amivel el tudod zárni a nyomást!!
Nem tudom biztosan, hogy bírja-e a tropica reduktora, de ez egy jó megoldás lenne, ha nem akarod automatizálni a rendszeredet mágnesszeleppel.
 
Ma hazafelé beugrottam a Liss márkaboltba, és felfigyeltem egy 95-ös akvárium patronhoz rendkívül hasonló, un. "DM" patronra, ami dobozszámra állt a boltban.

87 g a töltet benne, lehet kapni külső és belső menettel is.

Kemény 650 Ft-ba kerül egy töltet, a palack betétdíja pedig 1100 Ft. Az eladó hölgy azt mondta, többen viszik akváriumokhoz is.

Kérdés, hogy ennek a menete megegyezik-e a nanoszettek menetével? Van valakinek tapasztalata ilyen patronnal?
 
Általában esztergályos kell hozzá.Ő könnyegén gyárt hozzá alkatrészt.
Arra figyelni kell,hogy ennek nem direktbe megy a co2,mert nincs rajta főcsap.
Belsőszelepnek hívják azt hiszem.Tehát úgy kell erre alkatrészt gyártatni,hogy a szelepet is nyissa.
Valahol van a fórumon egy topik,most hirtelen nem tudom hol,majd valaki segít.
 
Ha patronosat használsz én csak folyamatos üzemre javasolnám. Szóval tényleg jó tippet kaptál. Sok idő mire belövöd és az állandóan ingadozó CO2 csak bajt okoz majd.
A boltban 24 órában pörgetjtük a kis patronos rendszereket pont emiatt.
Amelyik akiban így megy a rendszer ott este kihajtjátok valami módszerrel a felesleget? Vagy egy alacsonyabb szintre van belőve a mennyiség?
 
A boltban 24 órában pörgetjtük a kis patronos rendszereket pont emiatt.

Tudom, kicsit régi ez a téma, de mindig is érdekelt, hogy a boltban az Eheim nano-ban, ahol folyamatosan járattátok/járatjátok ez a kis Co2 szettet, meddig bírja egy 95 grammos palack? Milyen bubi számot használtok?
 
Tudom, kicsit régi ez a téma, de mindig is érdekelt, hogy a boltban az Eheim nano-ban, ahol folyamatosan járattátok/járatjátok ez a kis Co2 szettet, meddig bírja egy 95 grammos palack? Milyen bubi számot használtok?

Ez engem is érdekel!
 
A Tropica-s reduktorra lehet más fajta kis palackot is tenni, vagy csak simán a sajátját viseli el...? gondolok itt más akvarisztikai 95gr-os palackra...
 
Még Viktor írta hogy a hasonló kis patronos rendszereket egész nap működtetik a nano akikban.Szeretnék érdeklődni hogy milyen eredménnyel üzemelnek így ezek a Co2 szettek?Esetleg az akváriumokról vannak képek valahol feltöltve?Előre is köszi!
 
Még Viktor írta hogy a hasonló kis patronos rendszereket egész nap működtetik a nano akikban.Szeretnék érdeklődni hogy milyen eredménnyel üzemelnek így ezek a Co2 szettek?Esetleg az akváriumokról vannak képek valahol feltöltve?Előre is köszi!

16 literes Eheim nanoban van a boltban most már hónapok óta. Hogy mennyire működik azt ezen az akváriumon könnyű lemérni. Ha nem megy - mert kifogyott a patron és nem vettük észre pl - akkor az UG rohamos pusztulásnak indul. Megfordítva szépen éldegél az UG ezzel a CO2 adagolással ha figyelünk rá.


Green Aqua Showroom
by viktorlantos, on Flickr


Green Aqua Showroom
by viktorlantos, on Flickr
 
Amikor ezt a nanot látom, akkor mindig késztetést érzek arra, hogy elbontsam az ugyan ekkora Eheim nanomat, és így rendezzem be... :cry:
 
Sziasztok!

Egy pár napja sikerült vennem egy ilyen szettet. Olyan kérdésem van hogy valakinek sikerült már csapot vagy mágnes szelepet tenni rá? Vagy valami olcsóbb patron?
Esetleg valaki kísérletezett már ennek a palacknak az után töltésével? valami közdarab segítségével vagy hasonló?
 
Back
Oldal tetejére