• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első "mid-tech" nano

Horváth Márton

Főkertész
Sziasztok!
Sokat olvasgattam a fórumot, meg különböző honlapokat, úgy döntöttem belevágok! :D
Szóval barátnőm elutazik egy hónapra és mire hazajön,meglepetésnek szeretnék összerakni egy növényes garnélás nanot.
Eddig egy 50l-es inkább halas akváriumunk van (erősen fejlesztés alatt :D), szóval a növényes akvarisztikában nincs sok tapasztalatom, minden kritikát, tanácsot nagyon szívesen fogadok :)

Szóval a terv:
Akvárium
: 35x22x28 (szélességxmélységxmagasság) 21l
Világítás: 13w (sima foglalatos fénycső üveg szélére csavarozható lámpában)
Szűrés: Hydor crystal k10 duo belső szűrő megbuherálva biológiai töltettel
Co2: Tropica system 60g harangos co2 szett (tudom, hogy nem a legjobb, tervezek majd hozzá egy Tropica 90g-os mini nagynyomásút, de szűkös a keret... :p )
Dekor: under construction
Növények: Segítségeteket kérném a technika ismeretében!
Talaj: A növények és a technika függvényében a segítségeteket kérném! :D
Garnélák: Szintén a segítségetekre szorulok :p

Nagyon köszönöm előre is a tanácsokat, véleményeket! :)
(Még annyi, hogy a keret egyenlőre tényleg kevés, úgyhogy egyenlőre ebből szeretném kihozni a maximumot :) Talajt nyilván veszek, meg biotöltetet, stb, de külső szűrő, nagynyomású co2 most nem fér bele...
Most rendeltem az 50l-es helyére egy 100l-es optit 55w világítással, elment rá a spórolt lóvé :D)
 
Szia!
Nekem a belső szűrő gyengusnak tűnik. Van egy cikk, amin leírják pontosan mire kell figyelni szűrőválasztáskor.
21l/13w (0.6w/l) megvilágításnál még ne nyomd a külső CO2-t, az még gyenge fény ehhez. Ide elég az easycarbo. Viszont ha nyomod a co2-t, akkor mindenképp meg kell bikázni valami komolyabb szűréssel, meg mondjuk még egy olyan lámpával (+13w).
A fő tanács az az, hogy nincs középút. Vagy hightech, vagy lowtech.
Van sok cikk ezekről. Moha gyeppel és red-moor fára kötözött anubias nana-val összerakott kis nano jól tud mutatni garnéla talajjal és neocaridina garnélákkal ;)
 
Sziasztok!
Először is köszönöm a tanácsokat! :)
Eljött a megvalósítás ideje! :D
Szóval a paraméterek egyenlőre maradtak nagyjából, a szűrőt tervezem upgradeelni hamarosan.

Adatok:
Akvárium: 35x22x28, 21l, sima üveg, átlátszó ragasztás
Világítás: Wave 13W, xilong reflektoros armatúra
Szűrés: Hydor crystal k10 duo belső szűrő szivacccsal+ biológiai töltettel + Seachem Purigen; 170 l/h
Co2: Ista harangos co2 szett (Igazából lowtechre tervezem, de volt itthon elfekvőben, gondoltam ártani nem ártok vele :) )
Dekor: Red moor gyökér
Talaj: Denerle Nutri Basis 6in1, Denerle scaper's soil, kavics
Növények: Taxiphyllum barbieri, Staurogyne Repens, Hottonia palustris (Majd még szeretnék bele növényt, nem lett elég). Igyekeztem lowtech növényeket választani, remélem jó lesz így az összeállítás :)

Szerintem a szűrés a leggyengébb láncszem. Bár megtámogattam indulásnak Easystart-al, és a talaj is aktív, remélem elég lesz, ha nem, kap egy erősebb szűrőt (akasztós esetleg).
Maj garnélákat szeretnék bele

Sajnos a készítésről nem csináltam sok fotót, és a víz sem tisztult még le teljesen, de azért pár kép:
IMG_0424.JPG
IMG_0425.JPG
DSC_0707.JPG
DSC_0702.JPG


És ilyen most az "akváriumos sarok" :) Bocsi a káoszért, vizsgaidőszak van... :D
DSC_0710.JPG

És a végére :) Bármilyen ötletet/kritikát/észrevételt szívesen veszek!
 
Dokumentálom majd az előkészületektől :)
A lyukacsos kő jópofa, bár a nanoba most egységes köveket szeretnék, vmi iwagumi szerű berendezést.
Ha tetszik, szívesen odaadom :D
 
Hát ha már nem szeretnéd beépíteni a későbbiekben akkor köszönöm, elfogadom :D Persze nem pacsira, vagy megvenném vagy csoki/sör/növény/hal ellenszolgáltatás fejében :)
Most sajnos sík és kopasz, ellenben jó keszekusza még az akváriumom, de nagyon feldobná :)
 
Back
Oldal tetejére