• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tropica system nano Co2 szett

Sziasztok!

Egy ideje nem használtam ezt a kis szettet, de most megint elővettem. Betekertem a palackot a reduktorba és a biztonsági szelep elengedte az összes co2-t.
Mit lehet csinálni egy ilyen reduktorral? Tudja ezt valaki itthon javítani?
 
Biztos vagyok benne, hogy más nem követ el ilyen amatőr hibát mint én, de azért megosztom veletek, hogy ha nem teszed be a kis gumi tömítést a reduktorba, akkor elszáll az összes CO2-d. Bár látványos, ahogy a reduktor és palack is jéggé fagy a hirtelen kiáramló gáztól, de nem ér meg 5000 Ft-ot ;)
 
Ezt hogy csináltad? :) Megijedtél?
Egy palack gázt kiengedni még csupasz szeleppel sem egy másodperc. Ráadásul amikor elkezded nyitni a csapot, már érződik hogy ereszt, simán van idő elzárni, nem lehet számottevő gázvesztés sem.

Szerk: bocs, csak később kapcsoltam hogy nano palackról van szó és nem többkilós nagynyomásúról....
 
Utoljára módosított:
Ne kövezzetek meg, de próbálta már valaki 12g-os patronnal (adapterrel)? A nyomás elvileg ugyan akkora a két patronban, csak a töltés kevesebb 8-al.
08E7941D-7529-4A73-8DD1-A246B807952E.jpeg

Csak azért kérdezem, mert pl. a konyha pulton egy kis pico akváriumhoz még a 95g-os patron is órmótlan, és tulajdonképpen ha nem akarsz kifejezetten igényes növényeket, csak úgy 3-5 bubi/percre állítod akár relatíve egész sokáig is kitarthat. A patron meg csak 160 Ft (8x160=1280).
 
Ez a Tropica-s reduktor ez igazi reduktor, vagy csak egy átfolyás szabályzó?
Mágnes szelepet szeretnék mögé tenni. Az interneten mindenféle információ van és még annak az ellenkezője is.
Ha ez egy rendes reduktor, akkor mehetne mögé mágnes szelep.
 
Valami hasonló komplett CO2 rendszert rendeltem én is, de az az ISTA márkanevet viselte. Gyárilag rajta volt a német mágnesszelep. Mikor az eladónál rákérdeztem arra, hogy más, például 500 g-os, illetve tölthető palackokkal használható-e (a megfelelő adapterrel), azt mondta, hogy jobb, ha áttérek más rendszerre. Szerinte amikor a palack kiüresedik, a legvégén egyből kiengedi a palackban maradt CO2-t. Hogy ez mennyiben igaz, nem tudom. Vélhetően használható a szerkezet. A kereskedő honlapján controller néven szerepel.
Én végül egy Oxyturbo reduktor mellett döntöttem, ahogy itt is többen tanácsolták.
 
Utoljára módosított:
Ez a Tropica-s reduktor ez igazi reduktor, vagy csak egy átfolyás szabályzó?
Mágnes szelepet szeretnék mögé tenni. Az interneten mindenféle információ van és még annak az ellenkezője is.
Ha ez egy rendes reduktor, akkor mehetne mögé mágnes szelep.
Úgy tudom folyamatos használatra tervezték, a tűszelep a sarkalatos pont, viszont többen már próbálkoztak vele, nem tudom hosszútávon mennyire vált be.
 

Attachments

  • mágnesszelep 2.jpg
    mágnesszelep 2.jpg
    91.7 KB · Megtekintések: 19
  • mágnesszelep.jpg
    mágnesszelep.jpg
    162.3 KB · Megtekintések: 20
Úgy tudom folyamatos használatra tervezték, a tűszelep a sarkalatos pont, viszont többen már próbálkoztak vele, nem tudom hosszútávon mennyire vált be.
Részemről az volt a kérdés, hogy ez egy rendes reduktor-e vagy sem. Ugyanis a GA-ban is azt mondta az egyik eladó, hogy ez csak egy sima átfolyás szabályzó.
Kicsit utána néztem, megkérdeztem itt a fórumon is egy-két szakit, és nagy valószínűséggel állíthatjuk, hogy ez egy nyomáscsökkentő szelep.
Mint ilyen nem látom okát, miért nem működne mágnes szeleppel együtt hosszú távon.

Akkor most már csak azt mondjátok meg, hol tudok egy olyan közdarabot venni mint ami az alábbi képen a mágnes szelep és a reduktor között van?

A képen nem látszik, de a palack mögött van egy tűszelep.

IMG_20210201_150631__01.jpg
 
Sziasztok! Beszerztem én is egy ilyen szettet. A palackot mennyire nehéz rá tekerni? Mert én sehogy se tudom úgy meghúzni hogy a tüske átlyukassza a száját vagy van valami trükkje?
 
Sziasztok! Beszerztem én is egy ilyen szettet. A palackot mennyire nehéz rá tekerni? Mert én sehogy se tudom úgy meghúzni hogy a tüske átlyukassza a száját vagy van valami trükkje?
Elvileg nem nehéz. Ha már nem tudod tovább tekerni és mégsem mutat semmit a nyomásmérő, akkor nem tudom mi lehet a gond. Az elején amíg nem éri el a tüskét,érdemes ovatosan tekerni, utána gyorsan és erőteljesen. Egy teli palacknál kb. 1300 plusz-minusz 50 psi-t mutat. Ezután csak be kell hangolnod a bubiszámot. :)
 
Elvileg nem nehéz. Ha már nem tudod tovább tekerni és mégsem mutat semmit a nyomásmérő, akkor nem tudom mi lehet a gond. Az elején amíg nem éri el a tüskét,érdemes ovatosan tekerni, utána gyorsan és erőteljesen. Egy teli palacknál kb. 1300 plusz-minusz 50 psi-t mutat. Ezután csak be kell hangolnod a bubiszámot. :)
Köszi sajnos csak a tüske nyoma látszik a tetején.
 
Back
Oldal tetejére