• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kocka nano terv

Tegzes

Kertész tanonc
Sziasztok!

Elég régen voltam a fórumon aktív, mostanában nem nagyon foglalkoztam a vízivilággal... De most úgy döntöttem megint belevágok. Ezek még csak tervek és a segítségeteket szeretném kérni pár dologban, remélem adtok tanácsokat és kritikákat. :)

Na, szóval a terveim:

akvárium: Dennerle Nano Cube 30×30×35
VAGY
Green Aqua-s 30×30×30-as üveg

Szűrő: Eheim 2213 Eheim Classic 250 biológiai töltettel

Világitás: hát itt el vagyok akadva... 3 termék is szóba jöhetne szerintem, de remélem Ti majd segítetek ebben a kérdésben. ;) (a 3 amire gondoltam az a Wave Cosmos 20W-os lámpa, az Up Aqua Pro Led Et 30 lámpája vagy az Aquatic Nature Solar Duo Boy 26W-osa...

CO2: na itt a másik amiben tanácstalan vagyok... A GA webshopjában láttam egy terméket, ami engem nagyon érdekel és ebben is kérnék segítséget, hátha valakinek van valami tapasztalata vele. Ez a Söchting Carbonator lenne... Nem tudom mennyire lenne hatékony de talán egy próbát megér...

Táptalaj: Tropica Substrate 1l

Általános talaj: valamelyik ADA Aqua Soil-ra gondoltam, nem tudom melyik illene jobban a Seiryu kőhöz... Hajlok az Africana felé.

Dekor: mint már feljebb írtam, Seiryu kő lenne... Szívesen kipróbálnám az Iwagumi stílust. :D

Egyéb: Azon is gondolkoztam, hogy beszereznék egy Twinstar 2 M3 készüléket. Valaki próbálta már? Nagyon jó véleményeket olvastam róla, ezért is lennék rá kíváncsi.

Növények: Ezen is már filóztam, de nem sokra jutottam. Amit mindenképp szeretnék az Pogostemon Helferi. Nagyon tetszett már régebben is, és élőben is szívesen nézegetném :D Bár nem tudom hogy mennyire lenne életképes ilyen körülméynek között... :/ Még Parvula Minire gondoltam, Sagittaria Subulata, esetleg Blyxa Japonica, Echinodorus Tenellus, Ceratophyllum Demersum Foxtail, Echinodorus Aquartica, Echinodorus Quadricostatus, Ranunculus Inundatus... +/- még nézelődöm. :)

Remélem leírtam mindent amit szerettem volna Veletek megosztani és azt is remélem hogy segítetek majd tanácsokkal, kritikákkal és az ebben a kis előzetesben (remélem hogy lesz folytatása :D) olyan sokszor irt "nem tudom" és annak különböző szinonimái eltűnnek majd. Előre is köszi, ha benéztél és elolvastad! :)
 
Üdv újra itt a fórumon. A szűrő rendben van egy ekkora tankhoz. A világításnál törekedj a watt/liter vagy lumen/ literre keresni a világítást de el kell döntened lesz co2 vagy nem. Ha már ennyit költenél egy ilyen Söchting Carbonatorra akkor inkább próbálkozz egy citrom savas rendszerrel az bevált több akvakertésznél is itt a fórumon. A többi szerintem rendben lesz csak vágj bele hajrá.:) Ja és mi lett a régi akváriummal?
 
Köszönöm! Gondoltam arra is, hogy ki kéne próbálni, lehet hogy beválna... Szóval Szerinted nem érné meg az a Söchting Carbonator? A régi akva megvan, bár szegényke az utóbbi időben eléggé el lett hanyagolva... Nem most éli a fénykorát az tuti... :/ (Nem minhta nagyon lett volna neki :/) Azért szeretnék egy új akvát indítani, mert hátha ha egy szinttel feljebb lépek több sikerem lenne... Olvasgatva a fórumot, csak ámulok és bámulok hogy milyen szép tankokat látok... Remélem egyszer nekem is sikerül valami olyasmit összehozni... Ehhez szeretnék segítséget kérni :)
 
Szerintem minden képen a citrom savas. Az a Söchting Carbonator nem különb mint ha carbo szerintem. A segítséget itt biztos megkapod.(y)
 
Köszönöm szépen! Tudom, azért is fordultam Hozzátok... ;) Növények terén ha a citromsavas rendszert hasznalnám jól éreznék magukat a fent felsorolt növények?:rolleyes:
 
Back
Oldal tetejére