• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tropica system nano Co2 szett

2 -2,5 között emlékeim szerint. mikor betekerem a patront akkor kb 4 baron áll, mihelyst elsőre nyit a szelep lentebb megy és utána záráskor is 2-2,5 között van.
 
Sziasztok!

Aki használja ezt, vagy más 95g-os rendszert: a palackban levő nyomásra mennyit mutat a manométeretek használat közben, és kikapcsolt állapotban (egy kb. teli palacknál)?

Köszi!
Nálam kb 800-900 Psi volt az elején, kicsit több mint 1 hónap után, napi 8 óra 3bubi/mp-nél most 500Psi
 
Sziasztok! Egy ilyen kis patron meddig tart egy 54 literes akinál? Gondolkozok egy ilyenen, de drágának találom a cserepalackokat. Drágább egy fél kilós, tölthető rendszer, de lehet, hogy behozza az árát.

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9001-ről
 
nekem a 95 grammos kitartott kb 2,5 hónapig az 54 literesben. 2 bubi/sec és 15-20 óra között ment.
 
Na, akkor már meg is építetted? :)
Igen, már lassan egy hete ketyeg a rendszer:) Viszont úgy látom kezdi felütni a fejét valami pókháló-szerű alga (szerintem nem fonál)(n) . Nem tudom a CO2-nek, a vízlágyításnak, vagy az aljzatporszívózásomnak köszönhető-e...
 
Igen, már lassan egy hete ketyeg a rendszer:) Viszont úgy látom kezdi felütni a fejét valami pókháló-szerű alga (szerintem nem fonál)(n) . Nem tudom a CO2-nek, a vízlágyításnak, vagy az aljzatporszívózásomnak köszönhető-e...
Sikerült időközben megbirkóznod az algával? Csak azért kérdezem, mert sajnos én jelenleg ugyanezzel küzdök, nem sokkal a CO2 beindítása után.
 
Sikerült időközben megbirkóznod az algával? Csak azért kérdezem, mert sajnos én jelenleg ugyanezzel küzdök, nem sokkal a CO2 beindítása után.
Megküzdésnek nem nevezném... kb egy nap alatt eltűnt magától és azóta sem jött elő:)
 
Sziasztok!

Tegnap a GA-ban járva megnéztem ismét közelebbről ezt a kis rendszert. Azt hiszem az egyik 24 literes Eheimnél láttam (a halas tárolók mellett), hogy milyen szépen porlaszt a kevésbé mutatós difije. Nagyon finom buborékokat eregetett, nagyon szép egyenletesen, teljes felületén. Lehet bűn ilyet mondani, de ránézésre simán verte még az ADA difiket is :whistle: (igaz azok nem frissen tisztítottak voltak és sokkal szebbek).
 
Sziasztok!

Tegnap a GA-ban járva megnéztem ismét közelebbről ezt a kis rendszert. Azt hiszem az egyik 24 literes Eheimnél láttam (a halas tárolók mellett), hogy milyen szépen porlaszt a kevésbé mutatós difije. Nagyon finom buborékokat eregetett, nagyon szép egyenletesen, teljes felületén. Lehet bűn ilyet mondani, de ránézésre simán verte még az ADA difiket is :whistle: (igaz azok nem frissen tisztítottak voltak és sokkal szebbek).

Legközelebb nem leszünk trehányok is letakarítjuk a többi difit is hogy össze lehessen hasonlítani. De tényleg szépen porlaszt. (y)
 
Sziasztok!
Ennél a szettnél Water Plant CO2 System 0.5L - lehet tölteni a palackot vagy újat kell venni hozzá? Egy 20 literes akváriumhoz mennyi ideig lenne elég? Megéri szerintetek?
Köszönöm
 
Legközelebb nem leszünk trehányok is letakarítjuk a többi difit is hogy össze lehessen hasonlítani. De tényleg szépen porlaszt. (y)
Nem a többi difi állapotán volt a hangsúly:) Egyébként sem szeretnék általánosítani, csak az egyik ADA-sal hasonlítottam össze(y)
 
Sziasztok!
Ennél a szettnél Water Plant CO2 System 0.5L - lehet tölteni a palackot vagy újat kell venni hozzá? Egy 20 literes akváriumhoz mennyi ideig lenne elég? Megéri szerintetek?
Köszönöm
Nekem a külső szelepes palack miatt úgy tűnik tölthető. Nálam 30 literben a 95grammos megy már több mint 2 hónapja.
 
Ezekhez a gyári kispalackos rendszerekhez (nem feltétlen csak a tropica-sra gondolok) nem lehet mágnesszelepet rakni utólag?
 
Ezekhez a gyári kispalackos rendszerekhez (nem feltétlen csak a tropica-sra gondolok) nem lehet mágnesszelepet rakni utólag?

Elképzelhető, hogy lehet, de a reduktorok nem erre vannak felkészítve. Lehet a biztonsági szelepen elengednék a gázt a növekvő nyomás miatt.
 
Ezekhez a gyári kispalackos rendszerekhez (nem feltétlen csak a tropica-sra gondolok) nem lehet mágnesszelepet rakni utólag?

Ha ilyen kispalackos rendszerben gondolkozol, sokkal egyszerűbb ha nem egybe veszed, hanem veszel külön egy kispalackot és külön egy reduktort egybeépítve mágnesszeleppel. Lehet kapni olyan mágnesszeleppel egybeépített reduktort, ami jó kispalackos, nagypatronos és rendes palackos rendszerhez is. Azt hiszem a GA-ban is van.
 
Ha ilyen kispalackos rendszerben gondolkozol, sokkal egyszerűbb ha nem egybe veszed, hanem veszel külön egy kispalackot és külön egy reduktort egybeépítve mágnesszeleppel. Lehet kapni olyan mágnesszeleppel egybeépített reduktort, ami jó kispalackos, nagypatronos és rendes palackos rendszerhez is. Azt hiszem a GA-ban is van.
Szilvi!
Ezt fejtsd ki konkret tipusra sztem, hogy vilagos legyen!
En most agyalok egy ilyesmi beruhazason, de induloba lehet eleg koltseg lenne egy kispalack is es aztan aprankent a 2kg-os is beleferne majd? Vagy hulyeseg?
Thx!
 
Back
Oldal tetejére