• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tropica system nano Co2 szett

Sokak által vitatott kérdés ,hogy lehet e rá rakni mágnesszelepet?! Ahogy látom George megoldotta :)

8613110053_0eb6c39211_z.jpg
 
Drágább a mágnesszelep mint maga a rendszer... :D De azért aranyos. A diffije viszont díjnyertes, azóta is ezt használom. A kerámia teljes felületén iszonyú apró bubikat tol. 5/5 (y)
 
Annak idején én is nézegettem ezeket nano CO2 szetteket, de engem zavart, hogy a patront kiürülés után el kell dobni. Ez környezetvédelmi és újrahasznosítási szempontból annyira nem jó. Gondolom alumíniumból van a patron és össze lehetne gyűjteni / le lehetne egyben adni a MÉH-ben, de ez macerás. Ehelyett inkább egy visszaváltható palackos megoldást kreáltam.
 
Gondolom, hogy megoldható a dolog egy közdarabbal, amivel rámegy a sodastreames palack, vagy a liss nagypatron. ;)
 
Gondolom, hogy megoldható a dolog egy közdarabbal, amivel rámegy a sodastreames palack, vagy a liss nagypatron. ;)

Igen, csak akkor felmerül a kérdés (legalábbis bennem felmerült), hogy minek vegyek 25 ezer forintért egy Tropica szettet, amin nincs egy normális reduktor és mágnesszelep. Helyette veszek egy rendes reduktort és mágnesszelepet, azt tekerem a SodaXX patronra egy közdarabbal és nincs semmi probléma. Árban ugyanott vagyok és ott a lehetőség a rendes reduktorral, hogy bármikor szabvány nagy (2-5-10 kg-os) palackra váltsak igény szerint. Én emellett döntöttem.
 
Igen, csak akkor felmerül a kérdés (legalábbis bennem felmerült), hogy minek vegyek 25 ezer forintért egy Tropica szettet, amin nincs egy normális reduktor és mágnesszelep. Helyette veszek egy rendes reduktort és mágnesszelepet, azt tekerem a SodaXX patronra egy közdarabbal és nincs semmi probléma. Árban ugyanott vagyok és ott a lehetőség a rendes reduktorral, hogy bármikor szabvány nagy (2-5-10 kg-os) palackra váltsak igény szerint. Én emellett döntöttem.
Jómagam is ezt az utat tervezem, amint lesz rá keret. :)
 
Kezdőként pár hete üzemeltem be egy ilyen tropica rendszert egy 24 literes nanóban. A szabályozócsavaron csináltam egy jelölést és az alapján állítom be a buborékszámot. Én az igénytelen növényeknek javasolt 3 buborék/perc értékre állítottam be. A porlasztó szépen dolgozik, főleg kisebb buborékszámoknál nagyon finoman porlaszt. A visszafolyásgátló viszont nem tökéletes. Éjjel, amikor nincs adagolás és el van zárva a szelep, visszaengedi a vizet. Egy éjszaka alatt 10-15 centit megy vissza a vízoszlop a csőben, de ha több napra van leállítva, akkor akár az akvárium peremén is átkúszik. A reduktorig remélhetőleg nem jut el, van előtte egy hurok. Reggel a diffúzort kicsit nehezebben nyomja át, mert a vizet ki kell belőle préselni, utána már a jelölés alapján többé-kevésbé be lehet állítani a megfelelő értéket. Remélem a rendszer nem ereszt valahol és azért csinálja ezt a visszafolyást, vagy esetleg átdiffundál a gáz a csövön. Újraindításnál úgy tűnik, mintha semmi nyomás nem lenne a csőben. Az anyaga vastagabb a hagyományos levegőztetőcsöveknél, viszont puha, nem olyan mint a GA-s CO2 csövek.
 
A visszafolyásgátló viszont nem tökéletes. Éjjel, amikor nincs adagolás és el van zárva a szelep, visszaengedi a vizet. Egy éjszaka alatt 10-15 centit megy vissza a vízoszlop a csőben, de ha több napra van leállítva, akkor akár az akvárium peremén is átkúszik. A reduktorig remélhetőleg nem jut el, van előtte egy hurok.

A visszafolyásgátló lényege, hogy rajta ne menjen át a víz. Valamennyi víz vissza fog folyni. Nekem két ADA visszafolyásgátlóm van, nekem is visszafolyik valamennyi. De a visszafolyásgátló nem engedi át a vizet. És ez a lényeg. Nekem van egy a buborékszámláló alatt, egy meg a reduktor előtt. Biztos ami biztos.
 
Ha jól értem te arra gondolsz, amikor a diffúzoron keresztül megy vissza valamennyi víz a csőben, de a visszafolyásgátló megfogja. Ehhez a tropicához viszont olyan diffúzor van, ami 3 az egyben, tehát porlasztó, számláló és visszafolyásgátló. És a visszafolyásgátló ellenére is megy vissza a csőben a víz. A lakást viszont nem tudja eláztatni, hiszen a cső másik vége rögzítve van a reduktorra. Mondjuk értem én, hogy ez csak egy műanyag eszköz, nem a legdrágább, tehát nem lehet tőle olyan sokat várni. Meg itt a nagyok azt tanácsolták, hogy ez mehet folyamatosan éjjel-nappal és akkor nincs ilyen probléma és a beállítással sem kell vesződni. De nem is ez a zavaró, hanem az normális jelenség, hogy a csőben a nyomás leesik, ha el van zárva a reduktor?
 
Ha jól értem te arra gondolsz, amikor a diffúzoron keresztül megy vissza valamennyi víz a csőben, de a visszafolyásgátló megfogja. Ehhez a tropicához viszont olyan diffúzor van, ami 3 az egyben, tehát porlasztó, számláló és visszafolyásgátló. És a visszafolyásgátló ellenére is megy vissza a csőben a víz. A lakást viszont nem tudja eláztatni, hiszen a cső másik vége rögzítve van a reduktorra. Mondjuk értem én, hogy ez csak egy műanyag eszköz, nem a legdrágább, tehát nem lehet tőle olyan sokat várni. Meg itt a nagyok azt tanácsolták, hogy ez mehet folyamatosan éjjel-nappal és akkor nincs ilyen probléma és a beállítással sem kell vesződni.

Ja értem. Egy plusz visszafolyásgátlót azért beletennék valahova a rendszerben :)

De nem is ez a zavaró, hanem az normális jelenség, hogy a csőben a nyomás leesik, ha el van zárva a reduktor?

Nekem is leesik, ezért tud visszafolyni a víz. Nekem amikor elindul délelőtt a CO2 (nyit a mágnesszelep), kell kb. 5-10 perc, hogy felépüljön akkora nyomás a csőben, hogy legyőzze a diffúzor ellenállását és elkezdődjön a beoldás. Gondolom ez az idő függ a CO2 cső hosszától stb.
 
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Összeállítottam a szettet a videó alapján. Amint összetekertem a palackot a reduktorral a nyomásjelző felugrott 1000 psi-re. Ennek ellenére nem megy a diffúzorba gáz. Mi lehet a gond?
 
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Összeállítottam a szettet a videó alapján. Amint összetekertem a palackot a reduktorral a nyomásjelző felugrott 1000 psi-re. Ennek ellenére nem megy a diffúzorba gáz. Mi lehet a gond?
A tűszelepen állítottál? Esetleg mozgasd meg egy kicsit jobban, nyiss rajta nagyobbat hátha emiatt nem indul, vagy csak lassabban indul a gáz.
Tettél a rendszerbe plusz visszafolyásgátlót? Ha igen lehet, hogy fordítva szerelted be és pont a gáz útját zárja el. Érdemes a difiben lévőt is ellenőrizni.
 
A tűszelepen állítottál? Esetleg mozgasd meg egy kicsit jobban, nyiss rajta nagyobbat hátha emiatt nem indul, vagy csak lassabban indul a gáz.
Tettél a rendszerbe plusz visszafolyásgátlót? Ha igen lehet, hogy fordítva szerelted be és pont a gáz útját zárja el. Érdemes a difiben lévőt is ellenőrizni.

Köszi Andris, a nagyobb gázfröccsre reagált! ;)
Ha éjjel-nappal megy, akkor is tartsam a 3 bubi/sec-et, vagy abban az esetben csökkentsem az a adagot?
 
Köszi Andris, a nagyobb gázfröccsre reagált! ;)
Ha éjjel-nappal megy, akkor is tartsam a 3 bubi/sec-et, vagy abban az esetben csökkentsem az a adagot?
Nekem is ilyen van, de én éjszakára elzárom. Nekem nappal 3 buborék/perc sebességgel megy, ami nem sok, de több a semminél. :) Itt korábban írták a GA-s csapatból, hogy náluk 12 bubi/perc értékkel ment éjjel nappal az Eheim nanókban.
 
Back
Oldal tetejére