• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60P Relax & Slow

Szerintem a kezdés mindenképpen sokkal egyszerűbb EL tápozással.
És is azzal kezdtem, azután áltam át ADA ra. Ha az elfogy tesztelem én is, ezt a APT1 et.
Persze az átállás alga nélkül történt.
 
Hát nem tudom... Én Amasonia alá nem raktam volna Denerle táptalajt. Főleg, hogy mindkettő savasít + co2 akkor a pH-d nagyon alacsony lehet. A bacik szerintem lúgos vízben jobban szaporodnak. A növények az első időben a tartalékukból növekszenek, gyökeret eresztenek. Csak ezután tápoz(unk)om. Ha a Denerle tele van tápanyaggal és az Amazonia kapszulákat is beraktad + 2hr, szerintem már túl van adagolva. Mély pirosod meg akkor lesz ha alacsony a nitrát szinted.
Nincsen rendes PH csepp tesztem - most rendelek - egy neptun tesztem volt, azzal nap végére 6 alatt van a PH- inkább 5.5 de nehéz leolvasni a színt. Vegyem vissza a CO2-t? Illetve csak GH plusszal sózok vissza szerintem az is baj lehet, hogy szinte 0 a KH a vízben. Vegyek inkább GH/KH+-t?

Ha jól tudom, akkor a 6alatti PH nem rögtön tragédia és a PH változás is oké mert a természetben is változik napi szinten a PH. Viszont a 2 talaj és a CO2 KH nélkül lehet túlságosan elmozdítja a PH-t vízcserekor. A csapvíz kb 7-es PH ahogy a képeken látjátok. De mivel nem csapvízzel cserélek hanem RO vízzel ezért rámértem arra is, itt már inább azt látom, hogy alacsonyabb az RO víz PH-ja mint az akváriumé. Visszasózás után gondolom ez emelkedik valamennyit, de érdekes.

Csatolva az akvárium PH, Csapvíz PH és RO PH. Ti mit csinálnátok? Nincsen KH-t emelő kő az akváriumban, vegyek GH/KH pluszt? Esetleg egy kis szódabikarbóna? Kicsit aggasztó azért az estére 5.5es körüli PH. Azon is gondolkozom, hogy nem csinálok semmit amíg nincs jobb PH tesztem, de ott sem tudom, hogy melyiket érdemes venni?

Köszi hogy elolvastad!
 

Attachments

  • Akvárium PH.jpg
    Akvárium PH.jpg
    133.7 KB · Megtekintések: 55
  • RO víz PH.jpg
    RO víz PH.jpg
    308.8 KB · Megtekintések: 22
  • Csapvíz PH.jpg
    Csapvíz PH.jpg
    292.5 KB · Megtekintések: 66
Nincsen rendes PH csepp tesztem - most rendelek - egy neptun tesztem volt, azzal nap végére 6 alatt van a PH- inkább 5.5 de nehéz leolvasni a színt. Vegyem vissza a CO2-t? Illetve csak GH plusszal sózok vissza szerintem az is baj lehet, hogy szinte 0 a KH a vízben. Vegyek inkább GH/KH+-t?

Ha jól tudom, akkor a 6alatti PH nem rögtön tragédia és a PH változás is oké mert a természetben is változik napi szinten a PH. Viszont a 2 talaj és a CO2 KH nélkül lehet túlságosan elmozdítja a PH-t vízcserekor. A csapvíz kb 7-es PH ahogy a képeken látjátok. De mivel nem csapvízzel cserélek hanem RO vízzel ezért rámértem arra is, itt már inább azt látom, hogy alacsonyabb az RO víz PH-ja mint az akváriumé. Visszasózás után gondolom ez emelkedik valamennyit, de érdekes.

Csatolva az akvárium PH, Csapvíz PH és RO PH. Ti mit csinálnátok? Nincsen KH-t emelő kő az akváriumban, vegyek GH/KH pluszt? Esetleg egy kis szódabikarbóna? Kicsit aggasztó azért az estére 5.5es körüli PH. Azon is gondolkozom, hogy nem csinálok semmit amíg nincs jobb PH tesztem, de ott sem tudom, hogy melyiket érdemes venni?

Köszi hogy elolvastad!
Én 1bps-el indítottam az akvát úgy ment 4hétig, hogy a bacikat gyarapítsam 6.8 - 7 pH val. 5.5pH iszonyat kevés abból baci nem lesz.
Táptalajra elég a Gh+ de ha nagyon semmi változás egyszer-kétszer dobhatsz gh/kh+t.
 
Ha jól tudom, akkor a 6alatti PH nem rögtön tragédia és a PH változás is oké mert a természetben is változik napi szinten a PH. Viszont a 2 talaj és a CO2 KH nélkül lehet túlságosan elmozdítja a PH-t vízcserekor.

Kár paráznod. Ahogy a napló elején kiderült, van egy recept a fejedben. Kb. mindent úgy csinálsz, ahogy "régen". Indulj ki inkább ebből. Korábban aggódtál a pH miatt? Gondolom nem.

Egyébként, ha instabil lenne a vized, mondjuk a 0 KH miatt, akkor nagy valószínűséggel ködös lenne az akva. Amíg nem ködös, addig nagy gáz nincsen és nem is érdemes úgy csinálni, mintha nagy lenne a baj. Régebben, értem ezalatt, hogy 5 évvel ezelőtt ennyire nem méregettünk mindent. Tisztában voltunk vele, hogy egy akva indítása lehet néha könnyebb és nehezebb is. Hiába csináltunk valamit ugyanúgy, vagy másoltuk más akava indítását, akkor sem indult két akva egyformán. Lesznek növények, amik hisztiznek, lesznek dekorok/talaj/szűranyagok/tápok és ezek különböző kombinációi, amik jobban bezavarják a vizet, de együtt tudtunk vele élni. És lehet, hogy még egy kicsit türelmesebbek is voltunk. Nem akartunk azonnal, hogy minden tökéletes legyen. Szembenéztünk a kihívásokkal és nem kémiaszakkört csináltunk az akvarizálásból :)
 
Én 1bps-el indítottam az akvát úgy ment 4hétig, hogy a bacikat gyarapítsam 6.8 - 7 pH val. 5.5pH iszonyat kevés abból baci nem lesz.
Táptalajra elég a Gh+ de ha nagyon semmi változás egyszer-kétszer dobhatsz gh/kh+t.
Nem akarnék bele vau-vau, de a Kh az fontos a ph-hoz. Anélkül nagyon lesavasodik az akva, nagy lesz a napi Ph ingás. A táptalajból nem lesz plusz Kh, kő meg nincs benne olyan, ami rendezné. Gh-kh+ sót javasolnék a vízcserékhez. 🙂
 
Kár paráznod. Ahogy a napló elején kiderült, van egy recept a fejedben. Kb. mindent úgy csinálsz, ahogy "régen". Indulj ki inkább ebből. Korábban aggódtál a pH miatt? Gondolom nem.

Egyébként, ha instabil lenne a vized, mondjuk a 0 KH miatt, akkor nagy valószínűséggel ködös lenne az akva. Amíg nem ködös, addig nagy gáz nincsen és nem is érdemes úgy csinálni, mintha nagy lenne a baj. Régebben, értem ezalatt, hogy 5 évvel ezelőtt ennyire nem méregettünk mindent. Tisztában voltunk vele, hogy egy akva indítása lehet néha könnyebb és nehezebb is. Hiába csináltunk valamit ugyanúgy, vagy másoltuk más akava indítását, akkor sem indult két akva egyformán. Lesznek növények, amik hisztiznek, lesznek dekorok/talaj/szűranyagok/tápok és ezek különböző kombinációi, amik jobban bezavarják a vizet, de együtt tudtunk vele élni. És lehet, hogy még egy kicsit türelmesebbek is voltunk. Nem akartunk azonnal, hogy minden tökéletes legyen. Szembenéztünk a kihívásokkal és nem kémiaszakkört csináltunk az akvarizálásból :)
Az egyetlen igazán nagy különbség, hogy ez az első scape amiben nincs kb 18kg Seiryu kő és ez egy igen nagy különbség. Én is hajlok a KH+ felé
 
Nem akarnék bele vau-vau, de a Kh az fontos a ph-hoz. Anélkül nagyon lesavasodik az akva, nagy lesz a napi Ph ingás. A táptalajból nem lesz plusz Kh, kő meg nincs benne olyan, ami rendezné. Gh-kh+ sót javasolnék a vízcserékhez. 🙂
Ez az akva majdhogynem hasonlít az én harcsásoméra. Ebben még több a kő is mint az enyémbe, a különbség talán annyi, hogy enyémbe nincs táptalaj. Viszont én abba csak GH+ használtam és az első hétvégétől már bufferelnem kellett, hogy a kh-t alacsonyan tartsam a pH miatt (co2 nélküli). Azt, hogy táptalajhoz és táptalaj nélküli akvához mivel sózzunk, azt nem én találtam ki. :)
és idézem magamat:
ha nagyon semmi változás egyszer-kétszer dobhatsz gh/kh+t.
😁
 
Ebben Black North fantázianevű kő van és nem nagyon oldódik belőle semmi. A TDS teljesen stabil, szerintem ez a probléma - nem gondoltam, hogy ez ennyire nem fog KH-t termelni, de úgy fest ez van.
Pedig hasonló mint a Manten kő. Az keményíti a vízet. Most kérdés, hogy tulajdonságában hasonló vagy texturában? :) Eddig az utóbbi...
 
A világítást levettem 7 órára - a CO2 is már csak 1 bubi/sec és nem 8 óra 15 perc hanem csak 7 óra. Meglátjuk hova jutunk. Az összes Buce eldobta a levelét, a rizóma még egyben van, van esély arra hogy újra erőre kap? Az Anubias Petite nana már hoz új leveleket és a gyökérzete látványosat nőtt. ADA táp megy 3 napja a KH emelő hatása miatt, talán segít picit stabilizálni az üveget. Egyelőre egy nehézkes indulásnak tűnik ez az egész, de még csak 2,5 hete megy - meglátjuk még 2 hét múlva hova jut. Lehet egy pár növényt újra kell venni majd. Illetve az biztos, hogy egyszerű stem növények nélkül nem indítok már akvát. Inkább kirakom őket később de segítenek stabilizálni az elején...
 
Egy kis update.

Fonál alga megjelent és egyre szebben növekszik :) Van egy kevés zöld pont alga is, ez annyira talán nem is meglepő ADA tápozás és 0 foszfát mellett. A növények kezdenek 1 hónappal a start után magukhoz térni. Úgy fest mindenki túlélte a kezdeti nehézségeket és kezdenek erőre kapni és új hajtásokkal örvendeztetnek meg :)

Az akvárium lakói (20 darab Amanda) közül egy lakó a halálba ugrást választotta kb 1 hete - még élt amikor megtaláltam az akvárium mellett, de visszarakva a vízbe már nem akart újra erőre kapni :( A többiek jól vannak és szépen esznek - nagyon szeretik a tetra pro colour kaját :)

Egy távolabbi képet hoztam most csak - de lesznek majd nemsokára közelebbiek is.

A víz PH-ja most amúgy 6 körül van, már GH/KH+ megy az RO vízbe de még csak 1 50%os vízcsere volt amióta az új só megérkezett.

Az összes Buce elkezdett nagyon pici leveleket hozni - még 1-2 hónap és szépek lesznek :D
 

Attachments

  • IMG_0475.jpg
    IMG_0475.jpg
    122.5 KB · Megtekintések: 58
Nos szépen lassan fejlődik az akva - a karbantartásokat és takarításokat én is becsülettel végzem de azért van alga az üvegben. Az összképet szerintem nem rontja és remélem idővel egyre stabilabb lesz a rendszer is és még szebb formában lesz.

Mohákat már nyírtam mert volt egy kis fonal alga fertőzésünk, úgy fest egyelőre ez jól bevállt, nem terjed most a fonal.

Kicseréltem a CO2 Diffuzórt egy közepes méretű Aquario-ra - jobban eltaláltam így a CO2 szintet is, kb 4-5 napja sokkal jobb formában kezd minden lenni.

Alga cheklist:

Agancsalga - van
zöld pont - van
fonal alga - van

egyelőre ezt a hármat látom, de kezelhető mennyiségekben.

Ahogy ígértem most hozok egy már pillanatképet. Köszi, hogy benéztél!

IMG_0499.JPGIMG_0614.JPGIMG_0607.JPGIMG_0571.JPGIMG_0574.JPG
 
Sziasztok,

hoztam egy pár képet. Az akva és lakói jól érzik magukat - elhullás nincs. 1 Ugró amanó volt pár napja sajnos, de előtte és azóta sem.

Így 3 hónap után kezd minden szépen erőre kapni és elkezdtek a növények szépen fejlődni. Alga van, de engem nem zavar.

Karbantartások mindig rendszeresek, egy sem maradt még ki.

Tápzás fronton teljes ADA lineup megy. Brighty K napi 3, Minerals napi 3, Iron napi 2, Nitrogen pedig csak vízcsere után 3 nyomás.

1-2 metszéses is túlvagyunk már, lenne mit faragni rajta de még várok, had nőjön minden és utána formára vágom majd :)

Köszi hogy benéztél! :)

Üdv,
Tomi
ABC61390-2DC6-433D-B57B-FE625A7510CC.jpeg84EABAC6-29BF-404A-B6BD-E26291B01780.jpegC3AE48C9-A17E-414B-8FC2-ABFFD9C25C49.jpeg33EC9A83-6F05-4951-969E-B6CBE6DA3D02.jpeg
 
Back
Oldal tetejére