• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Red Island

Ne aggódj ezt a trükköt még nálam tanulták :)
Cserébe viszont jól viselik a szűrőben való életet. Nálam folyamatosan van 8-10 darab a kis akasztós szűrőben is ;)
nem aggódok, mivel a padlón nem voltak, így már csak a szűrőre gondoltam.
A nagynál, mikor pucolom a szűrőt, ott mindig 40-60 db horgászok ki.
De amúgy nagyon rossz szokásra tanítottad őket.:D
 
Nos az utolsó előtti bejegyzésem óta, történt egy kis változás, fényerőség és tápozás.

A növények elég lassan növögettek, meg sok volt a fonalalga, még a aljzaton lévő növényeken is. Próbaként megemeltem a fényerőt 15%kal , most 80%kon megy. A tápozást megváltoztattam, a gyári adagolást megemeltem 1,5 féltre és 2 naponta adagolom + 6 csepp foszfátot .

Ez a 2 hét próba, elég jó eredményeket hozott. Az aljzaton eltűnt teljesen a fonalalga és a HC elkezdet terjeszkedni, amit kb. 1,5 hónapja ültettem próbaként. Úgy tűnik hogy a fa árnyékában kevés a fény a HC-nek, mert a homokon kezdet el terjeszkedni. Egy két moha már elég barnás volt. Ez a barnaság is eltűnőben van.
A DC folyadék ki lett cserélve, azért kék.

DSCF7245.JPG

DSCF7241.JPG

DSCF7244.JPG

DSCF7289.JPG DSCF7290.JPG DSCF7292.JPG DSCF7293.JPG
 
Szia Adrián!

Egyre szebb a sziget, jól áll neki a kövekre növő moha!


A Carbót nem szereti!

AmegA
Szia Attila!

Egyáltalán nem szereti a Carbót? mert csak a napi 6 csepp adag megy bele. Mikor a aljzaton volt fonalalga nem mertem carbózni a garnélák miatt, főleg hogy kicsik is vannak. Inkább tépkedtem.
 
A helyzet nem igazán változott. Az a kevés fonal meg a pór jelen van. Ami mostanában változik egy vízcserétől a másikig, az vízkeménység(TDS). Egyik hétről a másikra felugrik 135-ről 185-195-ig. De ahogy látom mindegyik garnéla jó bírja, még a kicsik is.

Ide is hoztam egy pár képet:
DSCF7360.JPG

DSCF7333.JPG DSCF7334.JPG DSCF7339.JPG DSCF7340.JPG DSCF7341.JPG DSCF7363.JPG

Valószínű hogy a kövek tartalmazat meszet, és a repedésekben oldódhat ki. 2 variációt találtam ere. Kiszedem véglegesen, vagy vízcserénél nem sózok vissza. A kövek sósavazva voltak és nem mutattak semmilyen ere vonatkozó jelet.
 
Utoljára módosított:
A tegnapi napon megejtettem a heti rutint. Víz csere előtti mérésem a TDS-197 volt. Egy pár hete e körüli értékeket mértem. Tehát úgy döntöttem hogy kiszedem a köveket, mert valószínű hogy meszet tartalmaznak és ez keményíti ennyire a vizet. Óvatosan kiszedtem a köveket, hogy ne keverjem fel a talajt, meg a növények is ott maradjanak, mert a manadoban ez a művelet elég kockázatos. Kb. 80% vizet cseréltem. Akvárium indítás óta csak RO vizel cserélek (TDS-5). Visszasózás Dennerle Shrimp King Bee Salt GH+ (TDS-140). Szűrőt is kitakarítottam és cseréltem perlont. Minden alkalomkor mikor a szűrőhöz nyúlok, adagolok baktérium kultúrát. És ha már ennyire benne voltam az akváriumba, megtépkedtem 1-2 mohát, mert volt ami elégé árnyékolt, volt ami fonalas, meg volt ami minden felé elkezdet terjeszkedni. A fonal alga, már egy ideje visszavonulásban van, de elért egy olyan színtett ahonnan nem akar tovább húzódni. Ez lehet a vízkeménység ingadozásáról is.

Víz visszatöltéskor egy olyan látványra lette figyelmes, amit eddig még nem produkált, és még nem is láttam. A növények tele lettek apró buborékokkal, szinte fehérek voltak a növények, mint ha hó esett rájuk. A kép nem adja vissza azt a látványt.
DSCF7382.JPG DSCF7383.JPG DSCF7386.JPG DSCF7387.JPG DSCF7388.JPG DSCF7384.JPG
 
Itt egy kicsit meglett tépve a növényzet, mármint megnyírtam a mohákat, mert már elégé árnyékoltak.
Más változás nem történt az utolsó 2 hétben, azon kívül hogy eltűntek a kicsik. Pedig elég sokáig megvoltak.:(
DSCF7413.JPG

DSCF7412.JPG DSCF7414.JPG DSCF7415.JPG DSCF7417.JPG DSCF7426.JPG DSCF7427.JPG DSCF7436.JPG DSCF7440.JPG

Ez a kép nem olyan mint @matrai kollégának, de én ennél jobbat nem is tudok produkálni.:hungover: Sem tudás, sem türelem, sem gépem sincs hozzá.:notworthy:
DSCF7439.JPG
 
Helyzet jelentés.

Tegnap 2018 március 6, kis agadalomért újra indult. A régi kockában lett egy kb. 8 mm-es üveg lepattanás, az illesztésnél. Köszönet @Gáncs Péter -nek , aki kisegített egy másik kockával, ami egy kicsit nagyobb(30x30x35) mint a előző.

Semmi különleges extra nem történt. A berendezés szinte ugyan az. Annyi változás történt, hogy a virág föld helyet, erdei föld került helyében, és új homok.1-2 mohát megpróbálok növény kosárba növeszteni. Csapvízzel indítottam, és 2 naponta cserélek vizet, 2-3 hétig, vagy ameddig szükséges. Co2, tápozás, ere az időre, kimarad. A világítás, napi 11 óra. Ez idő elteltével, visszatérek a RO vízre.

Jelenleg, fauna nélkül, így néz ki:
DSCF7582.JPG

DSCF7579.JPG

DSCF7580.JPG
 
@ezsolt80 most a szobából beszúródó fénynél, észre vettem egy petés snow-t. Remélem lesz is valami, mert az előzőnél nem lett semmi. Amúgy már csak 7 láttam a kajánál.:)
na erről a bejegyzésről még úgy is lemaradtam hogy megidéztél :confused:
Lett valami? Tényleg nem vagy szerencsés a fehérekkel. De bármikor adok pótlást ha szeretnél ;)
 
na erről a bejegyzésről még úgy is lemaradtam hogy megidéztél :confused:
Lett valami? Tényleg nem vagy szerencsés a fehérekkel. De bármikor adok pótlást ha szeretnél ;)
Köszönöm @ezsolt80 , nagy lelkű vagy.;)(y) Hát igen, ezekkel a világosokkal nem vagyok szerencsés.:hungover: Most jelenleg 6an maradtak. 2 csajszi petés is, de most muszáj volt átraknom őket a nagyban. Talán szerencsém lesz hogy nem petéznek le a nagyban, ha meg igen, akkor így jártam.:(

Szerinted, mi a jobb nekik, ha átlátszóak, vagy fehérek? mert átrakás óta, átlátszóak.
 
szokásos stresszeléses/hangulatváltós színváltás. Nekem a matt fényezés jobban tetszik, de nekik szerintem mindegy ;)
 
szokásos stresszeléses/hangulatváltós színváltás. Nekem a matt fényezés jobban tetszik, de nekik szerintem mindegy ;)
Ere én sem tudok mit mondani. Nagyobb az üveg, a vízcsere(55l) 30% pihentet csap víz. Meg most jobban matatnak, mind a kicsiben, sűrűbben látom őket. A kicsiben szinte csak a kajánál láttam őket.
 
Back
Oldal tetejére