• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The Old Tree...

A Manado + HC kombo nem a világ legstabilabb összeállítása. Nálam is mindig feljön a Glosso, ha nem nyírom eléggé sűrűn.
Hmmm erre nem is gondoltam:oops: ... de hü..e vok erre nem gondoltam pedig nagyon jót mondtál!!!!!!!!!! Kösziiii(y)
 
2rm7i3r.jpg


Egy kis kép...
Itt ott van még hézag ,de főleg mostanában mert naponta kisebb marék Cubát szedek le a vízfelszínről...
Szép hétvégét aki ezt látja...
 
Üdv mindenkinek!

Hát sajnos folyamatosan jön ki a Cuba a talajból...
Hiába nyírom már egy jó ideje...:(

Várom valakinek a tapasztalatát ,hogy mi lenne a jó ötlet...2 lehetőség között filózom:
-kiszedem az összes Cubát és újra űltetem...
-kidobom az összes Cubát és az egészet be ültetem mini Parvulával ( parvula nagyon jól megmarad a manadóban )

Egy nagy tapasztalatt: ez volt az utolsó ,hogy Manadót veszek...:mad:

Kellemes ünnepeket kívánok !!!
 
Hali Mindenkinek!!!

Sajnos a HC szőnyeget meg kellett szüntetnem...Folyamatosan feljött a felszínre és sajnos rohamosan kezdet algásodni a kis akvárium...
Nagyon rossz érzés volt kiszedni az egész szőnyeget:cry: pedig olyan szép volt!
Miután kiszedtem az összes HC-t kicsit átrendeztem ,próbáltam az aranymetszés és a fókusz szerint...Szerencsére pont itt volt a kislányom keresztapja aki mellesleg fotós Maxime magazin stb...:D és ő elmagyarázta az egész lényegét...aranymetszés ,fókusz és a háromszögek...
Hát remélem jól csináltam :rolleyes:

dffsoz.jpg


A végeredmény...

jh3k2t.jpg


Közvetlen a befejezés után...
Most még persze hiányos ,de gyönyörű lesz amikor benövi az egészet a Parvula...
Előre is bocsánat ,de itt még az üveg cuccok nem voltak megtakarítva...
 
Szép akvárium lesz, szerintem jó lett az elrendezés. Talán a parvulát jobban szét lehetett volna szedni, s akkor gyorsabban benövi a teret. Elöl nekem zavaró az nagy "mohalabda", illetve a lépcsős bal oldalra még talán kerülhetne vmilyen alacsonyabb növényke, úgy még természetesebb látványt lehetne elérni talán.
 
Szép akvárium lesz, szerintem jó lett az elrendezés. Talán a parvulát jobban szét lehetett volna szedni, s akkor gyorsabban benövi a teret. Elöl nekem zavaró az nagy "mohalabda", illetve a lépcsős bal oldalra még talán kerülhetne vmilyen alacsonyabb növényke, úgy még természetesebb látványt lehetne elérni talán.

Hali,

Igen én is gondoltam az alacsonyabb növényre ,de majd ott jobban nyírom a Parvulát arra jutottam...
Az a " mohalabda " az egy mohás ág csak azt nem nyírtam még meg úgy istenigazán...de azt lenyírom jövőhéten...
Azt az ágat ami az aki faláig megy ( amin a moha van elől ) le akarom vágni valami erővágóval,hogy ne keljen kiszedni a fát és egy jó ujjnyi vastag ez az ág és ezért kellene valami erővágó...az ágat meg elhelyezem máshova...így még jobban látható lenne a fa is...;)
 
Nagyon szép volt előtte is ,de szerintem ez is okés lesz .Difit mikor takarítasz:D:);)?
Hali,

Köszi és Diffi tiszta ;) a befolyó ágakat is megtakarítottam csak azokat nem tudtam 100%-an mert nincs még kis kefém,de beszerzek egyet feltétlen...

Most az áramlást tesztelgetem mert lehet nem lesz jó a co áramlás a domb miatt...ma meglátom ,hogy bubiznak és a dropcheck milyen hamar éri el a megfelelő szintet ...
 
Szia !Remélem nem gáz hogy emlitettem ,de nekem nagy bubiknak tűnnek a tieid,és gyorsan felérnek a felszínre(ezért kérdeztem a tisztitást;)).A videódban láttottakra gondolok.Ehhez képest mindenképp:
18290737_6a852e1684d20002c89e14714038c51b_m.jpg

Jó a beoldódásod amugy?
 
Szia !Remélem nem gáz hogy emlitettem ,de nekem nagy bubiknak tűnnek a tieid,és gyorsan felérnek a felszínre(ezért kérdeztem a tisztitást;)).A videódban láttottakra gondolok.Ehhez képest mindenképp:
18290737_6a852e1684d20002c89e14714038c51b_m.jpg

Jó a beoldódásod amugy?
Ha elvan takarítva akkor szép kis bubik vannak ,de a tied szebben porlaszt...milyen diffid van?
Persze nem gáz,hogy említed...;)
 
Ezt csak gyorsan leszedtem a netről ,hogy szemléltethessem neked a dolgot:).Amugy az enyém is igy porlaszt ,nekem Sera Flore akril difim van ,tökéletesen végzi a dolgát.(Jó technika híján nincs róla képem).
 
Ezt csak gyorsan leszedtem a netről ,hogy szemléltethessem neked a dolgot:).Amugy az enyém is igy porlaszt ,nekem Sera Flore akril difim van ,tökéletesen végzi a dolgát.(Jó technika híján nincs róla képem).
Jah értelek...De koszi a tippet:)
 
Úgy tűnik jó a co eloszlás ...szépen bubiztak...
De kicsit később derül ki egész pontosan ,hogy megfelelő-e...

Szép estét mindenkinek!
 
Szép napot Mindenkinek!

Tegnap este a tűszelep átvert minket,mivel co mérgezés történt :confused:
Nem voltam otthon a Feleségem hívott,hogy gáz van ... A dropcheck már nem is sárga volt hanem valami új színben tündöklött.
Az ottók és garnélák vergődtek,de szerencsére a Nejem toppon volt mert gyorsan lecserélte a víz 50%-át majd beletette a másik aksiból a levegőztettőt és 1000-el küldte...

Gyorsan meg is oldotta onnantól kezdve szép lassan csökkent a PH.(y)
Kb 30 perc múlva már jó volt a ph teszt is...
A garnélák túl élték viszont sajnos az ottók nem bírták:cry:
 
Hali mindenkinek,

Millió dolog történt és ezért is rég jártam erre...
PL nagy aksimat meg kellet szüntetni:cry:

De viszont a nagy akvárium 1200/h-ás szűrőt rá tettem a kis 50-es aksira.
Így azt a meglévő eheim szűrővel együtt 39x forgatják meg 1 óra alatt :)
Flow először felkavart mindent a aljzat felszínéről de másnap kristálytiszta víz lett ;) azt hittem a kis 750-es eheim elég lesz arra ,hogy mulm ne legyen ,de szereztem egy nagy tapasztalatot és a továbbiakban is 1950/h vízforgatást fogok használni a kis 50-es aksiban mert nagyon komoly...
Mindig is volt egy kis alga amit az ottok nem tudtak leszedni azt nekem kellet letakarítani mindig ,de most semmi alga több mint 1 hónapja :p
Nem gondoltam volna ,hogy nem elég a 750-es szűrés pedig az is 15x forgatta meg a vizet...

A továbbiakban megpróbálok sűrűben jelenteni ;)

Szép hétvégét!
 
Back
Oldal tetejére