• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The Old Tree...

A kis férgeket majd megeszik a halak. ;)
Nem ártalmasak.
Biztos, hogy nem planária, mert az nem úszik a vízben az áramlattal.
 
Szia Dreamretoucher!

Attól hogy a kis élőlények bekerülnek a szűrőbe még nem jelenti a pusztulásukat!

A.ttila
 
Szia Dreamretoucher!

Attól hogy a kis élőlények bekerülnek a szűrőbe még nem jelenti a pusztulásukat!

A.ttila

Köszönöm mindenkinek a segítséget;)

Majd idővel jobb lesz és eltűnnek az aksiból...
A növények gyönyörűek és szépen fejlődnek:)
Amanokat kellene beszereznem és algázó gébet akkor lesz "teljes" az összkép;)

Ismét köszi mindenkinek...

Szép estét!
 
A kis férgeket majd megeszik a halak. ;)
Nem ártalmasak.
Biztos, hogy nem planária, mert az nem úszik a vízben az áramlattal.

Köszi neked is a tippet;)
Viszont egy kérdés , hogy az újabb fényérést említetted múltkor mondtad is ,hogy valahol meg osztottad ,de sehol nem találtam az újabb mérésekről semmit:oops:

Bocsi , hogy ide írtam de nem tok még pm küldeni...
 
Ma van a 23.nap továbbra is fejlődik minden,férgekből napról-napra kevesebb ;)
A pont alga is megjelent ,úgyhogy jöhetnek az ottók és amanók...
Viszont ha valakinek szüksége lenne 2kg-os tűzoltó palackra írjon... ( 2 db van )
Nem kérek értük pénzt inkább elcserélném amire éppen szükségem lenne...
Pl: otto,amano és tűszelep...
 
Hali mindenkinek...

Tegnap meglettek az új lakók 4 oto és 6 amano ;)
Az otok hihetetlen tisztítást műveltek:D a barna alga eltűnt;)

Csak egy problémám van!
Hiába próbálok adni nekik enni , mert már a mai nap semmi alga nem volt nekik ...
Próbáltam :
-répa (főzve)
-uborka (főzve)
és plekóknak való kajcsi ,de az utóbbit a red cherry garnélák imádják a többiek rá se néznek...
Lehet még nem kajásak?
tudom azt is ,hogy nem szabad elkényeztetni őket mert akkor idővel lusták lesznek ,de tudtok segíteni mit próbáljak meg?

Előre is köszönöm...
 
Szerintem csak akkor etesd őket ha látványosan fogynának. Egyébként egy növényesben mindig van annyi kaja, hogy elég legyen néhány oto-nak.

Az otok hihetetlen tisztítást műveltek a barna alga eltűnt

Nagyon sokan jönnek a boltba hozzánk is, hogy ezt az algát mivel hogyan. Eléképesztő tényleg hogy néhány apró hal milyen munkát tud végezni. Megéri küzdeni velük.
 
Szerintem csak akkor etesd őket ha látványosan fogynának. Egyébként egy növényesben mindig van annyi kaja, hogy elég legyen néhány oto-nak.



Nagyon sokan jönnek a boltba hozzánk is, hogy ezt az algát mivel hogyan. Eléképesztő tényleg hogy néhány apró hal milyen munkát tud végezni. Megéri küzdeni velük.

Nagyon sajnálom, hogy nem csináltam előtte utána képet:banghead:

Nem hittem volna meg mondom őszintén:oops:
Szó szerint ahogy ment a kis szájával az üvegen ott lehetett látni ,hogy húzza maga után a kis csíkot ami barna alga mentes ;)
 
Nagy akváriumban nehéz észrevenni mennyit dolgoznak. De pl bent a low tech 30 literes garnis tárolókba 2 nap alatt végez 1 db otocinclus egy rendesen barna algás aksival. :)
 
Hello mindenki;)

Ma van a 33.nap
e5ofgj.jpg


Egy nagy segítséget kérnék tőletek...
Nem fogadnak el semmi kaját az amanok és az otok és nektek van-e tippetek...
Ezeket próbáltam már:
-Ubi,sárgarépa,plekóknak való algázó táp és még más algázó táp amit a red cherry-k nagyon szeretnek...
Tudom nem szabad adni nekik sűrűn ,de nincs semmi szemmel látható alga az aksiban és valamit csak enniük kellene...:confused:
 
Én szinte sohasem látnám azt, hogy az otoim rárepülnének a beszórt kajára, pedig már hosszú hónapok óta megvannak. Nálam sem látni algát, de nem haltak még éhen. ;) Ugyanezt nem mondhatom el az amanokról :ROFLMAO:, rárepülnek még az oxigénbubira is. Szóval, no para, valszeg éjszaka kinyalják a bödönt.
 
Én szinte sohasem látnám azt, hogy az otoim rárepülnének a beszórt kajára, pedig már hosszú hónapok óta megvannak. Nálam sem látni algát, de nem haltak még éhen. ;) Ugyanezt nem mondhatom el az amanokról :ROFLMAO:, rárepülnek még az oxigénbubira is. Szóval, no para, valszeg éjszaka kinyalják a bödönt.

Hát akkor nem problémázok (y) de azért valamit kitalálok később...
köszi;)
 
Elhiszem,;) de ha nincs kellő alga neki akkor te mit adsz nekik vagy mit ajánlanál otonak és amanónak?

Akkor hozd el őket egy hosszú wellness-hétvégére hozzám! Nálam a low-tech nano garnélás kockákban dúskálni fognak a legkülönfélébb algák között, és hétfőn boldog, gömbölyű pocakkal térnek vissza a gyönyörű, algamentes otthonukba!

Nálam amanok bármit betolnak két másodperc alatt (zöldség, por, lemezes, élő, fagyi, levél)

Otok az alga mellett is imádattal szívják rá magukat a forrázott cukkini vagy sütőtök darabkákra. Más kérdés, hogy akvakertészetben ezek nem mindennapos menük, de egy "torkos csütörtökre" bármikor szívesen látom a kis csapatod!(y)
Csilla
 
Akkor hozd el őket egy hosszú wellness-hétvégére hozzám! Nálam a low-tech nano garnélás kockákban dúskálni fognak a legkülönfélébb algák között, és hétfőn boldog, gömbölyű pocakkal térnek vissza a gyönyörű, algamentes otthonukba!

Nálam amanok bármit betolnak két másodperc alatt (zöldség, por, lemezes, élő, fagyi, levél)

Otok az alga mellett is imádattal szívják rá magukat a forrázott cukkini vagy sütőtök darabkákra. Más kérdés, hogy akvakertészetben ezek nem mindennapos menük, de egy "torkos csütörtökre" bármikor szívesen látom a kis csapatod!(y)
Csilla

Ez jó :LOL:
Köszönjük az ingyenes wellness meghívást :)
Megkérdeztem őket és mondták ,hogy nem nagyon akarnának már többet utazgatni mert elég hosszú utat tettek meg amíg a gazdájuk lettem :rolleyes:
És köszönik szépen a dicséretet az otthonukra :oops:

Hmmm a forrázott cukkinit és sütőtököt kipróbálom;)köszike
 
Back
Oldal tetejére