• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás TGY - Caridina

Mostani, friss faleveleket lehet használni garnéláknak, vagy meg kell várni az őszt, hogy maguktól lehulljanak?
Eperfa, diófa, cseresznyefa vagy csalán levélre gondolok.
Esetleg néhány perc forralás után?
 
Mostani, friss faleveleket lehet használni garnéláknak, vagy meg kell várni az őszt, hogy maguktól lehulljanak?
Eperfa, diófa, cseresznyefa vagy csalán levélre gondolok.
Esetleg néhány perc forralás után?
Én mindegyikkel etetek frissen is, csak forrázom őket és már mehet is!
 
Esetleg akácfa levelet vagy bambusz levelet adott már valaki? Nem mérgezők-e?
Tetszik, hogy olyan kicsik :)
 
Tegnap előtt hat akváriumban cseréltem át a talajt ISTA5.5-ről Ebi Gold-ra. A kérdéses talajokat egyidőben vásároltam, de különböző időpontban tettem be három-három akváriumba.
A korábban indított akváriumok, nagyjából hat hónapja mentek.

Saját szaporulatú Taiwan Pandák
Black1.jpg

TP800 CRS K4-ek

crs1.jpg

illetve Red Calceo Beek vannak bennük.
calceo1.jpg

Ugyan, gyors, hirtelen, jelentős elhullás egyikben sem volt, de öt hónap alatt egyikben sem volt szaporulat, a garnélák csak kókadtan lézengtek. Cseréltem már a benne lévő köveket, de semmi változás nem volt. Használtam H2O2-t (Mark's Shrimp Tanks javaslata szerint), semmi eredmény. Próbálkoztam UV-s fertőtlenítéssel. Semmi változás. Nem volt más ötletem, mint a talaj csere.
Szerintem jobban érzik magukat.
 
A másik három akváriummal még rosszabb volt a helyzet. A beletett garnélák és csigák!!! szinte mind elpusztultak. Nagyjából három hónap alatt az élte túl, amit időben kiszedtem belőlük.
Jelenleg nincs lakó bennük, a talajcsere után sem. De remélem hamarosan lesz és jó hírekről tudok beszámolni.
 
Én továbbra is jó talajnak tartom az ISTA-t, és úgy gondolom, hogy egy rossz - mérgezett????? - szállítmányt fogtam ki. Nem tudom mi lehet az oka.
Amúgy úgy látom, hogy a Calceok kivételével, már egészségese viselkednek a garnelák.
A Calceok is sokkal virgoncabbak, de még nem indultak be igazán.
A CRS-eknél ma láttam egy ma született kicsit!!!!!!!
 
Az üveg etetőtál körül azok micsodák? Kukacok?:unsure:
Több helyen láttam, ahol etetik őket, azt a sarkot leválasztják valamivel és talajt sem tesznek oda, hogy könnyebben lehessen utána takarítani a maradék és széthordott kaját.
 
Az üveg etetőtál körül azok micsodák? Kukacok?:unsure:
Több helyen láttam, ahol etetik őket, azt a sarkot leválasztják valamivel és talajt sem tesznek oda, hogy könnyebben lehessen utána takarítani a maradék és széthordott kaját.
Detritus kukacok. Minden utánaolvasásom szerint ártalmatlanok, és - gyakorlatilag kizárólag - az etetés alapos csökkentésével lehetne eltüntetni őket.
Érdekes módon, azokban akváriumaimban vannak jelen (nagy számban) amelyekben a garnélák - szemmel láthatóan - a LEGJOBBAN ÉRZIK MAGUKAT.
Amúgy gondolkodom , hogy hogyan lehetne csökkenti a számukat. Eszembe jutott - bár még nem próbáltam - helyi talaj kiemelés, tisztítás és visszahelyezés.
 
Mi újság a saját nevelésű amanokkal? Mekkorák már? Folytatódik a projekt?
Pompásan vannak. Akartam tegnap képet is csinálni, de nem pózoltak. Talán majd ma.
Próbálok technológiát kifejleszteni a "gazdaságos" Amano tenyésztésre. Ugyanis meglehetősen sokat élő munkát kell beletenni. El kéne érnem, hogy legalább 200-300 kis lárva alakuljon garnélává, egy menetben.
Most is van vagy 500-600 apró lárvám. Ezeket jó lenne életben tartani, felnevelni, de elég érzékenyek, csak még nem tudom mire :)
Érzésem szerint a tengervíz cseréjén múlik minden. Milyen sűrűn? Mennyit?
 
Én továbbra is jó talajnak tartom az ISTA-t, és úgy gondolom, hogy egy rossz - mérgezett????? - szállítmányt fogtam ki. Nem tudom mi lehet az oka.
Amúgy úgy látom, hogy a Calceok kivételével, már egészségese viselkednek a garnelák.
A Calceok is sokkal virgoncabbak, de még nem indultak be igazán.
A CRS-eknél ma láttam egy ma született kicsit!!!!!!!
Nekem 3 Caridinás akváriumom van. Egy időben indítottam, Ista 5.5 talajjal ( egy 9 literes zacskóból mindegyikben van 3 liter, tehát ua. talaj ), szűrés, víz, etetés minden ua., kezdő állomány is kb 20-20 db
Super CRS nyüzsögnek, még sosem láttam elhullást. CRS PRL kb 40-50 en vannak, de a nőstények nem itt petésedtek be, hanem az előző helyükön a nagy növényesben, itt engedték el, a picik elég jól megmaradtak, de azóta nincs petés? Blue Bolt-ok lassan de folyamatosan fogyogatnak, melankólikusak, alig esznek, bujkálnak. Érthetetlen??? Asszem náluk én is próbálok egy talajcserét Ebi Gold-ra. Magyarországon lehet kapni? Hol vetted?
 
Ingyen, vagy igen akciós áron szükségem lenne minél több Neocaridina garnélára.

Úgy veszem észre, hogy ha kellően sok garnéla kerül be egy ISTA-s akváriumba, úgy nincs gond. Az új Taiwanosok, amiket 30-40db-bal indítottam, teljesen rendben vannak. A 10-15 db-bal indítottakban viszont kókadnak a rákocskák.
Ezért Neocaridinákat teszek a Caridinák mellé tölteléknek, de sajnos nincs annyi leszelektáltam.
 
Back
Oldal tetejére