• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás TGY - Caridina

TGY__

Főkertész
Beleszerettem a garnélákba. Nagyon tetszik a változatosságuk. Imádom nézni, ahogy egész nap tesznek vesznek, matatnak.
Elsősorban a Taiwan Bee garnélák fogtak meg, náluk is az, hogy együtt lehet tartani számos, különböző színű példányokat.
kep1.jpg

Hála Istennek, szépen szaporodnak :)
kep2.jpg

Egyik kedvencem a Blue Bolt
kep3.jpg
 
Beleszerettem a garnélákba. Nagyon tetszik a változatosságuk. Imádom nézni, ahogy egész nap tesznek vesznek, matatnak.
Elsősorban a Taiwan Bee garnélák fogtak meg, náluk is az, hogy együtt lehet tartani számos, különböző színű példányokat.
View attachment 90941

Hála Istennek, szépen szaporodnak :)
View attachment 90942

Egyik kedvencem a Blue Bolt
View attachment 90943
"Logikám kikezdhetetlen" és a cimkézés meg a számozás arra utal, hogy az akváriumaid száma: minimum 6... :ROFLMAO: De mennyi is az annyi?
A talaj Ista? Egyébként tényleg szépek, gratula.
 
Talajnak kizárólag speciálisan garnéláknak szántat használok. Van Ebi Gold talajom.
Ez tetszik a legjobban, de macerás beszerezni. Csehektől rendeltem.
Van Glasgarten Environment talajom. Ez nem nagyon tetszik.
Leginkább - valóban - ISTA ph5.5 talajt használok. Ez - a többihez képes - olcsó, és számomra nagyon is megfelelő. Jah, és itthon könnyen beszerezhető.
kep8.jpg
 
Viszont lenne kérdésem nálam hozzáértőbbek felé. Ha alapvetően külön akváriumban szeretném tartani az egyes Taiwan színeket, hogy a dominánsabb kombinációk (jellemzően a feketék) ne "nyomják el" a többieket (piros), együtt tarthatom-e a Blue Boltot és a Red Boltot? Ha ezek keverednek, melyik lesz a domináns szín?
 
Ugyan nincsenek öszhangban a topik címével, de szerintem igen csinosak.
kep20.jpg

RENDO Yellow Fire Neon garnélák.
kep21.jpg
Ideiglenes helyen laktak pár hétig. Ebbe az akváriumban - remélhetőleg - hamarosan Sulawesi Dennerly-k költöznek majd be.
(Hamarosan nyitok saját naplót ennek az üvegnek)
kep22.jpg
 
Ugyan nincsenek öszhangban a topik címével, de szerintem igen csinosak.
View attachment 91003

RENDO Yellow Fire Neon garnélák.
View attachment 91002
Ideiglenes helyen laktak pár hétig. Ebbe az akváriumban - remélhetőleg - hamarosan Sulawesi Dennerly-k költöznek majd be.
(Hamarosan nyitok saját naplót ennek az üvegnek)
View attachment 91004
ezek szerint neked bejött a Rendo-tól való rendelés?
Én egyszer rendeltem de elég nagy csalódás volt.
 
Talajnak kizárólag speciálisan garnéláknak szántat használok. Van Ebi Gold talajom.
Ez tetszik a legjobban, de macerás beszerezni. Csehektől rendeltem.
Van Glasgarten Environment talajom. Ez nem nagyon tetszik.
Leginkább - valóban - ISTA ph5.5 talajt használok. Ez - a többihez képes - olcsó, és számomra nagyon is megfelelő. Jah, és itthon könnyen beszerezhető.
View attachment 90949
Az Environment miért nem tetszik?
 
ezek szerint neked bejött a Rendo-tól való rendelés?
Én egyszer rendeltem de elég nagy csalódás volt.
Én meg voltam elégedve velük. Bár tény, hogy a Red Galaxy Pintok, csak mérsékelten voltak Galaxy-k. De az olcsóbbak, egyszerűbbek kifejezetten szépek.
Az olcsóbb garnélákból többet küldtek, a drágábbaknál meg megtérítették az elpusztultak árát.
 
Itthon gondoltam. Terveztem kérni is a tanácsodat :)
Az enyémet? Nos, én garnéla fronton olyan vagyok, mint Meskó a betták terén.
Örülök, hogy ezek nem pusztulnak, de tömegével ezek sem szaporodnak nálam.
Viszont @Kovács Zsolt , @Eke Máté és @Szmóki nagyon sikeresen tartják őket és végtelen segítőkészek mindig, ha kérdésekkel bombázom őket.
Sőt, @Luigi13 szintén tart egy szép nagy akváriumot a kis fehérkesztyűs brigádnak.;)
Drukkolok nekd, hogy a többihez hasonlóan ezek tartásánál is ennyire sikeres legyél.👍 Ők szerintem baromira csípnék azt a rettenet algás optidat, ha szulavíz lenne benne.:giggle:
 
Én meg voltam elégedve velük. Bár tény, hogy a Red Galaxy Pintok, csak mérsékelten voltak Galaxy-k. De az olcsóbbak, egyszerűbbek kifejezetten szépek.
Az olcsóbb garnélákból többet küldtek, a drágábbaknál meg megtérítették az elpusztultak árát.
Lehet kéne adnom nekik még egy esélyt.
De engem nagyon lehúztak. És nem válaszoltak a hivatalos panaszokra sem. A negatív feedbacket meg eltüntették az oldalukról...
De jó látni hogy nem reménytelenek. 😉
 
Back
Oldal tetejére