• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás TGY - Caridina

Sajnálom a lényecskéidet! Remélem kimentettek már jól lesznek és hamarosan visszaduzzad az állomány!
A talaj tisztítását én mindig ezzel csinálom, nagyon retkes talaj porszívózása után se volt elhullásom. A kosz vízoszlopba keverése nélkül lehet kitisztítani a talajt. Vízcserénél is ezzel szívom le az akvából a vizet.
 
Sajnálom a lényecskéidet! Remélem kimentettek már jól lesznek és hamarosan visszaduzzad az állomány!
A talaj tisztítását én mindig ezzel csinálom, nagyon retkes talaj porszívózása után se volt elhullásom. A kosz vízoszlopba keverése nélkül lehet kitisztítani a talajt. Vízcserénél is ezzel szívom le az akvából a vizet.
Ó, Istenem, nagyon sajnálom, hogy ez történt.
Csatlakozom @evavigh által javasolt mulmozóhoz. Én is azt használom, egyszerű, mint a faék, de zseniális.
A talaj kavargatásávál, bármilyen óvatosan is csinálod, a szutok elkezd keringeni az akvában.
Szerintem adj egy esély annak a mulmozónak. Hidd el, nem fogod megbánni. :)
 
Ó, Istenem, nagyon sajnálom, hogy ez történt.
Csatlakozom @evavigh által javasolt mulmozóhoz. Én is azt használom, egyszerű, mint a faék, de zseniális.
A talaj kavargatásávál, bármilyen óvatosan is csinálod, a szutok elkezd keringeni az akvában.
Szerintem adj egy esély annak a mulmozónak. Hidd el, nem fogod megbánni. :)
Szerintem megfogadom a tanácsotokat és beszerzek egy minőségi mulmozót. Én erre gondoltam:
Dennerle aljzattiszító - Mulmlopó NANO - Gravel Cleaner 10-40l
Mi a véleményetek?
 
Szerintem megfogadom a tanácsotokat és beszerzek egy minőségi mulmozót. Én erre gondoltam:
Dennerle aljzattiszító - Mulmlopó NANO - Gravel Cleaner 10-40l
Mi a véleményetek?
Tökéletes az elgondolásod. Enélkül garnélázni súlyos bűn.
 
Ez a mulmozó tudja azt, hogy valahogyan - ideiglenesen - felfüggesszem a leszívást? Például azért, hogy a felszívott talaj darabok visszaeshessenek a talajra?
 
Szerintem megfogadom a tanácsotokat és beszerzek egy minőségi mulmozót. Én erre gondoltam:
Dennerle aljzattiszító - Mulmlopó NANO - Gravel Cleaner 10-40l
Mi a véleményetek?
Nagyon szuper szerkezet, nekem is van.
Az egyik visszacsapónál van egy pici szűrőkosár, az tömődik el, ha sok koszt kell szippantani. Kitakarítod és minden mehet tovább.
 
Ez a mulmozó tudja azt, hogy valahogyan - ideiglenesen - felfüggesszem a leszívást? Például azért, hogy a felszívott talaj darabok visszaeshessenek a talajra?
Igen, ez mindent tud. Ismersz, így ha azt mondom, hogy fél kézzel tudom kezelni (másikban a bot), sokat elárul a mulmozóról. :)
Én nem szoktam a pumpával vacakolni, hanem egyszerűen megszívom a végét, és indul is.
De ha gondolod, ugorj át, és próbáld ki. ;)
 
Találtam egy szép bokor csalánt az udvaron.
Hogyan adjam a garnéláknak a leveleit? (Nyersen? Főzve? Forrázva? Szárítva?)
 
Én nyersen és kicsit forrázva is szoktam adni. A forrázottat azonnal eszik, a nyerset pedig akkor, h már egy kicsit megszottyosodik. Úgy eszik mint a sáskák egyébként.
 
Gondold at azert, erdemes-e kockaztatnod. BP-i kertbol, nem sokkal a szunyogirtasok utan.
Ezen még gondolkodom. Amúgy Kerepesen élek, de hát az sincs messze Budapesttől. Szúnyogirtás - biztosan - nálunk is volt.
Tudja esetleg valaki, hogy mikor irtottak legutóbb, és meddig mérgező a hatása?
 
Szerintem megfogadom a tanácsotokat és beszerzek egy minőségi mulmozót. Én erre gondoltam:
Dennerle aljzattiszító - Mulmlopó NANO - Gravel Cleaner 10-40l
Mi a véleményetek?
Ugyan ezt használom 60 Literre. Szándékosan vettem a kissebbiket, tovább tart vele a vízcsere, de több időd is jut leszippantani a retket az aljzatról. Szuper kis cucc. 👍
 
Back
Oldal tetejére