• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás TGY - Caridina

Asszem náluk én is próbálok egy talajcserét Ebi Gold-ra. Magyarországon lehet kapni? Hol vetted?
Garnelaxia-tól rendeltem Bécsből, előtte pedig az webshop moderálva Rostlinna-Akvaria -tól Csehországból. Google-ben mind a kettő könnyedén megtalálható.
 
Garnelaxia-tól rendeltem Bécsből, előtte pedig az webshop moderálva Rostlinna-Akvaria -tól Csehországból. Google-ben mind a kettő könnyedén megtalálható.
A Garnelexiát ismerem, tegnap rácsörögtem egy haveromra, aki Bécsben dolgozik, ( Sopronban ez nem ritkaság ;)) délutánra már meg is volt a talaj, így nem kellett postát fizetnem:). Lehet, hogy előtte még teszek egy próbát a Neokaridinás népeeségnöveléssel, ahogy írtad. Ha másért nem, legalább derüljön ki, hogy működik-e?
 
Tud, esetleg valaki tippet adni, hogy hogyan/honnan tudnék rákocskák szállításához HŰTŐ "valamit" szerezni? Olyan kis csomagot amit a szigetelt dobozba be tudnék tenni melléjük.
 
Amúgy sima hűtőtáska, benne egy palack lehűtött víz vagy zselés tasak, amit a zúzódásokra, rándulásokra használnak.
 
Mondjuk én személy szerint a hűtést nem preferálom. Pl.: azért mert szerintem nem kivitelezhető, gondoljunk bele... ha hűtőd akkor hibernált állatokat fogsz otthon kicsomagolni. Jobban jársz egy megfelelő hőszigeteléssel... nem mellékesen arra szükség is van, de hűteni lehet nagyképüen hangzik, de józan paraszti ésszel belegondolva butaság. Inkább nagyobb mennyiségü megfelelő hőmérsékletü víz legyen az ami akkumulátorként (vagy nevezzük akárminek, nekem az egyszerü felfogásom és hiányos, enyhén spicces tudástáram ezt a szót dobta ki) funkcionál. Tehát a legjobb amit tehetsz, szerintem hogy sok hőtárolót (vizet) ami megfelelő hőmérsékletü raksz melléjük egy jól szigetelt konténerbe (dobozba).
Egyszerűen, röviden-tömören: Ne hűtsd!
 
Tegnap előtt hat akváriumban cseréltem át a talajt ISTA5.5-ről Ebi Gold-ra. A kérdéses talajokat egyidőben vásároltam, de különböző időpontban tettem be három-három akváriumba.
A korábban indított akváriumok, nagyjából hat hónapja mentek.

Saját szaporulatú Taiwan Pandák
View attachment 93160

TP800 CRS K4-ek

View attachment 93161

illetve Red Calceo Beek vannak bennük.
View attachment 93162

Ugyan, gyors, hirtelen, jelentős elhullás egyikben sem volt, de öt hónap alatt egyikben sem volt szaporulat, a garnélák csak kókadtan lézengtek. Cseréltem már a benne lévő köveket, de semmi változás nem volt. Használtam H2O2-t (Mark's Shrimp Tanks javaslata szerint), semmi eredmény. Próbálkoztam UV-s fertőtlenítéssel. Semmi változás. Nem volt más ötletem, mint a talaj csere.
Szerintem jobban érzik magukat.
Az elmúlt három napban MIND A HÁROM akváriumban megszülettek a kicsik!!!
Először a CRS K4-ek, tegnap reggelre a Taiwan Pandák, ma reggel pedig vagy 6-8 - ma éjszaka született - apróságot találtam a Red Calceo Bee-knél!
Megnyugodtam, most nincs olyan állományom, aminek kellett volna, de mégsem szaporodott :)
 
Kéne némi segítség!
Tigris garnélák tartásához milyen talajt, milyen vizet (csapvíz????), mekkora TDS-t, hány fokos víz hőmérsékletet használtok?
 
Kéne némi segítség!
Tigris garnélák tartásához milyen talajt, milyen vizet (csapvíz????), mekkora TDS-t, hány fokos víz hőmérsékletet használtok?
egyszer sikerült még kezdőként kinyiffantanom egy csapat szép tigrist, malaya talajjal. Utólag szerintem a 6 alatti ph-t nem szerették.
most épp amazonia light van alattuk, de szerintem nagyjából jók a garnis talajok hozzájuk (csak ne vigye le túlságosan a PH-t).
Ha csapvíz akkor @Szmóki féle tigriseket szerezd be, ő átszoktatta őket csapvízre (nem tudom megvannak-e még neki, meg van-e eladó).
Én valahol félúton a CBS és neocaridinák közé szoktam visszasózni a vizet, olyan 220ppm. Hőmérsékletnél meg nálam elég ingadozó 20-25fok között minden előfordul. Jelenleg piros tigriseket tartok, de nem hiszem hogy nagy eltérés van a sima és e között (meg régebben tartottam sima tigrist is).
Nem tudom ez segített-e bármiben :D
 
Kéne némi segítség!
Tigris garnélák tartásához milyen talajt, milyen vizet (csapvíz????), mekkora TDS-t, hány fokos víz hőmérsékletet használtok?

Szia!

Nálam az alacsony PH nem volt gond sosem. Dennerle scaper's soil is volt alattuk, illetve legutóbb Glassgarten environment talajjal indítottam az akvájukat. Az utóbbi igencsak 6 alatti PH-t produkált.
A víz hőfok maximum 25, télen volt 18 is. 7-es, 8-as GH-n érzik a legjobban magukat az enyémek.
 
Tegnap előtt hat akváriumban cseréltem át a talajt ISTA5.5-ről Ebi Gold-ra.
A talajcserét hogyan csináltad? Ista ki Ebi Gold be és kész? Bejáratást, hogy oldottad meg? Vagy Ebi Gold-nál nem kell? Nekem is megvan a csere talaj, csak filózok hogyan álljak neki?
 
Garnéla pusztulás

Négy napja a Snow White Bee-k eredeti akváriumában, közel egy éves túletetés eredményeként piszkosnak találtam az akvárium első 10cm-én a talajt, és úgy gondoltam, hogy „kiporszívózom”. Néhány négyzetcentiméterenként felkevertem a leszívó cső végével és egyből leszívtam a kiszabaduló koszt. Mondjuk, volt rendesen.

Másnap – tegnap előtt - reggelre kb. húsz elpusztult garnéla volt az akváriumban. Akkora vízcserét csináltam, amennyit mertem, kb. 20-25%-t. Valamint megemeltem az áramlást.

Tegnapra nem volt újabb elhullás, viszont érdekes módon majdnem minden garnéla ott matatott a kérdéses területen. Örültem, hogy megoldódott a probléma.

Ma reggelre ismételten 15-20 dög volt az akváriumban.

Teljesen kiürítettem az akváriumot. Teljes talajcserét csináltam, kidobtam a régit, új került bele. Visszakerültek a növények. Az RO víz betöltése után beállítottam a TDS-t. Majd a szokásos Easy Life Easystart (https://greenaqua.hu/hu/kellekek/novenytapok-vizkezelok/easy-life-easystart-500ml.html) baktérium koncentrátum került bele.

Jelenleg a rákocskák külső edényben vannak. Este 30%-os vízcsere után kerülnek majd vissza az akváriumba.

Pár nap múlva majd megírom, hogy mennyire volt sikeres a mentésem.

Ilyenkor áldom az előrelátásomat, hogy időközben még két akváriumba széttelepítettem a Snow White-okat. Külön a GOLD-ot és külön a PLATINA-t.

Jólneveltségem megakadályozott abban, hogy az átalakítás előtti - döglött garnélákkal is megtűzdelt - állapotról képet csináljak, így csak az új állapotot mutatom meg.
20200809_130532.jpg
 
A talajcserét hogyan csináltad? Ista ki Ebi Gold be és kész? Bejáratást, hogy oldottad meg? Vagy Ebi Gold-nál nem kell? Nekem is megvan a csere talaj, csak filózok hogyan álljak neki?
Elnézést elkerülte a kérdés a figyelmemet.
Úgy csinálom, ahogy leírtad. Ebi Goldnál nincs Ammonia. (Tehát Amazoniával ezt nem javaslom. Mondjuk én egyáltalán nem javasolok Amazoniát garnélás akváriumba.)
Talajcsere után midig teszek bele indító baktériumot. És általában fél nap után csinálok még egy 30-40%-os vízcserét, TDS visszasózást.
Utána rakom vissza a rákokat.
Eddig még egyetlen esetben sem volt pusztulásom.
Ha eseteleg a szűrőt vagy szűrőanyagot is cserélned kell, akkor sem dől össze a világ, mivel a garnélák annyira kevéssé terhelik a vizet, hogy saját piszkuk miatt nem pusztulnak el.
Ha óvatosan etetsz, úgy bőven van ideje elég baktériumnak kialakulni. Értelemszerűen indító baktérium - szerintem - szükséges.
 
Sajnálattal olvastam a pusztulásos történetet, viszont örülök a pozitív hozzáállásodhoz. Drukkolok!👍🏻
Én egyre több videóban látom, hogy garnélás akváriumokban nem csupán tálban etetnek, mert abból is kerül ki azért rendesen kaja, hanem leválasztanak egy sarkot, oda talaj sem kerül, igy tökéletesen megoldható a hely tisztántartása.
Persze okozhatta bármi más is.:(
 
Sajnálattal olvastam a pusztulásos történetet, viszont örülök a pozitív hozzáállásodhoz. Drukkolok!👍🏻
Én egyre több videóban látom, hogy garnélás akváriumokban nem csupán tálban etetnek, mert abból is kerül ki azért rendesen kaja, hanem leválasztanak egy sarkot, oda talaj sem kerül, igy tökéletesen megoldható a hely tisztántartása.
Persze okozhatta bármi más is.:(
Az újabb akváriumaim nekem is ilyenek. De ez még első szériás :)
Mindenesetre megtanultam, hogy a nálam sokkal hozzáértőbbek nem véletlenül írják, hogy nem szabad bolygatni egy garnélás akvárium talaját.
 
Back
Oldal tetejére