• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 700

Én anno a Palotai úti Atlantisban vettem sera-t, egy 1000-ért pont akkora zsákkal adtak, mint amit anyáink használtak vattát kozmetikai célra, szóval akár oda is benézhetsz, ár persze azóta biztos változott
 
Nem akarok kötözködni, de ha az Aqualonperlonvatta(fehér)250g 990.-Ft
és az Aqualonperlonvatta(fehér)1000g 4690.-Ft,
akkor miért éri meg az 1000 g-osat megvenni, ha 4 db 250 g-os csak 3960.-Ft-ba kerül, ami ugye ugyanannyi mint 1 db 1000 g-os! :p
 
Nem akarok kötözködni, de ha az Aqualonperlonvatta(fehér)250g 990.-Ft
és az Aqualonperlonvatta(fehér)1000g 4690.-Ft,
akkor miért éri meg az 1000 g-osat megvenni, ha 4 db 250 g-os csak 3960.-Ft-ba kerül, ami ugye ugyanannyi mint 1 db 1000 g-os! :p
A legtöbb dologgal így van ám. Mióta megvannak az ikrek azóta főleg egyedül járok vásárolni, és pl lisztből a Tescoban 2db 1 kilós olcsóbb mint 1db 2 kilós
 
A legtöbb dologgal így van ám. Mióta megvannak az ikrek azóta főleg egyedül járok vásárolni, és pl lisztből a Tescoban 2db 1 kilós olcsóbb mint 1db 2 kilós
Tudom, én szoktam vásárolni. :)
Sajnos a magyar egy hülye nép, mert máshol minél nagyobb kiszerelést veszel, annál olcsóbb, nálunk meg fordítva van. :(
 
Egy kérdés felmerült még bennem:
A tömítéseket az első használattól számolva mikor kell kezelni,kenni?
És erre a gyógyszertári vazelin megfelel?
 
Egy kérdés felmerült még bennem:
A tömítéseket az első használattól számolva mikor kell kezelni,kenni?
És erre a gyógyszertári vazelin megfelel?



Szia! Az elejétől fogva, és minden szétszedéskor, szűrőtakarítás stb.. a régi kenőanyagot el kell távolítani, és újra bekenni. A gyógyszertári savmentes vazelin jó, de az Eheim spray, vagy a szilikonzsír még jobb.
 
Szia! Az elejétől fogva, és minden szétszedéskor, szűrőtakarítás stb.. a régi kenőanyagot el kell távolítani, és újra bekenni. A gyógyszertári savmentes vazelin jó, de az Eheim spray, vagy a szilikonzsír még jobb.
A forgalomban kapható szilikonspry-k bármelyike jó vagy csak az Eheim,illetve ugyan ezen kérdésem a szilikonzsírra is.
Köszi!
 
Visszatérve a perlonra, most ugrott be, hogy a múltkor valaki említette, hogy rövidáruboltban is lehet kapni valami hasonlót, bár én még nem próbáltam, ott vatelin néven megy, és kabátok bélésébe teszik, hirdetésben 150 centi széleset láttam, méterét 660Ft-ért
 
biztos több néven is árulják :) , Én ilyen néven olvastam róla és így talál a google, perlon jellegű anyagot, és azokból pl hangfal bélésre 2,5 centi vastagot is, vertex-re inkább csak vékony anyagokat találtam de biztos úgy van ahogy mondod, és van belőle vastagabb is. Bár ha nem mindegy az anyaga (és a rövidáruboltban biztos nem tudják miből áll össze) akkor nem érdemes kikísérletezni vele.
 
Lemertem vizcserenel a vizhozamot. Uveg be/kifolyo es tele szuroanyaggal 420l/h. Van halo a befolyon a garnélák miatt es 3 fekete szivacs is van benne. (szerintem feleslegesen)
 
Sziasztok!
Meg tudnátok írni, hány literesek a 700-as kosarai?
Ti hogyan cseréltétek le a gyári szűrőanyagokat? - Gondolok itt elsősorban a műanyag csodagolyókra.
 
Back
Oldal tetejére