• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 700

Szia!
Tengely, gumibak, rotor a helyén van?
Szárazon jár a motor?
Levegőtlen a rendszered?
Hirtelen ennyi.

Úgy nézem, hogy minden megvan, de amikor elindítom a szűrőt csak baromi hangosan kerreg és semmi nem történik, se a szívó se a nyomódolalon nem mozdul a víz
 

Attachments

  • 13161527_1194047293960517_1300260534_o.jpg
    13161527_1194047293960517_1300260534_o.jpg
    115 KB · Megtekintések: 1
Utoljára módosított:
Most volt szűrő tisztítás?
Alsó gumibak is megvan? Rotorlapát együtt forog a mágnessel?
Biztos nincs levegőd a rendszerben?
 
Ha ennek a végén is kellene lennie guminak, akkor azt lemostam a lefolyón...
 

Attachments

  • 13161527_1194047293960517_1300260534_o.jpg
    13161527_1194047293960517_1300260534_o.jpg
    115 KB · Megtekintések: 1
Akkor megvan a hiba. Hiszen a gumibak stabilizálja a tengelyt két végét. Így,hogy az egyik hiányzik, beleverhet a rotor a szűrőházba.
 
Akkor megvan a hiba. Hiszen a gumibak stabilizálja a tengelyt két végét. Így,hogy az egyik hiányzik, beleverhet a rotor a szűrőházba.
És ilyen gumibakot nem tudod honnan tudnék minél gyorsabban szerválni ? csak mert akkor addig nem lesz szűrésem az akiban ..
 
Ha lemostad a lefolyóba, valószínüleg mèg ott lehet csak szèt kell szedni

Tapatalkkal küldve az én HAMMER eszközömről
 
Ha lemostad a lefolyóba, valószínüleg mèg ott lehet csak szèt kell szedni

Tapatalkkal küldve az én HAMMER eszközömről
Hát sajnos ezt nem tudom megcsinálni, mivel az albérletben semmi szerszám nincsen hozzá, de ha lenne se mernék hozzányúlni, mert több kár keletkezne, mint haszon.
 
Úgy tudom ex 700-as már régi model. Nem tudom lehet-e még kapni hozzá ilyen alkatrészt.
Esetleg 600, 800-as model gumibakja lehet kompatibilis. Nem tudom. Valamelyik Tetra tulajdonos tud Neked segíteni.(y)
 
Úgy tudom ex 700-as már régi model. Nem tudom lehet-e még kapni hozzá ilyen alkatrészt.
Esetleg 600, 800-as model gumibakja lehet kompatibilis. Nem tudom. Valamelyik Tetra tulajdonos tud Neked segíteni.(y)
tetra 800 plus-om van, csak akkor ugynézem rossz helyre írtam.. hajj
 
tetra 800 plus-om van, csak akkor ugynézem rossz helyre írtam.. hajj
Biztosan lement a lefolyón? Nekem a fejben szokott maradni az a vége. Egy elemlámpával nézz bele és lehet, hogy egy csipesszel ki tudod szedni. Egy kis zörgés lehet a tengely kopottsága miatt is.
 
Biztosan lement a lefolyón? Nekem a fejben szokott maradni az a vége. Egy elemlámpával nézz bele és lehet, hogy egy csipesszel ki tudod szedni. Egy kis zörgés lehet a tengely kopottsága miatt is.

Köszi a tippet megnéztem, sajna nem maradt benne, úgy, hogy nyert a lefolyó..
 
Sziasztok!

Vettem egy új rotort, szóval az mostmár tuti nem gond, gumibakok minden megvan, mostmár nincs is kerregő hang, hanem a probléma továbbra is az, hogy egyáltalán nem mozog a csövekben a víz. Kiöntöttem a vödörből a vizet, de utána sem töltődik fel. Mi lehet a probléma ? :/
 
Sziasztok!

Vettem egy új rotort, szóval az mostmár tuti nem gond, gumibakok minden megvan, mostmár nincs is kerregő hang, hanem a probléma továbbra is az, hogy egyáltalán nem mozog a csövekben a víz. Kiöntöttem a vödörből a vizet, de utána sem töltődik fel. Mi lehet a probléma ? :/
ÉLETRE KELT! :)
 
Back
Oldal tetejére