• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Tanácsadás, hibakeresés, probléma megoldás, support

Sziasztok,
a Green Aquatól vásároltam két darab 120-as Chihiros WRGB 2 Pro-t. Az egyiket tavaly nyáron augusztusban, a másikat idén márciusban.
Most jutottam oda, hogy felszereljem őket és csodálkozva nézem, hogy teljesen más a spektrum azonos állításokon.
Kb. 30 % fényerőig totál más színt adnak ki, utána kezd egységesebb lenni, de sosem egyformák.
Első beállításnál felajánlotta, hogy frissítsem a firmware-t, ez is megvolt.
Szóval nem tudom, hogy ez normális volna két azonos lámpánál?
5%.jpg2.jpg1.jpg
 
Sziasztok,
a Green Aquatól vásároltam két darab 120-as Chihiros WRGB 2 Pro-t. Az egyiket tavaly nyáron augusztusban, a másikat idén márciusban.
Most jutottam oda, hogy felszereljem őket és csodálkozva nézem, hogy teljesen más a spektrum azonos állításokon.
Kb. 30 % fényerőig totál más színt adnak ki, utána kezd egységesebb lenni, de sosem egyformák.
Első beállításnál felajánlotta, hogy frissítsem a firmware-t, ez is megvolt.
Szóval nem tudom, hogy ez normális volna két azonos lámpánál?
View attachment 175404View attachment 175403View attachment 175402
Szia!
Szerintem így nehéz beazonosítani a hibát. Azt sem tudjuk, melyikkel van a probléma? Ránézésre mindkettővel, de az is lehet, hogy egyikkel sem. Talán csak valami szoftverkompatibilitási probléma van, hiszen a két kiadás között eltelt majdnem egy év. A LED technológiában ez nagyon hosszú idő. Ez idő alatt, akár 3x is cserélhették a chip készletet (azonos típusszám mellett), amelyeknek teljesen másak a paraméterei.
Azt próbáltad már, hogy a színeket egyesével kapcsolod? Tehát csak a RED 5%, aztán csak a GREEN 5% stb. Ezzel, a hardverhibát lehetne kiszűrni.
A Chihiros-nál az nagyon szimpatikus, hogy minden alkatrész beszerezhető emberi áron, ha majd kifut a gari.
Gondolom, mindkettő garis, de egyszerűbb egy konkrét hibával reklamálni, mint azzal, hogy "rosszak a színek".
 
Sziasztok,
a Green Aquatól vásároltam két darab 120-as Chihiros WRGB 2 Pro-t. Az egyiket tavaly nyáron augusztusban, a másikat idén márciusban.
Most jutottam oda, hogy felszereljem őket és csodálkozva nézem, hogy teljesen más a spektrum azonos állításokon.
Kb. 30 % fényerőig totál más színt adnak ki, utána kezd egységesebb lenni, de sosem egyformák.
Első beállításnál felajánlotta, hogy frissítsem a firmware-t, ez is megvolt.
Szóval nem tudom, hogy ez normális volna két azonos lámpánál?
View attachment 175404View attachment 175403View attachment 175402
Fotó alapján azt mondanám, hogy a gyárban felcserélték valamelyik 2 vezetéket az RGB csatornából. Azt viszont nehezen képzelem el, hogy ez a baj. Ha csak a sávokat leteszteled, akkor kiderül, hogy ez-e a gond. Lehúzod nullára és egyenként megpróbálod a három színt. Ha valamelyik felcserélve megy, akkor elkötötték.
Valószínűbb hogy a vezérlő nem egyformán értelmezi az aplikációt. Ha átcseréled a vezérlőt, akkor meg kell forduljon a két lámpa ebben az esetben. 🙂
 
Érdemes figyelni rá, hogy azonos időpontban vásárolt lámpák legyenek egy akvárium felett. A LED korszakában ez egy fontos dolog. Régen fénycsöves lámpáknál ilyen probléma nem volt.
De évente azért a legtöbb gyártó teker valamit a technikán. A Chihiros ezek közül is az egyik leggyorsabban fejlesztő gyártó jelenleg.

Ha tech probléma van nyugodtan dobj egy emailt és ki tudjuk kérni a gyártó véleményét, ha elégséges info van a kezünkben.
 
Fotó alapján azt mondanám, hogy a gyárban felcserélték valamelyik 2 vezetéket az RGB csatornából. Azt viszont nehezen képzelem el, hogy ez a baj. Ha csak a sávokat leteszteled, akkor kiderül, hogy ez-e a gond. Lehúzod nullára és egyenként megpróbálod a három színt. Ha valamelyik felcserélve megy, akkor elkötötték.
Valószínűbb hogy a vezérlő nem egyformán értelmezi az aplikációt. Ha átcseréled a vezérlőt, akkor meg kell forduljon a két lámpa ebben az esetben. 🙂
Az egyszerű elkötést kizárnám, mert ha mind a három szín 5%-on megy, akkor mindegy lenne, hogy melyik-melyik. Sőt, a hardverhiba sem valószínű, mert "utána kezd egységesebb lenni," Ha egyszerű szakadás vagy zárlat lenne, akkor nagyobb fényerőnél sem lenne "egységesebb", csak erősebben világítana a kékes-zöld illetve a magenta (piros-kék).
Attól tartok, csupán a képek alapján, a gyártó sem tud majd nagyon okosat mondani.
 
Attól tartok, csupán a képek alapján, a gyártó sem tud majd nagyon okosat mondani.

Csinált már több alkalommal olyat pl, hogy regisztráció alapján rá tudott nézni a lámpára. Firmware frissítés stb. De ebben nem vagyok teljesen képben ezért is írtam az email lehetőséget.
Egyébként meglepően jó a support Chihi oldalról. De az eltérő generációs lámpákra és a hardware különbözőségekre valószínűleg nincs varázslat.
 
Köszi a tanácsokat, nem volt időm hamarabb reagálni. Nem állítom, hogy hibás volna a termék, csak fúrcsa volt elsőre ez a különbség.
Próbáltam külön is elindítani a színeket. Szabad szemmel a zöldnél láttam árnyalatbeli különbséget, nincsen PAR vagy LUX méterem, hogy lemérjem.
A vezérlőket megszámoztam szerelés elött, nem hinném, hogy felcseréltem.
Szóval ha azt mondjátok: ez normális, csupán verzióbeli különbség, elhiszem.
De ha van esély, hogy ez valamiféle hiba volna az egyik lámpánál, akkor érdemes volna megkérdezni a gyártó véleményét, nemde?
 
Megnéztem még egyszer, összehasonlítva a két Pro-t egymás mellett.
Az egyik lámpánál a zöld csatorna kevésbé világít. Az erősebbnél az 5 % annyi mint a gyengébbnél a 11%, azaz duplájára kell húzzam az egyiknél a zöldet, hogy ugyanazt a fényerőt kapjam.
 
Elég nagy "szerencse" kell ahhoz, hogy kifogjál két rossz példányt. Én kipróbálnám megcserélt vezérlővel is. Rosszul nem lehet összedugni, de azért győződj meg róla.
Verzió ide vagy oda, fehér fényt kellene kapjál 5% kivezérlésnél is.
 
Megnéztem még egyszer, összehasonlítva a két Pro-t egymás mellett.
Az egyik lámpánál a zöld csatorna kevésbé világít. Az erősebbnél az 5 % annyi mint a gyengébbnél a 11%, azaz duplájára kell húzzam az egyiknél a zöldet, hogy ugyanazt a fényerőt kapjam.
Az is lehet, hogy dupla csavar van a dolog mögött. Megváltoztatták a LED chip-ek beszállítóját is és a szoftvert is. Pár éve beszélgettünk róla, hogy a "%" vajon mit jelent a lámpák esetében? A PWM kitöltési tényezőjét, vagy a fényerősséget (mert a kettő között nem lineáris az összefüggés)?
Egyébként, szerintem nem arra célzott @Zsoltiabéka , hogy Te felcserélted a vezérlőket, hanem arra, hogy a gyártás közben felcserélték az RGB színekhez tartozó vezetékeket. ;)
Megtisztelnél vele, ha majd megosztanád velünk a gyártó válaszát. Akár precedens értékű is lehet...
 
Back
Oldal tetejére