• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 1200

... Folytatva a jelenleg folyó beszélgetést, amivel folyton szét offoljuk, megfojtjuk a fórumot, folyamatosan az jár a fejemben, hogyha lefojtom a szűrőmet, akkor vajon mi folyik odabent, ahol a kis bacik folyton folyvást dolgoznak, hogy folyamatos és kitartó munkával próbálják elfojtani az akváriumban az algaszaporulatot. Nem-e fojtjuk meg őket azzal, hogy egy fojtószeleppel folyamatosan korlátozzuk, úgymond elfojtjuk a víz folyását a neki kijelölt folyosón? Lehet, hogy a folytonos oxigén és tápanyag hiány hatására folyamatosan csökkenni fog a bacik száma, ennek folyamán elégtelen lesz a szűrés. Ennek az a folytatása, hogy a fojtó szagú ammónia szint emelkedése folyamatos algásodást okoz, megfojtva ezzel a látványt. Persze az is előfordulhat, hogy a szűrő fojtásának hatására folyamatosan nagyobb lesz a szűrőben lévő víz nyomása, mely a legkisebb réseket is megtalálva kifolyik, folydogáló patakot hozva létre, ami idővel folyóvá, majd folyammá duzzad. Ha a kifolyó víz átlépi a küszöböt, akkor a folyosón végigfolyva a lépcsőn, kis vízesésekként fog lefolyni. Amikor hazajövök, egyből egy rossz érzés kezd el fojtogatni. Hát itt meg mi a rossz nyavalya folyik? Ha ez megtörténik, akkor a feleségem biztos megfojt, hacsak nem folyamodom kegyelemért. A folytatást már mindenki ki tudja találni.

Folyt. köv.
Csak vicceltem. :-D
Bocs!

Ez a beszéd! Hibátlan!
Ace-Ventura-Pet-Detective-01-3.jpg
 
Tényleg bocs az offolásért. Azt értem Laci, hogy mit takar a művelet, csak azt nem, hogy miért ezt az igekötőt használjuk? Miért nem ki-, át-, stb. ?
Azt hittem egyébként az értesítésből, hogy leszúrsz az okoskodásért, megérdemeltem volna ;)
Azért "felfúrjuk", mert nagyobb méretűre fúrjuk. Tehát a méretét felfelé változtatjuk egy fúróval.
A polcot pedig nem felfúrjuk, hanem felszereljük.
Szerintem erről ennyit, mert ez már nagyon off.
 
Köszönöm a tippet.Ha lesz rá egy kis időm akkor fúrkálok egy kicsit.:D Majd
Beszámolok róla,hogy milyen lett addig marad a fojtás.
 
Kíváncsi lennék kinek mi a véleménye erről a szűrőről? 100l-es akiba kerülne!Esetleg a ha valakinek van ilyen szűrője,az megoszthatná a tapasztalatait!

Üdvözlet!

Nekem ép most hozta a futár az 1200-st. Megyek, beépítem.
 
Üdvözlet!

Nekem ép most hozta a futár az 1200-st. Megyek, beépítem.
Kezdetnek egy 240 literes medencébe rendeltem a Tetra EX 1200-t. Valahol felhergeltek, hoy egy medencét nem lehet túlszűrni. Dehogynem. Csakúgy lobog a halak haja, amíóta beindítottam. Sokan gagyizzák a töltetet, nekem semmi bajom vele. Biztos szakértők találták ki így.
Brutál nagy, de csendes. Tartok tőle, sokat visz majd a villanyszámlán, sztem elég lett volna a 800-as is, de sebaj.
 
Kezdetnek egy 240 literes medencébe rendeltem a Tetra EX 1200-t. Valahol felhergeltek, hoy egy medencét nem lehet túlszűrni. Dehogynem. Csakúgy lobog a halak haja, amíóta beindítottam. Sokan gagyizzák a töltetet, nekem semmi bajom vele. Biztos szakértők találták ki így.
Brutál nagy, de csendes. Tartok tőle, sokat visz majd a villanyszámlán, sztem elég lett volna a 800-as is, de sebaj.
A szűrés és az áramoltatás különböző dolog. Erre van a folytó (! :facepalm: @Beni) csap. Valóban nem baj, ha nagyobb/több a szűrőközeg. 240-es aksinál meg főleg. Majdhogynem kevés is az 1200-as :), főleg a gyárival. Én 90 literesbe tettem Tetra 700ex után egy 1200-ast. Érezhetően jobb lett minden.
 
Utoljára módosított:
Üdv!

Köszi! Azt gondolta
A szűrés és az áramoltatás különböző dolog. Erre van a folytó (! :facepalm: @Beni) csap. Valóban nem baj, ha nagyobb/több a szűrőközeg. 240-es aksinál meg főleg. Majdhogynem kevés is az 1200-as :), főleg a gyárival. Én 90 literesbe tettem Tetra 700ex után egy 1200-ast. Érezhetően jobb lett minden.
m, hogy elméreteztem, de meggyőző, amit mondasz. Kezdetben egy Aquael 1000 belsőt tettem bele, de ez sz...rt, se ér. Kis barkács után skimert csináltam belőle. Erre pöpec, 5-10 perc alatt letisztítja a felszínt. A továbbiakbam a CO2-t kergeti be az élesztős cuccból.
 
Üdv!

24 órája megy az 1200-es. Éjjel lekapcsoltam, mert csavart a csobogás. Annak ellenére, hogy nem szív levegőt, időnként bepöffent valahonnét. Ma beépítettem a gardróbba. Ez azért jó, mer a medence a szobában van, a szűrő meg egy fallal arrébb. Az áramlási zaj azért jelen lesz, de a motor alaphanga, ami iszonyú kevés nem. Azt azért kell tudni, hogy nagyon jó fülem van, s minden nesz zavar éjjel. Tudom, aki ennyire finnyás, minek tesz medencét a szobába, ahol ráadásul alszik. A konyhába nem fér, a fürdőben meg lepárásodna az üveg, s itt nehéz a fotelt elhelyezni.
 
Rázogasd meg kicsit a szűrőt, kimegy az belőle...
Csobogás???
Rázogassam?? 12 kg. Persze, billegtetem ide oda, s lassan csak beáll. Gondolom a szűrőanyag között rekedt levegő.
Nem kifejezett csobogás, a jellemző inkább az, hogy sima üzem közben bepöffen egy adag levegő.

Azért köszönöm!
 
Nem kifejezett csobogás, a jellemző inkább az, hogy sima üzem közben bepöffen egy adag levegő.
Erre mondtam, hogy rázogasd meg. Nem kell felemelni :) csak úgy a földön. Egyből hallani fogod a pöffenéseket, ami később már így nem fog jelentkezni.

Azt hittem, az aksiban is csobog valami, az már nem a szűrő hibája lenne, hanem a kifolyóké, ezért kérdeztem vissza.
 
Éjjel lekapcsoltam, mert csavart a csobogás.
Bár nekem már többször volt, hogy kikapcsolva felejtettem - és akár 8-10 órán keresztül így hagytam, mégsem lett belőle baj - a szűrőnek 0-24-ben kellene mennie. A nitrifikáló baktériumok oxigénhiányos környezetben elkezdenek elhalni, a szűrőben pedig ez lesz, ha leállítod. Az éjszakai leállítgatással gyakorlatilag lenullázod a biológiai szűrést.
 
Bár nekem már többször volt, hogy kikapcsolva felejtettem - és akár 8-10 órán keresztül így hagytam, mégsem lett belőle baj - a szűrőnek 0-24-ben kellene mennie. A nitrifikáló baktériumok oxigénhiányos környezetben elkezdenek elhalni, a szűrőben pedig ez lesz, ha leállítod. Az éjszakai leállítgatással gyakorlatilag lenullázod a biológiai szűrést.
Biológia szűrés a gyári anyagokkal nem nagyon van szerintem! Nincs mit lenullázni! :D
Viccet félre téve, még a legjobb szűrőanyaggal is kevés lesz egy ekkora medencébe! Szóval erősen ajánlott a csere!
A leállításról ne is beszéljünk!
 
Már kitelepítettem a szobából, így a zajjal nem lesz gond. Zaj?! Annyi, mint a radiátor, amikor megy a fűtés. Semmi.

A töltetre van konkrét javaslat? Elfogadom.
Most teljesen gyári tálcánként:

+Kerámia gyűrű
+20 mm durva szivacs

+műa labdák, rácsos

+20 mm durva szivacs
+20 mm durva szivacs

+20 mm durva szivacs
+szén
+vatta filc
 
Biológia szűrés a gyári anyagokkal nem nagyon van szerintem! Nincs mit lenullázni! :D
Viccet félre téve, még a legjobb szűrőanyaggal is kevés lesz egy ekkora medencébe! Szóval erősen ajánlott a csere!
A leállításról ne is beszéljünk!
Mármint a szűrőt cserélje a szaktárs vagy a azűrőanyagot? Szerintem a szűrő nagyon jó, gyári töltet viszont kuka. Nekem 96l szűr tökéletesen ,de ekkora akváriumhoz szerintem is kevés. Legalább még egy ekkora teljesítményű kellene.
 
Már kitelepítettem a szobából, így a zajjal nem lesz gond. Zaj?! Annyi, mint a radiátor, amikor megy a fűtés. Semmi.

A töltetre van konkrét javaslat? Elfogadom.
Most teljesen gyári tálcánként:

+Kerámia gyűrű
+20 mm durva szivacs

+műa labdák, rácsos

+20 mm durva szivacs
+20 mm durva szivacs

+20 mm durva szivacs
+szén
+vatta filc
Nálam alulról felfele
1. Gyári kerámia + felette gyári szivacs
2. Eheim BioMec
3. Seachem Márrix
4. Eheim substrat pro + perlon + Purigén
@talachi vélemény?
 
Back
Oldal tetejére