• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 1200

Sziasztok!

Tegnap szétszedtem az akváriumot, készülőben van az új. Mire minden meglesz, ami nagyjából 3-4 hét, addig nem gond, hogy nem megy a szűrő? Nem lesz baja? Azt tudom, hogy a baciknak búcsút inthetek, de a szűrőnek nem árt, hogy nem megy?
 
Sziasztok!

Tegnap szétszedtem az akváriumot, készülőben van az új. Mire minden meglesz, ami nagyjából 3-4 hét, addig nem gond, hogy nem megy a szűrő? Nem lesz baja? Azt tudom, hogy a baciknak búcsút inthetek, de a szűrőnek nem árt, hogy nem megy?
Miért ártana? Max. a gumikat tartsd nedvesen, pl víz vagy szilikon.
 
Sziasztok!

Tegnap szétszedtem az akváriumot, készülőben van az új. Mire minden meglesz, ami nagyjából 3-4 hét, addig nem gond, hogy nem megy a szűrő? Nem lesz baja? Azt tudom, hogy a baciknak búcsút inthetek, de a szűrőnek nem árt, hogy nem megy?
Szia!
Hanem okoz gondot akkor járatsd a szűrőt mondjuk egy hordóban, vödörben. Így a bacik is megmaradnak, meg lesz jó kis beoltott vized a következő akváriumhoz indításához.
 
Szia!
Hanem okoz gondot akkor járatsd a szűrőt mondjuk egy hordóban, vödörben. Így a bacik is megmaradnak, meg lesz jó kis beoltott vized a következő akváriumhoz indításához.

Igazából nem okozna gondot a vödörben járatás. A baciknak szerintem már annyi, tegnap este óta áll a szűrő...
 
Sziasztok!

Tegnap szétszedtem az akváriumot, készülőben van az új. Mire minden meglesz, ami nagyjából 3-4 hét, addig nem gond, hogy nem megy a szűrő? Nem lesz baja? Azt tudom, hogy a baciknak búcsút inthetek, de a szűrőnek nem árt, hogy nem megy?
Szerintem takarítsd el alaposan, szárítsd ki a vödröt, szivacsot , tálcákat és szilikonnal kend át a tömítéseket! Így akár évekig is tárolhatod........
 
Egy topikba sem tartozik a kérdésem ,így megkérdezem itt. Szerintetek a külső szűrők vízforgatását a szívó vagy a nyomó ágon lehet csökkenteni és százalékosan mennyi a maximum amit szabályozni lehet a szűrők károsodása nélkül. Én eddig a nyomó ágon zártam a csapot,de a Sera-tól azt írták , hogy a motor tartós nyomáscsökkentésre nem alkalmas,pár napig lehet csak a bevezető ágon zárni.
 
Nyomó ág, legalábbis én úgy tudom, és nagyon max. a feléig zárnám, de lehet hogy még ez is sok és megviseli a motort...
 
Nyomó ág, legalábbis én úgy tudom, és nagyon max. a feléig zárnám, de lehet hogy még ez is sok és megviseli a motort...
Én is így tudtam,de írtunk a Serának és ők ezt válaszolták."Rövidtávú (néhány napos) átfolyáscsökkentés a bevezető (!) csapon keresztül lehetséges, ld. használati utasítást. Tartós nyomáscsökkentésre a motor nem alkalmas, így abban károsodás keletkezhet! Üdvözlettel: sera GmbH"
 
Nekem a nyomó ágon van egy uv szűrő. Amióta bent van, kb felére esett a Flow. Gyanakszom az uv csatlakozására, mert univerzális, azaz 12/16 csöcs is van rajta. Szerintem ez fogja meg. Na ez így megy egy éve.. És semmi baja.
 
Én is így tudtam,de írtunk a Serának és ők ezt válaszolták."Rövidtávú (néhány napos) átfolyáscsökkentés a bevezető (!) csapon keresztül lehetséges, ld. használati utasítást. Tartós nyomáscsökkentésre a motor nem alkalmas, így abban károsodás keletkezhet! Üdvözlettel: sera GmbH"
A bevezető, az az akváriumba bevezető, tehát a nyomó ág szerintem. Max 50% fojtás mellett a szűrőnek hosszú távon sem lehet baja, hiszen sokan használnak nanoba "nem odaillő" külsőt, amit erősen fojtanak.
 
Nekem a nyomó ágon van egy uv szűrő. Amióta bent van, kb felére esett a Flow. Gyanakszom az uv csatlakozására, mert univerzális, azaz 12/16 csöcs is van rajta. Szerintem ez fogja meg. Na ez így megy egy éve.. És semmi baja.
Inkább szerintem ott az van, hogy relatíve sok víz van benne, és azt csak át kell tolnia a szűrőnek, de most, hogy írod, én is kiszedem, vagy külön szivattyúra teszem. valamiért úgysem működik, pedig új fénycső is van benne (vagy csak koszos és ezért nem láttam csonkoknál fényt:confused: )
 
Sziasztok!
Új külső szűrőt szeretnék vásárolni, és a Tetra EX 1200 plust néztem ki, viszont az állványom jellegéből adódóan, nem biztos, hogy el fog férni alatta. Ha valakinek van ilyen szűrője, megmérné nekem a vödörnek a szélességét/mélységét, illetve a csövezéssel együtt a magasságát? Mert a GA-n 26cm-es szélességet írnak, de ez a szűrő a fej résznél szélesebb, mint a vödörnél, a fej már elférne, csak lent az állvány merevítésénél kérdéses.
Előre is köszönöm: Bálint
 
27x27x60. Nagy biztonsággal befér csövestűl, nem törik meg. 26 a vödör, de ne érjen a bútorhoz, mert rezonál.Alul 23x23
 
Uh, köszönöm a gyors választ, pont 23 centi hely van ott, be merjem kockáztatni, vagy inkább vegyek egy JBL Cristalprofit? Esetleg a szögvasból lehet csiszolni pár millimétert.
 
Uh, köszönöm a gyors választ, pont 23 centi hely van ott, be merjem kockáztatni, vagy inkább vegyek egy JBL Cristalprofit? Esetleg a szögvasból lehet csiszolni pár millimétert.
Ezt a kérdést tedd fel inkább a JBL szűrő topikban. Ez a Tetra fan-ok topikja, nem fogsz olyan tanácsot kapni, hogy vegyél JBL-t.
Tessék: én a vasat vágnám, de JBL-t nem vennék.
Minőségre: mint a Ford és Opel. Melyik jobb?

Elég nehéz, h tele van, s ha beszorul..., ráadásul, ha hozzá ér vlmihez, berezonál, búgni fog. Ez igaz bármelyikre.
Alá is kell pakolni csillapítást.1465835792992.jpg
 
Köszönöm a válaszod, már szervezem a csiszolást, csak ugye a berendezést nem kéne a szikrákkal szétbarmolni, kivinni meg még rosszabb lenne. Ha viszont nem megoldható, marad a JBL, gyakorlatilag nincs mit tenni, ha ebben az árkategóriában gondolkodom.
 
Köszönöm a válaszod, már szervezem a csiszolást, csak ugye a berendezést nem kéne a szikrákkal szétbarmolni, kivinni meg még rosszabb lenne. Ha viszont nem megoldható, marad a JBL, gyakorlatilag nincs mit tenni, ha ebben az árkategóriában gondolkodom.
Az élet tele van kihívással és kompromisszummal.
Azt a masinát vedd meg, amelyik megtetszett elsőre. Utálni fogod miden porcikájában, s állandóan a hibáját keresed majd.
Ha már 1200-ben gondolkodsz, nem kicsi akvát akarsz szűrni vagy abszolute igényességről árulkodsz, alapos szűrést tervezel. Ha nagy az akva, akkor hely is kell egyen, ha igényt táplálsz az erős szűrés iránt, miért kötnél kompromisszumot??? A JBL900 nem ér fel az 1200-es Tetra-val, szerényebb a flow.
A tetra egy erőgép.
 
A tetra tetszett meg elsőre, de ha nem fér el, a JBL e1501-et venném, egyébként 180 literes low tech akvárium. A JBL csak 20 centi széles, sajnos DIY az állvány és ezt nem kalkuláltuk bele, hogy nem fog elférni egy nagyobb szűrő.
 
Back
Oldal tetejére